Gdzie kupić oryginalny prezent? Przegląd małych firm internetowych

26/03/2018

 

Szukasz pomysłu na prezent? Masz dość masowych produktów niewiadomego pochodzenia? A może zastanawiasz się nad otwarciem własnej działalności gospodarczej i poszukujesz inspiracji dla biznesplanu? Polecamy nasz przegląd niewielkich firm, które dzielnie zdobywają rynek i serca klientów.

 

Małe firmy z kategorii meble i rzeczy do domu

 

MUDO DESIGN

Mała rodzinna firma z Lublina, która podbija rynek swoimi autorskimi meblami. Połączenie artystycznej wizji z rzemieślniczymi umiejętnościami pozwala im tworzyć produkty pożądane w apartamentach najlepszych adresów na całym świecie.

 

Fot: mudodesign.com

 

KŁOSY

Z zainteresowania średniowieczną bronią do kuchni. Tak w skrócie można opisać sposób powstania tej manufaktury położonej 30 kilometrów od Warszawy. Głównym produktem są noże wykonywane własnoręcznie przez właściciela i pomysłodawcę.

Foto: Facebook Kłosy

 

Małe firmy z kategorii design i upominki

 

Ja Cię Broszę

Jednoosobowa działalność gospodarcza w osobie absolwentki poznańskiej ASP. Swoje sympatyczne ilustracje (przedstawiające głównie zwierzęta) przenosi na przypinki, kubki, pocztówki, poszewki, plakaty i inne artykuły zdobnicze oraz codziennego użytku.

 

Fot: jaciebrosze.pl

 

Magic Mug

Jak nazwa wskazuje zajmują się upiększaniem kubków. Ale nie tylko: na ich stronie znajdziecie również inne części zastawy, a nawet świece i herbaty. Można wybrać jeden z dostępnych wzorów lub przekazać im własny, a oni następnie ręcznie naniosą go na wybrany przez Ciebie element.

 

Fot: magicmug.pl 

 

NAPO – Naczynia Połączone

Kolejna odsłona kaligrafii użytkowej naniesionej na kubki, filiżanki, miseczki i talerze. Co ciekawe, w ofercie mają także miseczki dla psów i kotów. I tak cały dom może być zachęcany tekstami „duszkiem do dna” czy „jeszcze łyczek” do finiszowania własnej porcji.

 

 Fot: picbear.club/napowarsaw

 

Małe firmy z kategorii ubrania i akcesoria

 

LUNABY

Rodzinna firma zajmująca się szyciem bielizny nocnej. Piżamy, koszulki nocne czy szlafroki są wykonane z dobrej jakości materiałów, co więcej – można zamówić produkt spersonalizowany i np. wyposażyć się w piżamę z wyhaftowanymi inicjałami.

 

Fot: lunaby.com 

 

SOTE

Biżuteria wykonywana przez małżeństwo projektantów. Jeśli ktoś jest miłośnikiem minimalistycznych, prostych form u nich znajdzie na pewno coś dla siebie. Metale szlachetne i naturalne kamienie w wersji bardzo sauté.

 

Fot: sotejewellery.com 

 

plantwear

Firma z Lubelszczyzny, która spojrzała w nowy sposób na drewno i z niego uczyniła główną składową zegarków, okularów, pierścionków, a nawet etui na telefony. Każdy produkt jest ręcznie wykonany i niepowtarzalny, jak niepowtarzalne są różne kawałki drewna. Od jakiegoś czasu wykonują również eleganckie torby ze skóry.

 

Fot: plantwear.pl 

 

Małe firmy z kategorii usługi

 

PikczersBox

Dla tych, którzy kochają Instagrama i styl Polaroida. Dzięki nim zdjęcia zrobione jakimkolwiek sprzętem, lub też załadowane wprost z Instagrama, zostają wywołane w jednym z nietuzinkowych formatów, ładnie zapakowane i przesłane pod wskazany adres.

 

 Fot: pikczersbox.pl

 

CUD MIÓD BOX

Idealna opcja dla tych, którzy lubią te dwie rzeczy: niespodzianki i nowe smaki. Pomysł na biznes tej firmy to wysyłanie co miesiąc do subskrybentów paczki zawierającej produkty spożywcze od małych polskich producentów. Do momentu rozpakowania paczki nie wiadomo tak naprawdę, co otrzymamy, ale zawsze są to nietuzinkowe i smaczne produkty.

 

Fot: cudmiodbox.pl 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska