Filmy które pomogą Ci lepiej zrozumieć dzieci

20/01/2020

„Od dzieci można się wiele dowiedzieć. Na przykład – jak bardzo jesteś cierpliwy”, pisał Franklin P. Adams. Ten aforyzm bardzo dobrze oddaje problematykę, która omawiana jest w tym artykule. Nie zawsze łatwo jest zrozumieć dzieci, ponieważ ciągle kształtują się i rozwijają się. Psychologia nie zawsze do nas dociera, w zrozumiały sposób. W filmy jednak, bardzo łatwo nam uwierzyć.

Filmy o dzieciach powodują, że doświadczamy delikatnych uczuć, takich jak: chęć opieki nad nimi, zrozumienia ich i, naprawdę, bycie lepszą wersją nas z nimi.

Jeśli tego jeszcze nie wiedzieliście, bądź nie zwróciliście na to uwagi, istnieją produkcje które pozwalają nam uświadomić sobie, co czują i co myślą dzieci w różnym wieku. 

Jeżeli nie jesteście fanami psychologii, przygotowaliśmy dla was nasze top 10 ekranizacji, które noszą ze sobą istną przesłankę. Mamy nadzieję że, tym sposobem, łatwiej będzie wam rodzicom zrozumieć wasze potomstwo.

 

Zobacz także: Skok rozwojowy. Czym jest? Kiedy występuje? Jakie są jego objawy?

 

1) W głowie się nie mieści (Inside Out)

Riley jest normalną 11-letnią dziewczyną i, jak u każdego z nas, jej zachowanie kieruje się pięcioma podstawowymi emocjami: radością, smutkiem, strachem, furią / gniewem i odrazą. Do pewnego wieku emocje żyją w zgodzie, ale przeprowadzka do innego miasta i nowej szkoły powoduje wybuchową mieszankę w głowie Riley. Aby odbudować utracone szczęście małej dziewczynki, emocje muszą się ponownie nauczyć pracować w zespole. Ten animowany film pokazuje nam wpływ stanu wewnętrznego na nasze zachowanie, i pomaga zrozumieć umysł dziecka w taki sposób, jakbyśmy mieli w środku kamerę.

 Źródło: www.pinterest.com

 

2) Kochankowie z Księżyca (Moonrise Kingdom)

Para zakochanych nastolatków pozbywa się nadzoru dorosłych. Sam jest sierotą, harcerzem przebywającym w obozie, i ma skomplikowany i trudny charakter. Suzy, jego dziewczyna, jest bardzo zamkniętą 12-letnią dziewczynką, z kilkoma przyjaciółmi. Oglądając film, widz zauważy, że pomimo ich niezwykłego zachowania, nastolatkowie szukają tylko jednej rzeczy: kąta, w którym mogą po prostu być szczęśliwi. To żywy i oryginalny film, który warto obejrzeć jako rodzina.

 Źródło: www.pinterest.com

 

3) Cudowne dziecko (August Rush)

Evan Taylor jest sierotą, mieszka w sierocińcu i ma wielki talent muzyczny. Zdeterminowany, by znaleźć swoich rodziców, ucieka z tego miejsca i jedzie do Nowego Jorku, gdzie zmuszony jest grać na gitarze na ulicy. Tymczasem matka Evana dowiaduje się, że jej syn nie umarł podczas porodu, że wciąż żyje i jej szuka. To wzruszający film ze świetną ścieżką dźwiękową, która gwarantuje crescendo emocji w miarę postępów w fabule.​

 

 Źródło: www.pinterest.com

 

Zobacz także: Co robić w Dzień Dziecka? 10 pomysłów na niezwykły dzień

 

4) Oliver Twist

Oliver Twist jest sierotą, i mieszka w sierocińcu lokalnego Kościoła. Chłopiec nie jest w stanie wytrzymać znęcania się przez strażników, ucieka do Londynu, gdzie wpada w bandę drobnych przestępców. Zawodzi przy pierwszym rabunku. Pan Brownlow zatrzymuje małego złodzieja i decyduje, że zamiast iść do więzienia, zostaje w domu. Jest to doskonała adaptacja tego klasycznego dzieła literackiego.

 Źródło: www.pinterest.com

 

5) Twigson

Chłopiec jest mądry i psotny, przenosi się z miasta do miasta i potrzebuje czasu na znalezienie nowych przyjaciół. Pewnego dnia, bawiąc się wiązką gałęzi i patyków, znajduje interesującą suchą gałązkę, która staje się jego wyobrażonym przyjacielem, Knerten. Dziecko radośnie spędza czas ze swoim nowym przyjacielem, podczas gdy jego rodzice ciężko pracują. Ale czy ten wyimaginowany przyjaciel może zastąpić rodziców?

 Źródło: www.pinterest.com

 

6) Złodziejka książek (The Book Thief)

W przededniu II wojny światowej dziewięcioletnia Liesel przenosi się do Monachium, aby zamieszkać z przybranymi rodzicami. Przy ich pomocy, uczy się czytać. W miarę upływu czasu czytanie staje się niezbędną koniecznością, a Liesel zaczyna kraść książki, ponieważ jest to jedyny sposób, aby zrozumieć wydarzenia, które się wokół niego dzieją: prześladowania Żydów, ruch antyfaszystowski, upokorzenie i głód. Książki pomagają małej Liesel poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami, i napisać własną historię życia. 

 Źródło: www.pinterest.com

 

Zobacz także: Jak zachęcić dziecko do czytania?

 

7) Pan od muzyki (Les Choristes)

Film opowiada o dzieciach o trudnym charakterze i złożonym przeznaczeniu. W szkole z internatem dla „trudnych” dzieci, "Fond de l'Etang", pojawia się nowy nauczyciel: Clément Mathieu. W przeciwieństwie do innych nauczycieli, nie ukrywa się przed tymi nieszczęśliwymi dziećmi za zasłoną obojętności, ale próbuje je lepiej zrozumieć i poznać.

 Źródło: www.pinterest.com

 

8) Przygody Tomka Sawyera (Tom Sawyer)

Jedna z adaptacji powieści dla dzieci, która wyraźnie pokazuje codzienne życie dwóch pokornych maluchów, Toma i Hucka. Kradną jabłka, robią niekończące się żarty o dorosłych, łowią ryby i bawią się w piratów. Ale kiedy nieokiełznana wyobraźnia zabiera dzieci na cmentarz w nocy, są świadkami tajemniczej zbrodni, która jest początkiem niesamowitej przygody.

 Źródło: www.pinterest.com

 

9) Boyhood

Reżyser Richard Linklater kręcił ten film przez 12 lat. Narracja rozpoczęła się w 2002 roku i trwała przez lata, zawsze obserwując członków rodziny. Bohater, młody człowiek o imieniu Mason, który miał 6 lat kiedy filmowanie się zaczęło, rok po roku analizuje jak zmienia się życie wokół niego, i na przestrzeni lat, wyciągając najbardziej znaczące wnioski na temat otaczającego go świata.

 Źródło: www.pinterest.com

 

10) Stowarzyszenie Umarłych Poetów (Dead Poets Society)

Scenariusz jest skierowany do siedmiu młodych studentów z prestiżowej akademii w Stanach Zjednoczonych. Pierwszego dnia chłopcy spotykają nowego nauczyciela, Johna Keatinga, z metodami nauczania radykalnie różniącymi się od tradycyjnych. Nauczyciel pokazuje młodym ludziom piękno poezji i inspiruje ich do poszukiwania własnego stylu życia.

 Źródło: www.pinterest.com

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska