„Instrukcje rzeczy łatwych” Piotra Nowickiego [RECENZJA]

 

Szukasz humorystycznej książki, idealnej na prezent? Przedstawiam Ci „Instrukcje rzeczy łatwych” – książkę, która rozbawia i uczy wykonywać najprostsze czynności z przymrużeniem oka.

Jeżeli myślałeś, że prawidłowo otwierasz drzwi, zakładasz koszulkę czy mrugasz – byłeś w błędzie. Piotr Nowicki z przymrużeniem oka tłumaczy, jak powinno wykonywać się takie czynności, z uwagą dla każdego szczegółu. Może to wydawać się bezsensowne, jednak zastanów się, ile rzeczy wykonujesz mechanicznie, nie zastanawiając się nad ich wagą? Z pewnością pamiętasz, kiedy ostatnio leżałeś czy piłeś wodę, ale kiedy podziwiałeś piękno przyrody?

 

Dla przykładu pozwolę sobie przytoczyć instrukcję leżenia (całość pochodzi z książki):

Potrzebna Ci będzie:

cierpliwość.

 

Wielu osobom leżenie wydaje się łatwe. Nic bardziej mylnego. Leżenie jest wyjątkowo trudne, ponieważ wymaga powstrzymywania się od innych, często równie ciekawych rzeczy, na przykład siedzenia, pływania czy strugania wariata.

 

By leżeć, należy położyć się i wytrwać w tej pozycji przynajmniej przez czas potrzebny do wyobrażenia sobie siedmiu nieistniejących gatunków grzybów.

 

PROBLEM:

Czy można rozglądać się podczas leżenia? Nie, nie można. Teoretycznie można, ale wówczas nie jest to leżenie z prawdziwego zdarzenia, które wymaga nieruchomej głowy i zamkniętych oczu.

 

Częste błędy:

stanie

śmianie się podczas leżenia.

 

Każda z przytoczonych czynności jest opisana trochę ironicznie, trochę prześmiewczo, ale płynie z tego swego rodzaju nauka – zamiast myśleć o głupotach czy problemach, pomyśl o prostych rzeczach, które robisz, a skutecznie odwróci to Twoją uwagę. Nie rozwiąże problemu, ale może rozbawić. Dlatego polecam na prezent, zarówno dla wesołków, którzy docenią kunszt ironiczny, jak i dla ponuraków, którzy być może się rozchmurzą.

 

Dziękujemy Wydawnictwu Novae Res za egzemplarz recenzencki.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska