Sławne i popularne osoby o androgenicznym typie urody

 

Każdy z nas jest inny i wyjątkowy. Dzięki temu, że się od siebie różnimy, rozwijamy nasze zainteresowania i jesteśmy dobrzy w różnych rzeczach. Niektórzy z nas posiadają androgeniczną urodę, która łączy w sobie, zarówno elementy męskie, jak i damskie. Sama androgynia jest zjawiskiem z zakresu psychologii, kiedy to u danej osoby występują cechy psychiczne obydwóch płci.

Zobacz także: Modowe dodatki na jesień, na które warto zwrócić uwagę

 

Agata Buzek – polska aktorka z charakterystyczną urodą

 

Do grona najpopularniejszych oraz najbardziej uzdolnionych polskich aktorek należy Agata Buzek, która jest córką byłego premiera Jerzego Buzka i jego żony Ludgardy Buzek. Dorobek twórczy przyniósł aktorce wiele nagród filmowych, w tym m.in. Orła za pierwszoplanową rolę w filmie „Rewers”. Agata Buzek nie uosabia jednak klasycznego kanonu piękna. Mimo że jest długonogą blondynką o jasnej, wyrazistej karnacji, posiada niebanalny i mocno dyskusyjny typ urody. Przez niektórych widzów jest nazywana „aktorką charakterystyczną”, ze względu na posiadaną androgeniczną urodę. Agata Buzek jest świadoma swoich atutów, dlatego nie stroni od komentowania swojej urody. W jednym z wywiadów aktorka śmiało odpowiedziała, że jeśli ma posiadać jeden typ urody, woli być uważana zarówno za brzydką, jak i piękną. Jedna i druga cecha wyglądu stanowi dla każdego aktora wartość, która umożliwia mu zmianę osobowości odgrywanego bohatera.

 

Źródło: instagram.com

 

Madox – wyróżniający się stylem muzycznym wokalista

 

Kilka lat temu Madox, a właściwie Marcin Majewski zyskał wielką rozpoznawalność dzięki udziałowi w drugiej edycji „Mam talent!”. Już wtedy ze swojej androgenicznej urody zrobił największy atut, aby następnie zrobić największą karierę spośród wszystkich uczestników tego sezonu talent-show. Fani „Mam talent!” zapamiętali osobę Madoxa nie tyle dzięki bardzo dobrym warunkom wokalnym, jak również dzięki nietypowemu na polskie realia wizerunkowi scenicznemu. Do teraz piosenkarz szokuje swoim wyglądem oraz stylem ubierania się. Na przestrzeni lat Madox dostrzegł jednak, że wygląd nie może jedynie świadczyć o rosnącej popularności. Dlatego też przeszedł wielką metamorfozę – skrócił długość włosów oraz zaczął eksponować swoje najlepsze atuty wokalne i wizerunkowe. Nadal Madox nie stroni od wyrazistego makijażu, jednak jego ilość jest zdecydowanie mniejsza. Androgeniczna uroda młodego piosenkarza umożliwiła mu pokonanie wielu barier.

 

Źródło: instagram.com

 

Zobacz także: Jesienne premiery filmowe - na co pójść w październiku do kina?

 

Tilda Swinton – kobieta o dwóch obliczach

 

Piękno każdego człowieka możemy również dostrzec w posiadanym przez niego talencie oraz wyróżniającemu się charakterowi. Tilda Swinton to jedna z najciekawszych aktorek ostatnich kilkudziesięciu lat. Uzdolniona artystka nigdy nie przejmowała się opinią publiczną. Choć jako nastolatka nie należała do najatrakcyjniejszych dziewczyn w szkole, swój wygląd przekuła w atut. Brytyjska aktorka pochodzenia szkockiego wyróżnia się na tle innych aktorek z Hollywood, szczególną, nieco androgeniczną urodą. Aktorka zagrała tytułową rolę w filmie historycznym „Orlando” w reżyserii Sally Potter oraz Białą Czarownicę w pierwszej i drugiej części słynnego cyklu siedmiu powieści fantasy napisanych przez C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii”. Tilda Swinton została nagrodzona wieloma nagrodami filmowymi, w tym m.in. statuetką Amerykańskiej Akademii Filmowej czy BAFTA, wręczanej przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych.

 

Źródło: instagram.com

 

Mateusz Maga – model o delikatnej naturze i stylu bycia

 

Mateusz Maga to kolejny mężczyzna, którego wygląd jest niezwykle charakterystyczny. Mężczyzna zdobył dużą popularność po udziale w popularnym show „Top model”. Spośród wszystkich uczestników, Mateusz najbardziej wyróżniał się, dzięki długim jasnoblond włosom oraz smukłej sylwetce ciała. Jego wygląd, zachowanie, a także kobiecy głos budziły ogromne kontrowersje w polskim show-biznesie, a sama postać Mateusza była szeroko komentowana. Jury było zdziwione, a może i nawet zafascynowane androgeniczną urodą Mateusza, która w tamtym czasie była bardzo pożądana przez największe domy mody. Jeden z barwniejszych uczestników czwartej edycji programu, mimo przychylnych ocen, musiał pożegnać się z programem w ósmym odcinku. Od kilku miesięcy mówi się jednak o sporej metamorfozie mężczyzny, która jest umotywowana treningami na siłowni. Z całą pewnością Mateusz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa światowym wybiegom.

 

Źródło: instagram.com

 

Zobacz także: Halloween - wszystko co musisz o nim wiedzieć

 

Casey Legler – francuska pisarka z męskim spojrzeniem

 

W latach 90. XX wieku na wybiegach królowały Cindy Crawford i Claudia Schiffer. Kolejna dekada należała do kobiet o urodzie Adriany Limy i Alessandry Ambrosio. Obecnie słynni projektanci mody zwracają większą uwagę na nietypową, wyróżniają się urodę modelek. W ostatnim czasie sporą popularność zyskała Casey Legler, która nie przypomina typowej kobiety z tłumu. Modelka jest wysoką, wysportowaną osobą o krótkiej fryzurze. Niektórzy są więc zdziwieni, że po przedstawieniu się, dowiadują się o prawdziwej płci kobiety. Jak więc Casey stała się topową modelką? Cztery lata temu znajomy fotograf Cass Bird poprosił ją, żeby zastąpiła chorego modela w trakcie sesji zdjęciowej. Kilka tygodni później początkująca modelka podpisała kontrakt z prestiżową Ford Modeling Agency. Od tego czasu kobieta reklamuję odzież… męską, wyprzedzając w castingach swoich kolegów po fachu. Na co dzień kobieta także jest malarką i performerką.

 

Źródło: instagram.com

 

Michał Szpak – utalentowany piosenkarz o wielu twarzach

 

W ostatnich latach jednym z najpopularniejszych polskich wokalistów jest niewątpliwie Michał Szpak, który zyskał swoją początkową rozpoznawalność, dzięki udziałowi w talent show „X-Factor”. Jury programu było zszokowane wyglądem Michała, ponieważ posiadał długie kręcone włosy oraz smukłą sylwetkę ciała. Jego występ przeszedł do historii programu i nadal jest przez wielu fanów oglądany na YouTube. Artysta postanowił skupić się na solowej karierze wokalnej, wykonując muzykę inspirowaną brzmieniem z lat 80. i 90. XX wieku. Od czasu pojawienia się w polskim show-biznesie, Michał Szpak został wyróżniony kilkoma nagrodami muzycznymi. W 2013 roku piosenkarz został zwycięzcą na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej z utworem „Oczy czarne”, a w 2015 roku zdobył nagrodę SuperPremiery na 52. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Rok później wziął udział w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji, reprezentując Polskę z utworem „Color of Your Life”.

 

Źródło: instagram.com

 

Zobacz także: Zbieramy grzyby - jak się do tego przygotować?

 

Rain Dove Dubilewski – androgeniczna modelka pozująca jako mężczyzna

 

Modeling przyzwyczaił nas do mężczyzn, którzy wyglądają jak kobiety. Ale jest i druga strona tego zjawiska – kobiety wyglądające jak mężczyźni. Androgeniczna modelka Rain Dubilevski jest jednym z większych odkryć modelingu ostatnich lat. Przypominająca mężczyznę Rain, rozpoczęła swoją przygodę z modelingiem od przegranego zakładu ze znajomymi. Zmusiło ją to do udziału w castingu. Reżyserzy byli zaskoczeni jej wyglądem. Po rozebraniu się im oczom ukazała się istota z nieziemskim biustem i męskimi rysami twarzy. Kobieta była pewna, że nie uzyska już więcej żadnej propozycji. Nic bardziej mylnego. Zyskała tak dużo propozycji, że nie wiedziała na początku, którą z nich wybrać. Rysy typowego faceta przekuła w jedną ze swoich największych zalet. Na wybiegach mody zazwyczaj występuje w męskich ubraniach, dając upust swojej wyjątkowej kobiecości. Rain posiada również wielki biust, który jest bardzo często eksponowany przez projektantów mody.

 

Źródło: instagram.com

 

Brian Molko – rockowy wokalista o kobiecym wyglądzie

 

W 1994 roku założono jeden z popularniejszych brytyjskich zespołów rockowych „Placebo”, który ma w swoim dorobku muzycznym wiele świetnych utworów. Zespół zdobył rosnącą popularność, dzięki muzyce oraz erotycznych kontrowersji związanych z liderami formacji. Przodował w tym zwłaszcza lider zespołu Brian Molko, który wyglądem przypominał delikatną i zmysłową dziewczynę z hipnotyzującym spojrzeniem. W wywiadach Brian nie krył się ze swoim hedonizmem oraz erotycznych doświadczeniach, które przeżywał zarówno z kobietami, jak i mężczyznami. Lider zespołu postanowił wykorzystać swoją urodę do zwalczania rozszerzającej się homofobii, dlatego też nosił długie włosy, malował się i zakładał sukienki. W pewien sposób jego działanie było pewnego rodzaju eksperymentem, który miał sprawdzić opinię publiczną. Później wokalista tłumaczył, że ubieranie się w damskie stroje było śmiałym aktem politycznym.

 

Źródło: instagram.com

 

Zobacz także: Zagraniczne gwiazdy, które mówią po polsku

 

Grace Jones – ikona światowej popkultury lat 70. i 80. XX wieku

 

Jamajska aktorka i piosenkarka Grace Jones jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci popkultury. Przez wielu jest nazywana „symbolem nocnego życia Nowego Jorku”. Pochodząca z Jamajki artystka, szokowała fanów oryginalnym stylem oraz androgenicznym wyglądem. Mimo że przypominała z wyglądu mężczyznę, wiele z fanów byli oczarowani niejednoznacznością i ekspresywnością tekstów utworów piosenkarki. Smukła figura artystki kontrastowała z męskimi rysami twarzami obleczonymi wyrazistym makijażem scenicznym. Grace Jones przykuwała wielką uwagę do swoich albumów muzycznych, które miały wyróżniać się spośród innych. Do jej największych przebojów, zalicza się m.in. „I've Seen That Face Before (Libertango)”, „Slave to the Rhythm” oraz „Private Life”. Artystka nigdy nie kryła, że jest biseksualistką. Stała się wielką inspiracją dla innych topowych wokalistek, takich jak np. Lady Gaga czy Annie Lennox.

 

Źródło: instagram.com

 

Boy George – wyjątkowy lider zespołu „Culture Club”

 

Od początku kariery zespołu „Culture Club”, Boy George stał się rozpoznawalny przez swój niekonwencjonalny i kontrowersyjny wygląd oraz styl bycia. Boy George jest brytyjskim wokalistą, DJ-em, projektantem mody oraz fotografem. Światową sławę zyskał dzięki takim hitom jak „Do You Really Want to Hurt Me” czy „Karma Chameleon”. Formacja muzyczna „Culture Club” zapoczątkowała nurt „new romantic” w muzyce nowofalowej. Nurt charakteryzował się specyficznym brzmieniem oraz modą na makijaże, ubrania, oraz szpiczaste buty. Życie muzyka wypełnione ciągłymi sukcesami muzycznymi, powoli zaczęło chylić się ku końcowi. Wokalista uzależnił się od narkotyków oraz alkoholu, a w mediach stale pojawiały się nowe doniesienia o jego homoseksualnym związku z perkusistą zespołu Jonem Mossem. Artysta do dziś szokuje wyglądem. Kilka lat temu artysta został skazany na 15 miesięcy więzienia za znęcanie się nad pracownikiem agencji towarzyskiej.

 

Źródło: instagram.com

 

Zobacz także: Przegląd najlepiej wydanych płyt muzycznych

 

Uroda androgeniczna otwiera mnóstwo drzwi, w szczególności na światowych wybiegach mody. Słynni projektanci mody cenią sobie niepowtarzalną urodę swoich modeli, ponieważ noszone przez nich ubrania wyróżniają się wśród innych pokazów mody. Osoby o androgenicznej urodzie przełamują różnego rodzaju stereotypy – kobiety decydują się na krótsze fryzury a mężczyźni stawiają na delikatniejsze kolory odzieży.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska