Fwb – czy wiesz, co kryje się pod tym skrótem?

11/12/2019

 

W dzisiejszych czasach relacje międzyludzkie dynamicznie się zmieniają. Wszystko dzieje się szybciej, mamy mniej czasu, więcej obowiązków, co przekłada się również na życie uczuciowe. Czy wiesz, co oznacza skrót fwb i co się za nim kryje w praktyce?

1. Fwb: szansa dla singli

2. Sympatia w sieci, czy to możliwe?

 

Niektórzy uważają, że internet pomaga w nawiązywaniu relacji, inni, że wręcz przeciwnie – rozwój technologii wpłynął na ograniczenie kontaktów międzyludzkich. Prawda zazwyczaj leży gdzieś po środku.

 

1. Fwb: szansa dla singli

 

Fwb to ostatnio bardzo popularne zjawisko, które zostało pokazane w popularnej amerykańskiej produkcji o tytule rozwijającym skrót. Friends with benefits niektórym wydaje się bardzo płytkim i powierzchownym podejściem do tematu, ale prawda jest taka, że od takich relacji zaczyna się dzisiaj mnóstwo poważanych związków. 

 

Wielu ludzi pozornie nie szuka bliskości, jak twierdzą, życie singla jest dla nich wygodne i nie wymaga wielu poświęceń czy wyrzeczeń na rzecz drugiej osoby. I faktycznie, coraz więcej osób długo pozostaje singlem. Dotyczy to obu płci, chociaż na kobietach ciąży zdecydowanie większa presja.

 

Gdy ktoś nie chce zakładać poważnego związku, fwb czy znalezienie one night friend wydaje się idealnym rozwiązaniem. Wiele możliwości stwarza właśnie internet, gdzie można poznać osobę, która ma potrzeby podobne do naszych i też podobne oczekiwania wobec życia.

 

Chichot losu polega na tym, że od takich znajomości często zaczyna się dłuższa przygoda, a nawet... miłość na resztę życia.

 

2. Sympatia w sieci, czy to możliwe?

 

Sposób myślenia na temat poznawania ludzi przez internet bardzo się zmienił. Jeszcze do niedawna wielu uważało, że sympatia lub poważniejsze uczucie z osobą poznaną przez internet, nie jest możliwe.

 

Życie często pokazuje, że jest wręcz przeciwnie. Wiele szczęśliwych par, a nawet małżeństw, poznało się w bardzo prozaiczny sposób. Bywa, że zaczęło się od jednego like'a na portalu społecznościowym lub od rejestracji na portalu randkowym, przed którym wiele osób się wzbrania.

 

Portale randkowe to taka nowoczesna forma biura matrymonialnego. Dużo lepsza, ponieważ stwarza o wiele więcej możliwości i nie szufladkuje znajomości. Nie ma mowy o natychmiastowym szukaniu męża czy żony. Można się spokojnie poznać, dać sobie szansę na spotkanie i wybór spośród ludzi, którzy mają priorytety podobne do naszych.

 

Portale randkowe niczego nie obiecują, ale stwarzają wiele możliwości, z których żal nie skorzystać, gdy poszukuje się szczęścia. Nieważne jakie miałoby ono oblicze.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska