Manicure hybrydowy krok po kroku. Jak zrobić idealne hybrydy?

29/07/2018

 

Po wyborze odpowiednich lakierów, lampy i innych narzędzi, czas zabrać się za wykonanie manicure hybrydowego. Jednak co zrobić, żeby wszystko wypadło idealnie? O czym nie można zapomnieć w trakcie pracy? W tym artykule wyjaśniam krok po kroku, jak wykonać hybrydę, by móc cieszyć się nią przez kilkanaście dni!

 

Krok 1: Za pomocą papierowego lub szklanego pilnika nadaj swoim paznokciom odpowiedni kształt. Wybór należy do ciebie, ale pamiętaj, że piłując płytkę na „kwadrat” możesz optycznie skrócić swoje dłonie, szczególnie jeśli posiadasz szerokie i krótkie palce. Wszystkie półokrągłe płytki są dla ciebie idealne wtedy, kiedy wykonujesz dużo prac manualnych, gdyż kształt ten uważa się za bardziej odporny na zewnętrzne uszkodzenia.

 Fotografia: Jana Kołodziej

 

Krok 2: Delikatnie odchyl skórki przy użyciu drewnianego, profilowanego patyczka. Jeżeli posiadasz odpowiednie narzędzie, możesz je również wyciąć. Uważaj jednak, by ich nie poszarpać, ponieważ nie będzie to wyglądało estetycznie, a i przy wrażliwym naskórku możesz doprowadzić nawet do minimalnego krwawienia. Na wypadek gdyby twoje skórki były bardzo twarde, zmiękcz je wcześniej odpowiednim preparatem, następnie odsuń i wytnij. Gdy produkt ma tłustą formułę, nie zapomnij użyć cleanera! Ogólnie ten krok spełnia istotną rolę – nie należy go pomijać, ponieważ „zalanie” skórek bazą, lakierem lub topem może spowodować, że hybryda „zejdzie” bardzo szybko. Można w ten sposób uszkodzić płytkę.

 Fotografia: Jana Kołodziej

 

Krok 3: Nasącz bezpyłowy wacik cleanerem i przetrzyj nim dokładnie każdy paznokieć. Odtłuszczenie płytki to kolejny ważny krok. Bez tego żaden lakier hybrydowy nie będzie dobrze „trzymać się” paznokcia. Dlatego część kobiet decyduje się na położenie żelu lub akrylu, ponieważ posiadają tak tłustą płytkę, że cleaner nie jest w stanie temu sprostać.

 Fotografia: Jana Kołodziej

 

Krok 4: Nałóż cienką warstwę lakieru bazowego. Nie należy przesadzać z jego ilością, ponieważ warstw będzie jeszcze kilka, a przecież chcesz uniknąć sztucznego efektu. Poza tym, jeśli dopiero zaczynasz, to może ci być trudniej z nałożeniem bazy, więc lepiej, aby było jej mniej. Musisz jednak dokładnie i precyzyjnie pokryć cały paznokieć lakierem bazowym, to absolutna podstawa!

 Fotografia: Jana Kołodziej

 

Krok 5: Utrwal całość w lampie. Istotną rolę odgrywa moc lampy oraz jej rodzaj. Jeżeli posiadasz lampę LED o mocy 3W, to przyjmuje się, że czas utwardzania wynosi 120 sekund. 9W to 60 sekund, 10W to 90 sekund, 12W to około 60 sekund, 16 i 36W to odpowiednio od 30 do 40 sekund, a przy 48W jakieś 30 sekund. Inaczej sprawa wygląda w przypadku lampy UV. Gdy lampa UV posiada 9W, to czas utwardzania lakieru wynosi średnio od 120 aż do 180 sekund, podobnie jak w przypadku lampy 18W. Dopiero przy 36W czas ten wynosi około 120 sekund.

 

Zobacz także: Lampa do paznokci hybrydowych – jaką wybrać?

 

Krok 6: Połóż pierwszą warstwę lakieru kolorowego. Najłatwiej jest, gdy lakier nakładasz pewnymi i długimi ruchami. Dobry produkt powinien dać się nałożyć w kilku a nie kilkunastu ruchach. Warto zwrócić również uwagę na to, czy lakier dobrze się poziomuje, czyli samoistnie wyrównuje się na płytce paznokciowej. Nie maluj jednak kciuków, je zostaw na koniec. I teraz trik: by lakier trzymał się jeszcze dłużej oraz nie ścierał się zbyt szybko, zabezpiecz tak zwany „wolny brzeg”, czyli część końcową paznokcia, tę najbardziej wystającą przy opuszkach.

 Fotografia: Jana Kołodziej

 

Krok 7: Włóż dłoń pod lampę na określony czas.

Krok 8: Pomaluj paznokcie drugą warstwą kolorowego lakieru hybrydowego. Kiedy ją nałożysz, to również zabezpiecz wolny brzeg.

 Fotografia: Jana Kołodziej

 

Krok 9: Wsuń pomalowane płytki pod lampę.

Krok 10: Pokryj paznokcie tak zwanym topem. Pamiętaj o tym, by płytkę pokryć topem dokładnie te same miejsca, na których znajduje się kolorowy lakier. Inaczej cleaner zmyje twoją pracę!

Krok 11: Umieść dłonie w lampie.

 Fotografia: Jana Kołodziej

 

Krok 12: Przemyj płytki cleanerem. Chodzi o to, aby pozbyć się tak zwanej warstwy dyspersyjnej lakieru. Chyba że posiadasz „dry top”. Wtedy spokojnie możesz pominąć ten krok.

 Fotografia: Jana Kołodziej

 

Gotowe! Możesz cieszyć się doskonałym efektem przez kilkanaście najbliższych dni!

 

Zobacz także: Paznokcie hybrydowe – wady i zalety hybryd

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska