Gra o Tron. Dlaczego jest najdroższym i najlepszym serialem w historii?

18/08/2018

„Gra o Tron” to serial, który w kilka chwil stał się najlepszym i najdroższym serialem w historii. Olbrzymia popularność, fantastyczne recenzje i bajecznie droga promocja zrobiły swoje.

Gra o Tron – w czym tkwi sukces?

 Fotografia:YouTube/GameofThrones


Serial zaczął się ciekawie, być może trochę pospolicie, ale bez wątpienia ciekawie, a każdy sezon kończy się nieprzewidywanie. „Gra o Tron” to opowieść o kilku rodzinach szlacheckich, które walczą między sobą o panowanie nad krainą Westeros. Ta historia przyciągnęła przed telewizory miliony fanów. To serial pełen intryg, brutalnych scen i nietypowych relacji między bohaterami. Ten serial urzeka różnorodnością, połączenie burzliwych romansów i brutalnej polityki sprawiło, że nie tylko fani gatunku fantasty sięgnęli po tę produkcję. Ważnym elementem są również bohaterowie – różni, charyzmatyczni i niezwykle zapadający w pamięć. Oni uzależniają widzów od siebie, to dla nich oglądamy kolejne odcinki.


„Gra o Tron” jest jednym z tych seriali, których nie da się przewidzieć. Możemy snuć w głowach plany, jak potoczą się dalsze losy, ale i tak sami nie rozwiążemy zagadki i nie ułożymy zakończenia. Element zaskoczenia jest ważny w każdej produkcji, lecz nie wszyscy umieją go stworzyć. Producenci „Gry o Tron” opanowali tą sztukę do perfekcji. Bez wątpienia duży wpływ na sukces serialu mają kampanie reklamowe, które na wiele miesięcy przed premierami kolejnych sezonów zalewają media. Tak naprawdę wiele osób zaczęło oglądać „Grę o Tron” przez jej rozmach i zapowiedzi.

 

Zobacz także: Najlepsze seriale HBO, które warto obejrzeć


Najdroższy serial w historii

Fotografia:YouTube/GameofThrones 


„Gra o Tron” to serial wybitny i w pewnym stopniu przełomowy. Nie było jeszcze serialu z gatunku fantasty z tak wielkim budżetem. Producenci najzwyczajniej w świecie bali się inwestować w tego typu gatunki. Jeszcze wtedy uważano, że seriale powinny być lekkie, miłe i przyjemne, i wtedy oglądalność będzie większa. Trzeba przyznać, że stworzenie takiej superprodukcji było naprawdę ryzykowne. „Gra o Tron” powstała w czasach, gdy seriale dopiero zaczynały stawać się ważną częścią kina i przestały być kojarzone z „kobiecą rozrywką” i kiczem. Jednak reklamy i zapowiedzi zrobiły swoje i niemal od samego początku nie można było narzekać na brak oglądalności. Każdy kolejny sezon był dużo droższy od poprzedniego. Szacuje się, że 8. sezon będzie kosztował ok. 15 mln dolarów za jeden odcinek. Dla porównania jeden odcinek „Lost” kosztował 4 mln, a odcinek „House of Cards” – 4,5 mln dolarów. Na taki budżet wpływa wiele czynników. Po pierwsze ogromna liczba aktorów, ich spore oczekiwania finansowe, wyjątkowe stroje oraz czasochłonna charakteryzacja. Sam proces tworzenia takiej produkcji jest bardzo kosztowny. Ponadto „Gra o Tron” to serial, który posiada jedne z najlepszych scen z użyciem efektów specjalnych. Trzeba przyznać, że efekt jest powalający i dzięki nim ten serial zyskuje na znaczeniu. Obecnie trwają prace nad 8. sezonem. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, jednak wiadomo, że nowe odcinki pojawią się w kwietniu 2019 roku.

 

Zobacz także: Ponad 10 milionów dolarów za odcinek! Najdroższe seriale w historii telewizji

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska