Gwiazdy, które przygarnęły psy ze schroniska

 

Kundelek, czyli najlepsza rasa świata. A gdzie znaleźć przyjaciela na dobre i złe? Kundelki maści wszelakiej najczęściej znajdziecie w schroniskach. To tam potrzebujące czworonogi przez tygodnie, miesiące i lata czekają na poprawę swojego losu.

Do adopcji i inicjatywy „Nie kupuj – adoptuj” chętnie włączają się osoby znane publicznie. Aktorzy, piosenkarze, tancerze i celebryci sami adoptują, aktywnie wspierają schroniska, sami podejmują inicjatywy w ramach ochrony praw zwierząt. 

 

1. Helena i Agata Buzek

Hela została adoptowana przez aktorkę w 2018 r. z Fundacji Ostatnia Szansa. Sunia jest przepięknym kundelkiem i życiową towarzyszką Agaty. Helena doskonale odnajduje się na czerwonym dywanie i w domowym zaciszu, a także na deskach teatru! Od niedawna ma też swoje konto na Instagramie. Agata Buzek oprócz Heleny, przygarnęła starsze psy Zbycha i Rudolfa. Aktorka promuje adopcje dając temu najlepszy przykład. Poza tym aktywnie działa na rzecz zwierząt.

 Zdjęcie: www.instagram.com/helena_my_life_after_adoption

 

2. Wieśka i Zosia Zborowska

Wieśka jest najbardziej znaną psią influenserką! Jej konto na Instagramie liczy ponad 46 tys. fanów, których ciągle przybywa! Sunia została adoptowana w 2013 r. z podpoznańskiego schroniska. Zosia Zborowska przyznała, że zobaczyła zdjęcie, smutnego schowanego w budzie, psa na Facebooku. Niedługo po tym wyruszyła z Warszawy do Poznania, by tego psa zobaczyć. Wieśka od tamtej pory jest nieodłącznym elementem życia Zosi. Sunia podąża za trendami i na swoim Instagramie jest bardzo aktywną influenserką. Wiesia na profilu prowadzi zbiórki dla kumpli ze schronisk, robi unboxingi, opowiada o życiu, a nawet śpiewa! Pufcio, bo tak o Wiesi mówi też jej opiekunka towarzyszy aktorce też na co dzień w pracy na planie, w teatrze . Zosia Zborowska wraz z Wiesią tworzą duet idealny. Chociaż często posty, które dodaje aktorka są naprawdę zabawne to daje się zauważyć  jak trwałą i cudowną więź tworzy pies, i człowiek.

 

 Zdjęcie: www.instagram.com/wieska_my_life_after_adoption
 

 

Zobacz także: Jak przygotować się do adopcji psa


3. Kluska, Kapsel i Olga Frycz

Olga aktywnie wspiera zwierzęta i ich los nie jest jej obojętny. W rozmowach i wpisach wspomina, że w jej życiu od zawsze były psy. Kapsla wypatrzyła w fundacji Niechciane Zapomniane w Łodzi. Tam aktorka brała udział w projekcie stworzenia kalendarza charytatywnego. Po jakimś czasie systematycznych przyjazdów Olga dała dom Kapslowi. Od tamtej pory Kapsel jest jej życiowym towarzyszem. Kluska została adoptowana przez partnera Olgi. Psy dobrze się ze sobą dogadują, z relacji aktorki widzimy, że ich życie z psami wygląda zupełnie normalnie. Olga z sukcesem łamie też stereotypy na temat niebezpiecznej rasy za jaką powszechnie uznawane są psy w typie bull. Dzięki Klusce widzimy, że pies i dziecko mogą tworzyć zgrany duet.

 

 Zdjęcie: www.instagram.com/tojafrycz
 

Zobacz także: Pies i dziecko w domu


4.  Batman i Janusz Chabior
Batman to również adoptowany kundelek. I chociaż nic nie dzieje się bez przyczyny to aktor twierdzi, że przygarnął psa przez przypadek. Schroniskowy Batman dostał rolę w filmie „Kilka prostych słów” gdzie towarzyszył Januszowi Chabiorowi. Po zakończeniu zdjęć aktor postanowił, że adoptuje psa. I tak Batman, kundelek na trzech łapkach zyskał nowe życie, sam też asystuje panu na próbach w teatrze.  

 

 

Zdjęcie: www.instagram.com/januszchabior


5. Charlie i Monika Mazur

Monika Mazur była bohaterką programu „Przygarnij mnie” emitowanego przez TVP 2.  Z narzeczonym postanowiła, że podaruje dom czworonogowi. I tak w jednym z boksów schroniska w Milanówku, pies o imieniu Mati skradł serce Monice. Dostał nowe życiu, a u boku opiekunów aktorów też i nowe filmowe imię Charlie. Kundelek towarzyszy swoim ludziom na co dzień. Spędza czas aktywnie, ale lubi też leniuchować. Bliżej poznacie go na Instagramie Moniki lub pod ha sztagiem Charliesuperpies.

 

Zdjęcie: www.instagram.com/monika_mazur_

 

6. Lizak i Rafał Mroczek

Rafał Mroczek również brał u dział w programie „Przygarnij mnie” i to dzięki temu programowi zyskał przyjaciela na całe życie. Lizak to rozkoszny i aktywny kundelek, który razem ze swoim opiekunem pokazują jak powinna wyglądać relacja psa z człowiekiem. Lizak stał się częścią rodziny i towarzyszem zawodowym swojego pana i wreszcie psim aktorem. Rafał zabierał psa na plan i tam w przerwach spędzał z nim czas. Do czasu kiedy sam Lizak zasilił obsadę najpopularniejszego  polskiego serialu „M jak miłość”. Tam kundelek jest Kminkiem.

 Zdjęcie: www.instagram.com/rafalmroczek

 

7. Lord Vader i Leszek Stanek

Pies Vader to kolejny uczestnik programu „Przygarnij mnie”. Razem z Leszkiem Stankiem tworzy zgrany psio- ludzki duet. Vader, dla przyjaciół Zębuszek ma wadę genetyczną. Psiak nie ma górnej wargi. Swój oryginalny wygląd i pocieszne usposobienie prezentuje na koncie na Instagramie.  Vader smile pokazuje jak cieszyć się życiem u boku swojego człowieka. A Leszek Stanek aktywnie wspiera ideę „Nie kupuj – adoptuj”.

 Zdjęcie: www.instagram.com/vader_smile

 

8. Chlebek, Rózia i Marcin Dorociński

Marcin Dorociński jest najbardziej znanym aktywistą zwierzęcym. Powodów, za które kochamy tego człowieka jest całe mnóstwo. Sam pomaga w schronisku w Korabiewicach. I to z tego miejsca adoptował dwa psy Rózię i Chlebka. Aktor nie tylko wspiera schronisko, ale włącza się w promocję adopcji oraz podejmuje szereg inicjatyw dla poprawy losu zwierząt.  

 Zdjęcie: www.instagram.com/marcindorocinski


Do adopcji zwierzaków namawiają też, m.in. Agnieszka Włodarczyk, Anja Rubik,  Joanna Krupa, Magda Steczkowska i inne gwiazdy. Adopcja psa to szlachetny gest, ale pamiętajmy, że posiadanie czworonoga wiążę się z ogromną odpowiedzialnością.  

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska