#Hot16Challenge2 – co to jest?

 

Każdy ma swój sposób na walkę z koronawirusem. Organizowane są najróżniejsze zbiórki na sprzęt medyczny, maseczki, pomoc medykom itp. Polscy raperzy znaleźli swój sposób. Czym jest #hot16challenge2?

Pamiętasz Ice Bucket Challenge? To modne 6 lat temu wyzwanie nawoływało do nagrania filmiku, na którym ktoś oblewa się lodowatą wodą. IBC obiegło cały świat i nawet największe gwiazdy nie odmówiły udziału. Wtedy polski raper Solar zapoczątkował Hot16Challenge – wyzwanie, w którym wrzuca się do sieci filmik, a w nim nawija 16 wymyślonych przez siebie wersów na dowolny temat pod dowolny beat oraz nominuje kolejnych artystów. Nominowany miał 72 godziny na wrzucenie swojego nagrania. Nikt chyba nie podejrzewał, że „challenge” okaże się takim hitem, a na YouTube pojawią się setki filmików. W akcji wzięli udział dobrze już znani Polakom raperzy – m.in. O.S.T.R., Paluch czy Kękę – ale i dopiero początkujący, np. Bedoes.

 

28 kwietnia 2020 roku Solar rozpoczął nową edycję wyzwania. Tym razem akcja ma szczytny cel. Na stronie siepomaga.pl raper zainicjował zbiórkę pieniędzy na walkę z koronawirusem. Każdy może wpłacić symboliczną kwotę, a zbiórka dąży do sumy miliona złotych.

 

Raper, nominując Matę, Bedoesa, Białasa i Taco Hemingwaya, zapoczątkował falę napływających filmików nie tylko z wersami raperów. Na stronie hot16challenge.network znajduje się tzw. drzewko, a dzięki niemu mamy wgląd do nominowanych artystów, bez oglądania każdego filmiku. Z ciekawostek, youtuber Klocuch nominował Norbiego, Rafała Brzozowskiego i samego Ojca Mateusza! Niestety czas nominacji już minął, a odpowiedział tylko Norbi. Ten z kolei nominował Kubę Wojewódzkiego, Natalię Kukulską i Tomasza Karolaka (ci również nie odpowiedzieli). Jan-rapowanie rzucił wyzwanie Edowi Sheeranowi, Undadasea – Ryszardowi Rynkowskiemu, a Mata – Snoop Dogowi. Nominacji wciąż przybywa i jak widać nie zamyka się tylko na świat hip-hopowców czy polskich artystów.

 

Poniżej znajduje się baner z licznikiem „Beef na koronawirusa”, na którym na bieżąco wyświetlana jest aktualna kwota zebranych pieniędzy.

Pomoc jest oczywiście dobrowolna, ale szacunek dla tych, którzy się wywiązali, a także wpłacili jakiekolwiek kwoty. Rekordzistą jest na razie Taco Hemingway, który przelał 100 tysięcy złotych. Kwota zebranych środków powiększa się z każdą minutą i aż serce rośnie na widok działań hojnych Polaków.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska