Gwiazdy o polskich korzeniach. Jego nie spodziewaliśmy się na liście

20/03/2018

 

Nie wstydzą się swojego polskiego pochodzenia, a wielu z nich zna naszą kulturę – świąteczne tradycje a nawet potrawy, nie tylko te okazjonalne. Niektórzy z nich potrafią też powiedzieć parę słów po polsku. Mowa o gwiazdach, które prywatnie coraz częściej decydują się na szukanie swoich dawnych korzeni. I nic w tym dziwnego, bo to właśnie przodkowie pokazują nam, kim jesteśmy dzisiaj. 

Od paru lat obserwujemy otwartość artystów w drodze do poznania swojej dalszej rodziny. A kiedy już odkryją swoje pokrewieństwo chętnie się do niego przyznają i z przyjemnością podkreślają swoje powiązanie z Polską.

 

Scarlett Johansson

Amerykańska aktorka ostatnio znana z udziału w filmach „Ostra noc” i „Ghost in the Shell” jest bardzo dumna ze swoich słowiańskich korzeni. Matka gwiazdy Melanie Sloan wywodzi się z żydowsko-amerykańskiej rodziny, która mieszkała na nowojorskim osiedlu Bronx. Jej tamtejsi krewni mieli jednak polsko-białoruskie pochodzenie. Byli to dziadkowie Scarlett, którzy w czasie II wojny światowej musieli opuścić kraj nad Wisłą i przenieść się do USA. Inni przodkowie artystki – żydowska rodzina o nazwisku Szlamberg – zginęli zaś w gettcie warszawskim.

 źródło: https://www.facebook.com/Scarlett-Johansson-121395194574832/

 

Mimo iż Scarlett Johansson od urodzenia związana jest z kulturą Stanów Zjednoczonych, to jakiś czas temu wyznała mediom, że ma jedno ukryte marzenie. Chciałaby przyjechać do Polski na Boże Narodzenie, ponieważ dziadkowie od zawsze zapewniali ją, że tylko w tym miejscu święta są tak magiczne.

 

Natalie Portman

Polskie korzenie ma również uzdolniona 36-letnia aktorka Natalie Portman. Jej tato jest synem zesłańców z Rumunii oraz Polski i to jego ojciec, a dziadek amerykańskiej gwiazdy, miał w sobie naszą ojczystą krew. Senior rodu pochodził z Rzeszowa, a jego rodzice zginęli w obozie koncentracyjnym Auschwitz.

 źródło: https://www.facebook.com/natalieportmandotcom/

 

Adrien Brody

Jak się okazuje pradziadek sławnego aktora ze strony jego ojca Elliota Brody’ego, który ma korzenie polsko-żydowskie, był Polakiem. Przed II wojną światową przeniósł się jednak do USA. Na tym nie koniec, bo dalsi przodkowie Adriena, którzy w tamtym czasie zostali w naszym kraju, ponieśli śmierć w obozie zagłady w Oświęcimiu.

 źródło: https://www.facebook.com/AdrienBrodyFC/

 

Lisa Kudrow

Piękna aktorka znana przede wszystkim z serialu „Przyjaciele”, gdzie występuje w roli zabawnej Phoebe, jest żydówką polskiego pochodzenia. Faktem jest to, że jej krewni ze strony ojca do dziś mieszkają w Gdyni.

 źródło: https://www.facebook.com/LisaKudrow/

 

Mija już 10 lat od momentu, kiedy Lisa wybrała się w podróż do Polski, aby znaleźć swoich nieznanych wówczas bliskich. Podczas odkrywania rodzinnych korzeni wyszło na jaw, że prababcia artystki miała polsko-żydowskie korzenie i została uśmiercona przez nazistów podczas II wojny światowej.

 

Justin Bieber

Polscy fani Justina Biebera na pewno ucieszyli się z faktu, iż ich idol jest z nimi w jakiś sposób powiązany. Wyszło bowiem na jaw, że piosenkarz miał pradziadków, którzy mieszkali kiedyś w naszym kraju. Stanisława i Władysław Biebrzyccy zdecydowali się jednak opuścić Polskę przed II wojną światową, wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych. Mimo iż najbliższa rodzina gwiazdora mieszka w USA, to 24-latek utrzymuje kontakt z dalszymi krewnymi z kraju nad Wisłą. Widocznie przodkowie Justina zakorzenili w nim niektóre z naszych rodzimych tradycji i zamiłowanie do polskiej kuchni, bo artysta jest podobno wiernym wielbicielem pierogów.

 źródło: https://www.facebook.com/JustinBieber/

 

Jesse Eisenberg

Miłym zaskoczeniem jest to, że ten aktor młodego pokolenia i odtwórca roli Marka Zuckerberga w filmie „The Social Network”, jest związany ze Szczecinem. Artysta często odwiedza to miasto, ponieważ jego rodzice pochodzili właśnie stamtąd. To polskie małżeństwo wyemigrowało jednak do Stanów Zjednoczonych kilkadziesiąt lat temu. W swoim synu zdążyli zaszczepić nie tylko naszą kulturę, ale podobno nauczyli go też mówić w swoim ojczystym języku. To nie jedyni członkowie rodziny amerykańskiego artysty, którzy urodzili się i wychowali w kraju nad Wisłą. Należy do nich także prababcia Eisenberga, która żyła w Krasnymstawie.

 źródło: https://www.facebook.com/jeisenbergfanpage/

 

W trakcie jednego z wywiadów aktor oznajmił, że bardziej niż Amerykaninem czuje się Polakiem. I choć w jego krwi płynie wiele narodowości, to z tą polską identyfikuje się najbardziej i jest ona dla niego najważniejsza.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska