Grudniowe premiery serialowe

 

Grudzień to miesiąc, w którym wielu z nas dopada przedświąteczny szał i związane z nim powroty do ulubionych świątecznych filmów, takich jak „To właśnie miłość” czy „Holiday”. Ale końcówka roku oznacza też trochę więcej czasu wolnego – w sam raz na pochłonięcie w całości nowego sezonu naszego ulubionego serialu albo danie szansy czemuś zupełnie nowemu. A co obejrzeć? Może wybierzecie coś z tej listy?

Wikingowie, sezon 6., 4.12.2019

 Źródło: https://www.youtube.com/user/historychannel/videos

 

Na sezon 6. i jednocześnie finałowy fanom historycznego serialu przyszło się niecierpliwić przez prawie rok! Ale wszystko wskazuje na to, że było na co czekać. Nowe odcinki produkcji zapowiadają się naprawdę obiecująco. Mimo pewnych nieścisłości historycznych czy fabularnych „Wikingowie” to z pewnością niesamowicie klimatyczna uczta dla oka, którą możemy podziwiać prosto z naszej wygodnej kanapy. W serialu nie brakuje też złożonych, interesujących bohaterów, a ich skomplikowane losy elektryzują widzów już od kilku lat. A w dodatku platforma Netflix zupełnie nie zwalnia tempa i już planuje spin-off serialu. Akcja „Wikingów: Walhalli” ma mieć miejsce ok. 100 lat później od wydarzeń z oryginalnej serii. Warto wcześniej zapoznać się z wciągającym światem mroźnej północy!

 

Wspaniała pani Maisel, sezon 3., 6.12.2019

 Źródło: https://www.youtube.com/user/amazonstudios/videos

 

Zbyt mało doceniana w Polsce produkcja Amazon Prime Video powraca z trzecim sezonem! „Wspaniała pani Maisel” to serial komediowy, rozgrywający się w latach 60., a osią fabuły jest życie tytułowej bohaterki, której największym marzeniem jest spróbować swoich sił w branży stand-upowej, świecie jak dotąd bardzo męskim, niełatwym i mało otwartym na nowości. Pełna ciepła, świetnych żartów i kreatywnych dialogów historia walki o emancypację mimo wielu przeciwności losu w sam raz na grudniową, ponurą pogodę. Nowy sezon ma mieć 8 odcinków.

 

Wataha, sezon 3, 6.12.2019

 Źródło: https://www.youtube.com/user/HBOPOLSKA/videos

 

Dla tych, którym mało dobrych, rodzimych produkcji, platforma HBO GO przygotowała na grudzień coś polskiego. „Wataha” jest serialem kryminalnym, detektywistycznym, gdzie trup ściele się gęsto a historia trzyma w napięciu i nie pozwala łatwo się oderwać. W uważnym śledzeniu serii pomaga niesamowita obsada aktorska, świetne kreacje postaci, ale też soundtrack, który nadaje naprawdę niezwykłego klimatu. Na uwagę zasługuje także bardzo dobra praca kamery, sprawdzająca się w ukazywaniu krajobrazu nieco mrocznych Bieszczad, gdzie rozgrywa się akcja. Stacja HBO ma talent do ciekawych, polskich produkcji – po „Ślepnąc od świateł” przyszedł czas na „Watahę”.

 

The L Word: Generation Q, premiera, 8.12.2019

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCHThghz8crtS0yvCrM1FSEg/videos

 

Ten serial to bardzo interesujący eksperyment. Nowa produkcja stacji Showtime to spin-off znanej serii z lat 2004-2009 „The L Word”, z polskim tytułem „Słowo na L”. Opowiadała ona o grupie lesbijek, ich codziennym życiu, przyjaźniach, karierach, miłościach i problemach. Serial, choć prekursorski jeśli chodzi o tematykę, a wielu dziewczynom pomógł w uświadomieniu czy zaakceptowaniu własnej orientacji seksualnej, mimo wszystko z perspektywy czasu okazał się nie uniknąć generalizacji i stereotypów. W nowej wersji zobaczymy postacie znane z oryginalnej produkcji, a także wiele nowych, ciekawych bohaterek. Wśród pierwszych recenzji krytyków zdecydowanie przeważają pozytywne, a ja osobiście nie mogę się doczekać!

 

Wiedźmin, premiera, 20.12.2019

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCwAiG5lj7w24SbgPy6eiYvg/videos

 

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o nowym „Wiedźminie”, to prawdopodobnie od przynajmniej roku nie używaliście internetu. Informacje, kontrowersje i przewidywania dotyczące serialu pojawiają się prawie codziennie i z każdej strony. Nowa premiera platformy Netflix interesuje nie tylko fanów sagi Andrzeja Sapkowskiego czy gry, która zdobyła popularność na całym świecie, ale też z pewnością przyciągnie przed ekrany wielu nowych wielbicieli. W produkcję zaangażowani są najwięksi profesjonaliści związani ze światem filmu i serialu, a efekty specjalne widoczne w zwiastunach jednoznacznie wskazują na kasowość produkcji. Bez wątpienia premiera „Wiedźmina” to jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń tej zimy. Nie można przegapić!

 

Ty, sezon 2., 26.12.2019

Źródło: https://www.youtube.com/channel/UCwAiG5lj7w24SbgPy6eiYvg/videos

 

To już drugi sezon bardzo ciekawej i nowatorskiej produkcji Netflixa na podstawie powieści poczytnej autorki Caroline Keepers. Historia dotyczy patologicznej obsesji, w jaką popada bardzo inteligentny i metodyczny menadżer księgarni, na punkcie młodej, debiutującej pisarki. Pomimo poważnej, trudnej tematyki, „Ty” jest zdecydowanie serialem rozrywkowym, a to ze względu na wiele uproszczeń, nieprawdopodobnych sytuacji i ogólnego chaosu fabularnego. Mimo tego serial naprawdę ogląda się z zapartym tchem, a wartka akcja nie pozwala oderwać się choć na chwilę. W roli głównej znany z hitowej „Plotkary” Penn Badgley.

 

A wy? Jakie seriale będziecie oglądać w grudniu?

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska