Gwiazdy Szansy na sukces po latach. Jak potoczyły się ich kariery?

08/12/2017

 

Słynny program telewizyjnej Dwójki – „Szansa na sukces” – zniknął z anteny w 2012 roku. Skończyła się wówczas pewna epoka, lecz los zwycięzców i zwyciężczyń koncertów finałowych w Sali Kongresowej w Warszawie potoczył się w różnych kierunkach. Jedni skorzystali w stu procentach z możliwości, jakie dał im talent-show, a niektórzy wciąż szukają dla siebie odpowiedniej drogi. Nikogo z nich jednak nie można nazwać przegranym.

1. Violetta Brzezińska – kiedy muzyka jest druga w kolejce po Bogu

 

Jak sama podkreśla wygrana w 1995 roku w „Szansie na sukces” była spełnieniem jej marzeń. Śpiewała już od dziecka i zawsze wiązała z tym swoją przyszłość, nie wyobrażając sobie siebie w czymś innym. Kiedy sen stał się jawą miała jedynie 16 lat, a piosenką, którą podbiła serca jurorów i publiczności był utwór z repertuaru Alicji Majewskiej – „Jeszcze się tam żagiel bieli”.

Pierwsza laureatka koncertu finałowego ma obecnie ma 42 lata i niemałe artystyczne doświadczenie. Zwycięstwo w programie już na początku umożliwiło Violi uczestnictwo w koncertach: Debiuty (gdzie otrzymała nagrodę główną) oraz Premiery – obydwa na festiwalu w Opolu. Przez 6 lat Brzezińska występowała w Teatrze Studio Buffo, gdzie przyjęła jedną z głównych ról w musicalu „Metro” autorstwa Janusza Józefowicza. Tam nie tylko śpiewała, ale zobowiązana była do nauczenia się trudnej tanecznej choreografii.

 

W pewnym okresie dzięki modlitwom mamy i siostry nawróciła się do Boga. Wtedy zaczął się dla niej nowy, ale nadal muzyczny życiowy etap. W latach 2000-2006 grała głównie z dwoma zespołami tworzącymi muzykę chrześcijańską – SARUEL oraz New Day. Wydała z nimi także parę płyt, po czym wybrała karierę solową. Od tego czasu nagrała aż 5 własnych albumów, m.in. „Opowieści z Mądrej Księgi” dedykowany dzieciom czy „Classical” zawierający najbardziej znane przeboje muzyki klasycznej.

źródło: http://www.violabrzezinska.pl/

 

W 2016 roku uczestniczyła w inicjatywie Caritas – Rodzina Rodzinie. W jej wyniku nagrała „Kolędę syryjskich i polskich rodzin”, którą wyemitowano w wielu mediach – radiu i telewizji. 2017 rok to współpraca z Robertem Jansonem, a jej owocem stała się piosenka „Róża”, która znalazła się na płycie „Przygotuj się na miłość”, gdzie śpiewają także inni wybitni artyści. W związku z krążkiem, udziałem Violetty stała się transmisja TVP o tym samym tytule. Obecnie wokalistka nadal jeździ z występami ewangelizacyjnymi, a w styczniu zaplanowana jest jej seria Koncertów Kolęd i Pastorałek.

 

2. Anna Świątczak (Żeńca) – dziewczyna, która w końcu odnalazła duchowy spokój

 

1996 rok należał do dziewiętnastoletniej Ani Świątczak, która subtelnym wykonaniem utworu Sławy Przybylskiej „Pamiętasz była jesień” wygrała finał finałów „Szansy na sukces”. Po tym laurze przyszedł następny, a była nim nagroda publiczności w konkursie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu .

 

 

Kariera Ani nabrała jednak szybszego tempa w 2003 roku, kiedy to została nową wokalistką zespołu Ich Troje, przychodząc po Justynie Majkowskiej. W 2004 roku nagrała pierwszy album w tym składzie. „6-ty ostatni przystanek” okazał się złotą płytą, a następne lata przyniosły jeszcze dwa krążki – „7 grzechów głównych” i „Ósmy obcy pasażer”. Świątczak razem z Ich Troje wystąpiła także na 51. Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie jednak nie zakwalifikowali się do finału. W 2010 roku zakończyła się przygoda wokalistki ze słynną grupą. W międzyczasie jednak, w 2009 roku, Świątczak wydała swój solowy popowy album, przyjmując pseudonim Aniqa i tak tytułując również własną płytę. Nie ulega wątpliwości, że do popularności artystki w tamtym czasie przyczyniło się także małżeństwo z Michałem Wiśniewskim, jednak związek rozpadł się po 5 latach. W 2012 roku ponownie sformalizowała jednak swoją następną relację.

 

źródło: http://ichtrojemw.blog.onet.pl

 

W 2014 roku Ania Świątczak przeszła duchowe nawrócenie, wstępując do Społeczności Chrześcijańska Południe. Wówczas odkryła, że spełnienie może dać jej tylko Bóg, tylko on ma plany na jej życie i to one wypełniają jej wewnętrzną pustkę. Rok później do sieci trafiło wideo ilustrujące jej emocje. To w nim wokalistka przedstawia świadectwo dotyczące etapów jej wiary, na koniec kwitując: „To było niesamowite. Bóg stworzył nową mnie i dał mi nowe życie”.

 

2016 rok przyniósł fanom artystki studyjną płytę „Mińska LIFE” nagraną ze Społecznością Chrześcijańska Południe. 2017 rok to zaś następne projekty ciągle związane z religią. W czerwcu tego roku Ania została prowadzącą chrześcijańskiego talk-show „Punkt zwrotny” emitowanego w telewizji TBN Polska. Gości w nim osoby, których życie uległo wielkiej zmianie po tym, jak przeszli nawrócenie.

 

Ostatnio zaś można usłyszeć o dwóch nowych albumach z udziałem artystki. „Jestem Pierwszy” to płyta, którą nagrała wraz ze swoimi kolegami, a powstałe piosenki są wyrazem wdzięczności Bogu oraz próbą opowiedzenia związanych z nim przeżyć. Z kolei na wiosnę 2018 roku światło dzienne ujrzy projekt „OPOWIEŚCI PEŁNE TREŚCI: Polscy artyści i Sami Twoi”. Świątczak wspiera inicjatywę swoim głosem nagrywając utwór „Mojżesz”, ponieważ to właśnie piosenki o biblijnych bohaterach Starego Testamentu mają znaleźć się na tym albumie.

 

3. Małgorzata Markiewicz – od utalentowanego dziecka do świadomej siebie, pełnowartościowej artystki

 

Jest najmłodszą zwyciężczynią głównego finału w Sali Kongresowej, stało się to w 1999 roku. Wówczas trzynastoletnia Małgosia wykonała utwór z repertuaru Violetty Villas – „List do matki” („Do Ciebie mamo”). Po programie zdobyła wiele nagród na znanych polskich festiwalach, ale też i zagranicznych. W imię kariery zdecydowała się wówczas przeprowadzić do Warszawy, gdzie kontynuowała rozpoczętą wcześniej edukację muzyczną, uczęszczając także na lekcje z emisji głosu.

 

Kluczowym momentem w karierze Markiewicz był moment, kiedy w czasie serii trwających oratoriów kompozytora Piotra Rubika „Tu es Petrus” w listopadzie 2005 roku, zdecydowała się zastąpić Olgę Szomańską. Występowała tam jako jedna z solistek. Wtedy spodobała się na, tyle iż zaproponowano jej udział w następnym oratorium „Psałterz Wrześniowy” obok innych wokalistów. Współpraca nie trwała jednak długo, bo zaledwie rok (od 2006 do 2007 roku). W tamtym okresie Małgorzata Markiewicz wraz z Januszem Radkiem wylansowała wielki przebój „Psalm dla ciebie”, który promował to wydawnictwo. Obecnie artystka nadal występuje przy tym widowisku jednak pod batutą innego dyrygenta.

 

Wykonawczyni regularnie bierze udział w różnych ambitnych projektach muzycznych najczęściej związanych z jazzem. Ma na swoim koncie udział w koncercie z utworami Łucji Prus, który zarejestrowało Polskie Radio Gdańsk. Wraz z innymi gwiazdami nagrała także płytę „Artyści Polscy w Hołdzie Janowi Pawłowi II”.

 

Małgorzata nie boi się muzycznych eksperymentów oraz nowych aranżacji. Pokazała to podczas inicjatywy „U2 JAZZ COVER PROJECT”, a pomysł na nią zrodził się w wyniku spotkania z kompozytorem Marcinem Banaszkiem. Muzycy zapragnęli pokazać utwory U2, aranżując je w jazzowym, nowoczesnym stylu tak, aby spojrzeć na nie z nowej perspektywy.

 

 źródło: http://malgosia-markiewicz.com

 

W 2016 roku przyszedł czas na cykl koncertów „Tribute To Sting”, podczas których wokalistka przedstawiała publiczności własną interpretację utworów Stinga. Obecnie wszechstronna artystka już jakiś czas pracuje nad swoją pierwszą autorską płytą. Oprócz tego wciąż koncertuje w duecie z legendą polskiego jazzu, Januszem Skowronem, który sam zaprosił ją do współpracy. Razem wykonują standardy jazzowe, wspólnie nadając im muzyczną świeżość.

 

4. Małgorzata Kuś – podróże ukształtowały ją jako nietuzinkową artystkę

 

Pierwszy raz widzowie usłyszeli o niej w 2001 roku, kiedy podczas koncertu finałowego w Sali Kongresowej brawurowo wykonała utwór „Jaka róża taki cierń” Edyty Geppert. Jej ciekawa interpretacja poruszyła, a wygrana należała się jej bezapelacyjnie. Po tym sukcesie zaczęła występować w Teatrze Muzycznym Buffo, a także w Teatrze Viva Art w Warszawie, tworząc pod pseudonimem MaggieQs. Zdecydowała się jednak wyjechać za granicę, by tam jeszcze bardziej rozwijać swoją karierę. Spędziła 10 lat na podróżowaniu po świecie oraz koncertowaniu m.in. w Tokio, Azji i Nowym Yorku. W tamtym czasie pracowała z wieloma ważnymi nazwiskami, np. Macy Gray, pracując przy produkcjach musicalowych czy przy projekcie Tribute to Michael Jackson z udziałem Jackson5.

 

Zbierając doświadczenia i poszerzając swoje muzyczne horyzonty, zdecydowała się w końcu przyjechać do Polski. Na początek w 2011 roku postanowiła spróbować swoich sił w programie „The Voice Of Poland”, gdzie jako trenerkę wybrała samą Kayah. Niestety na etapie duetów przegrała ze swoją przeciwniczką, co nie pozwoliło jej przejść dalej.

 

Minęły dwa lata i Małgorzata Kuś postanowiła powrócić z nową energią, wizerunkiem i sześcioosobowym zespołem. Wokalistka wraz z innymi muzykami tym razem „zaatakowała” program „Must Be The Music” jako Shata QS. Cel był jasny – artystka chciała, aby publiczność poznała jej własną twórczość. Występy grupy w talent-show wyraźnie podwyższyły poprzeczkę innym wokalistom i muzykom. Od Małgosi dało się wyczuć profesjonalizm i zdobytą przez lata świadomość muzyczną. Jej teksty i kompozycje spotkały się z ogromnymi pochwałami. To mogło skończyć się tylko należytym zwycięstwem – w 2013 roku Shata QS wygrała finał programu Polsatu.

 

W niedługim czasie po sukcesie w Polsce ukazała się pierwsza płyta EP zespołu – „The Colors I Know”. Małgorzata Kuś w swoich piosenkach stawia przede wszystkim na komunikację z odbiorcą, czyli relację ja i ty oraz na odpowiednie przekazanie emocji. Wokalistka łączy soul, funk i jazz. Druga płyta artystki – „Mr.ManKind” ujrzała światło dzienne już w 2015 roku. Na krążku można usłyszeć takie gatunki jak soul, reaggae, funk i elementy elektroniki. Za to teksty traktują o człowieku, a ściślej mówiąc o wyznawanych przez niego religiach, pochodzeniu czy kolorze skóry.

 

Mimo iż Shata QS zyskuje u nas coraz większe grono fanów, co skutkuje propozycjami koncertów, to artystka chciałaby na stałe mieszkać w swojej ukochanej Tajlandii, a w ojczyźnie pojawiać się jedynie po to, by występować. Ostatnio skupiła się na prowadzeniu warsztatów doskonalenia głosu i świadomości dźwięku. Odbywały się one w jej własnym studiu produkcji muzycznej w Ząbkowicach Ślaskich, skąd pochodzi.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska