Biało, mroźnie, bajecznie – fotorelacja z Norwegii

10/03/2018

 

Niedawno pisaliśmy o tym, że magia narodziła się w Norwegii. Nie jesteśmy gołosłowni, więc pojechaliśmy na daleką Północ, by na własnej skórze doświadczyć siarczystego mrozu, zobaczyć zorzę polarną, spotkać się z łosiem i podziwiać hart ducha i ciała tamtejszych mieszkańców. Zapraszamy do oglądania galerii.

Powyżej:

Senja – nazywana „Norwegią w miniaturze”, bo ma wszystko to, na co możemy liczyć w tym kraju: majestatyczne fiordy, urwiste zbocza gór rodem z „Władcy Pierścieni”, spokojne zatoki, piaszczyste plaże, rybackie wioski i dziką przyrodę. 

Husøy – maleńka rybacka wyspa, połączona cyplem z Senją, z trzech stron przytłoczona górami, a z czwartej niewielką latarenką, zwraca się w stronę Oceanu Arktycznego.

 

Zobacz też: 5 miejsc w Europie, które trzeba zobaczyć, zanim będzie za późno 

 

Poniżej:

Bardufoss – miasteczko liczące około 2,5 tysiąca dusz, ważne na mapie północnej Norwegii ze względu na obecność lotniska cywilnego i militarnego oraz bazy wojskowej; świetne miejsce do obserwowania zorzy polarnej, a także punkt wypadowy do Tromsø i Narviku. 

Fjellandsby – osada niedaleko Bardufoss, znana z pięknych widoków na całą dolinę Målselvdalen; można tam wynająć domek i oddać się szusowaniu na pustych stokach narciarskich.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska