GVIDO – rewolucja w świecie muzyki

 

Koniec z nerwowym przewracaniem kart, szukaniem właściwego momentu czy rozbieżności w notatkach orkiestry. Nadchodzi GVIDO.

Choć wieść o japońskim ultra cienkim tablecie pojawiła się już w 2016 roku, na pewien czas słuch o nim zaginął. Dziś już wiemy, że produkt ukaże się we wrześniu tego roku, a jego cena będzie wynosiła 1600$. Choć ta suma może szokować, okazuje się, że GVIDO wzbudza niemałe zainteresowanie w gronie muzyków, choć opinie na jego temat są podzielone.

Nazywany jest przez twórców „ekskluzywnym urządzeniem do wyświetlania nut”. Ten drogi gadżet składa się z podwójnego ekranu, pisaka i dotykowych paneli po obu stronach. Według twórców będzie posiadał 8GB pamięci wewnętrznej, co aż nadto wystarczy na potrzeby muzyków. Dodatkowo posiada także wejścia microSD i micro USB, a także WiFi, i to z obsługą 5GHz. Całość będzie zasilała jedna bateria, a urządzenie będzie ważyć ledwie ponad kilogram.

To jednak nie wszystko. Japończycy oferują także możliwość zakupu dodatkowych akcesoriów, które mają za zadanie ułatwić pracę z ich cackiem. Ciekawą opcją jest foot switch, który będzie działał zarówno przewodowo, jak i bez potrzeby podłączenia do urządzenia.

Korzystając z tego urządzenia, muzycy będą mogli za pomocą pisaka wprowadzić zmiany w notatkach, które umieszczą na chmurze. Dostęp do nich będzie miał cały zespół lub orkiestra. Koniec z kłótniami i dezorganizacją, a także szelestem kartek podczas koncertu. Oto nadeszła przyszłość.

Wygląda nieźle, ale czy ta cena jest adekwatna do jakości tego produktu? Czy będzie on użyteczny dla muzyków, czy stanie się kolejnym dodatkiem dla ludzi, którzy chorują na nadmiar pieniędzy w portfelu? Tego dowiemy się już we wrześniu.

 

 

 

Korekta: Olga Miziuk

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska