Fitatu – licznik kalorii inny niż wszystkie

 

Coraz więcej osób decyduje się na wkroczenie w zdrowy tryb życia. Nie każdemu jednak wychodzi to na zdrowie. Wielu decyduje się na dietę poprzez liczenie kalorii. Jak robić to z głową?

Chcesz przygotować swoje ciało do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu bikini? My ci w tym pomożemy! Znaleźliśmy dla ciebie idealną aplikację do liczenia kalorii, która niewątpliwie pomoże i zmobilizuje cię do utrzymywania diety, którą sama sobie ustalisz.

 

Zobacz także: Ćwiczenia na płaski brzuch

 

Fitatu – bo o tej aplikacji do liczenia kalorii mowa  to nic innego jak kalkulator do liczenia kalorii na Androida. Rewelacyjnie sprawdza się w każdej sytuacji. Na start aplikacja wymaga wpisania informacje o sobie: ile ważysz, ile masz wzrostu, poziom twojego ruchu itp. Następnie wyznaczasz swój cel – ile chcesz ważyć, a następnie, na podstawie wpisanych danych i celu, aplikacja sama wylicza, ile dziennie powinieneś spożyć kalorii. Musisz pamiętać, że mimo wszystko aplikacja nie jest profesjonalnym dietetykiem, który po szczegółowych badaniach pozna potrzeby twojego organizmu. Jednak na początek drogi ze zdrowym odżywianiem sprawdza się świetnie.

Fitatu – aplikacja do liczenia kalorii 

 

Zaznaczasz, ile posiłków dziennie zamierzasz spożyć. Następnie każdego dnia wyświetla ci się data oraz ich ilość. Klikasz w odpowiedni dzień i odpowiednią porę posiłku (np. śniadanie, drugie śniadanie) i wpisujesz zjedzone produkty. Na przykład na śniadanie zjadłaś 2 kanapki z ciemnego chleba z masłem, serem żółtym i pomidorem. Wpisujesz wszystkie te produkty w odpowiednich ilościach, a aplikacja wylicza, ile opcjonalnie spożyłaś kalorii. Na plus zdecydowanie jest to, że znajdziesz produkty konkretnych marek np. makaron Lubella, jogurt Jogobella itd. Jeśli jakiegoś artykułu spożywczego nie ma w aplikacji, jest opcja, by dodać nowy. Wówczas wpisujesz nazwę oraz wartości odżywcze towaru z opakowania. Warto także docenić opcję wyszukania produktu przez kod kreskowy. Jak podaje strona internetowa, w aplikacji znajdziesz 90% produktów dostępnych na rynku z najpopularniejszych sklepów i restauracji.

 

Dodatkowo na samym początku wybierasz opcję, czy od dziennie spożytych kalorii aplikacja ma odejmować kalorie spalone podczas treningu. Co najważniejsze, oprócz podstawowego licznika, który dodaje wszystkie zjedzone produkty w jedno (gdy przekroczysz limit, zaznacza się na czerwono), dodatkowo pod nim znajduje się opcjonalna liczba, ile powinieneś zjeść węglowodanów, tłuszczów i białek. Podsumowując, Fitatu to idealna aplikacja, która pomoże ci walczyć o piękną sylwetkę. Wystarczy poświęcić około 10 minut w ciągu dnia, by wpisać zjedzone kalorie do aplikacji. To nic trudnego, a może przynieść naprawdę piękne rezultaty. Powodzenia!

 

Zobacz także : Mity związane z dietą

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska