Zainspiruj się Lublinem!

 

Lublin inspiruje każdego dnia. Nie na darmo jego dewizą jest „Lublin – miasto inspiracji”. Maturzyści przyjeżdżają tu na studia, a wyjeżdżają (jeśli w ogóle to robią) zupełnie inni. Znajdują tu nie tylko pomysł na życie, ale też swoje miejsce na Ziemi (wiem coś o tym). Co takiego jest w tym mieście, że chce się tu mieszkać? Odpowiem Wam: ludzie! Ludzie, którzy chcą coś robić, którzy nie boją się wyjść przed szereg, mają głowy pełne pomysłów i chętnie się nimi dzielą. Gdzie ich spotkać? W Domu Słów!

„Inspiracje po lubelsku” to całkowicie nowy cykl spotkań, których głównym założeniem jest zmieniać, ulepszać, inspirować. Pierwsze spotkanie odbyło się 28 marca w Domu Słów i jego tematem przewodnim była po prostu „Inspiracja”. Czterech prelegentów opowiedziało swoje historie, co ich popchnęło do działania i jakie są tego skutki. Ponadto podpowiedzieli, co samemu zrobić, żeby coś zmienić w swoim życiu i zachęcili, żeby nie bać się podążać za głosem serca.

 

Pomysłodawcą i organizatorem jest Bartek Liberski – trener i mówca. Na co dzień prowadzi szkolenia biznesowe, głównie dla managerów, ale nie tylko. Miałam przyjemność poznać Bartka, który zgodził się odpowiedzieć na moje trzy pytania.

 

Sandra: Co cię pchnęło do zorganizowania takiego wydarzenia?

Bartek: Motywów przy tworzeniu „Inspiracji…” było kilka:

1) W swoim życiu otrzymałem bardzo dużo wsparcia i natchnienia od ludzi dookoła. Wraz z moim wewnętrznym rozwojem coraz bardziej dojrzewała myśl, by zacząć się dzielić inspiracjami z innymi.

2) Zauważyłem, że tego typu wydarzeń jest coraz więcej i cieszą się ogromną popularnością, ale nie było do tej pory takiego wydarzenia w Lublinie. Więc je stworzyłem. :)

3) Do Lublina przyjechałem 14 lat temu i widziałem miasto, które niespecjalnie dobrze wyglądało i prosperowało. Teraz jak na dłoni widać, że się zmienia i jeśli tylko przestaniemy dostrzegać w nim jedynie stolicę Polski B, zobaczymy, że drzemią w nim ogromne możliwości. To od nas zależy, czy za kilkadziesiąt lat Lublin dalej będzie miał łatkę stolicy „biedniejszej Polski”, czy też będzie miastem, w którym będzie się chciało żyć i pracować. Dlatego „Inspiracje…” tworzą ludzie, którzy albo żyją i pracują w Lublinie, albo też dla których Lublin miał jakieś znaczenie. Nie zawsze wątek lubelski będzie mocno eksponowany, ale będzie nam towarzyszył na każdym spotkaniu.

 

Sandra: Jakie masz wrażenia po pierwszym spotkaniu? Widać pozytywny odzew?

Bartek: Po pierwszym spotkaniu byłem zachwycony. Nie wszystko wyszło tak, jakbym chciał, ale widziałem to chyba tylko ja jako organizator. :) Natomiast fakt, że sala była pełna i ledwo się pomieściliśmy (nie spodziewałem się tak licznej frekwencji już na pierwszym spotkaniu) oraz pozytywne komentarze, zarówno bezpośrednio po spotkaniu, jak i przesyłana na Facebooku, pozwalają sądzić, że to wydarzenie jest potrzebne ludziom.

 

Sandra: Czy chciałbyś, żeby „Inspiracje po lubelsku” na stałe wpisały się w miesięczny kalendarz wydarzeń w Lublinie? Jak wyobrażasz sobie to wydarzenie za kilka lat?

Bartek: Tak, chcę, by Inspiracje na stałe się wpisały w kalendarz lubelskich wydarzeń. Mam nadzieję, że za parę lat ludzie traktowali „Inspiracje…” jak wydarzenie tak naturalne, że nikt nie będzie musiał się o nich dowiadywać. Chciałbym, by ludzie wspominali, że to na „Inspiracjach..” usłyszeli coś, co ich obudziło do działania i zmian. Chciałbym również, by „Inspiracje…” były postrzegane jako ważna cegiełka w rozwoju mieszkańców Lublina.

 

O spotkaniu dowiedziałam się przypadkiem przez wydarzenie na Facebooku. Zachęcona samym tytułem postanowiłam wyciągnąć koleżankę i zainspirować się do działania. Efekt? Byłam bardzo mile zaskoczona! Były to najlepiej spożytkowane dwie godziny od bardzo długiego czasu. Zasłuchana w historie prelegentów, zaczęłam się zastanawiać, czego ja chcę i co mogę zrobić, żeby to osiągnąć. Jeżeli też stawiasz sobie takie pytania, może właśnie na „Inspiracjach…” znajdziesz na nie odpowiedź.

 

Już 25 kwietnia kolejne spotkanie. „W nieoczywistym świecie kobiet” – tak rysuje się tematyka. Link do wydarzenia [tutaj]. Wiadomo też, że kolejne spotkanie odbędzie się 16 maja, a jego tematem będzie „Wyrwać się z Lublina? A po co?”. Jeżeli chciałbyś coś zmienić w swoim życiu, ale nie do końca wiesz jak, szukasz jakiegoś bodźca do zmian, przyjdź, choćby z ciekawości. W miłej atmosferze posłuchasz interesujących ludzi, którzy pozornie są zwyczajni, ale odważyli się coś zmienić i dziś osiągają sukces za sukcesem, co czyni uch wyjątkowych.

 

 

Korekta: Justyna.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska