Hasła z reklam, które pamiętamy do dziś cz. II

 

Melodyjne, wpadające w ucho, nie dające o sobie zapomnieć. Pamiętamy je nawet latami i przypominamy w najmniej spodziewanych momentach. Oto hasła z reklam, które pamiętamy do dziś.

W zebraniu tej listy pomogli mi moi wspaniali znajomi fejsbukowi. Dziękuję im za pomoc! Przypominam też pierwszą część artykułu: Hasła z reklam, które pamiętamy do dziś cz. I

 

Producenci piw – kreatywni mistrzowie

To hasło jest jednym z moich najulubieńszych a jednocześnie najczęściej używanym. „Prawie robi wielką różnicę” od Żywca.

 

Pamiętacie tę irytującą, aczkolwiek wpadającą w ucho piosenkę? Cóż, jeśli nie, podejrzewam, że po pierwszych dźwiękach wam się przypomni! „Redsa mam...”

 

Seria reklam z Żubra zapada w pamięć nie tylko dlatego, że jej teksty są chwytliwe i proste, ale i zawsze na czasie. Reklamodawcy zręcznie wykorzystują panujące trendy i aktualne wydarzenia i tworzą zabawne hasła.

 

Seria zabawnych reklam Perły, które są jak z życia wzięte. Rozterki, które mogą dotknąć każdego z nas. „Nad jednym nie musisz się zastanawiać. Perła? Jasne”.

 

Przeróbki piosenek

 

Czasem reklamodawcy są tak kreatywni, że wymyślają własne piosenki, które potem nucimy w ciągu dnia pod nosem. Innym razem są niezłe przeróbki znanych piosenek. Pierwsza, jaka przyszłą mi na myśl, to oczywiście „Gdzie jest groszek” od Bonduelle, przeróbka piosenki Raya Charlesa –Hit the Road Jack.

 

„My kochamy te kluseczki, pomidorki, gulasz, barszczyk”, czyli „Zuppa Romana” zespołu Schrott nach 8 z 84' roku w polskiej wersji. 

 

Za tę reklamę nasza polska wokalistka była krytykowana, ale trzeba jej przyznać, że choć reklama wkurzała, nie przechodziliśmy koło niej obojętnie, a nawet nieświadomie śpiewaliśmy pod nosem. Mowa oczywiście o Ewelinie Lisowskiej i reklamie Media Expert.

 

 

Wyjątkowo irytując reklama, która była bardzo na czasie w okolicach Euro 2016. Nadal nie rozumiem, jak Robert mógł to zrobić...

 

Niesklasyfikowane, ale nadal niezapomniane

 

Są reklamy, których nie zapominamy nawet przez kilkanaście lat. To hasło moi znajomi wymieniali najczęściej. Nieśmiertelne „Ojciec, prać?”.

 

„Ja jestem Sprite, ty jesteś pragnienie”

 

„Pij mleko, będziesz wielki!”. Pamiętacie tę akcję społeczną? Na pewno nie jedna mama przypominała o tym swojemu dziecku, tym bardziej, że powoływała się na nie byle jaki autorytet.

 

To hasło na pewno wiele z nas używa co najmniej raz dziennie! „Brawo Ty! Brawo ja!”. W tej wersji z niesamowitą Beatą Kozidrak.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska