Filmy o miłości

 

Walentynkowi wieczór najlepiej spędzić oczywiście w objęciach drugiej połówki. Najchętniej z lampką dobrego wina i przy dobrym filmie. Sprawdźcie, którą produkcję warto wybrać na romantyczny wieczór we dwoje.

Po prostu miłość 

 

Miasto aniołów (1998): pacjent umiera na serce, przy jego łóżku pojawia się anioł, który zakochuje się w lekarce. Wspaniały duet – Nicolas Cage i Meg Ryan.

 

Uwierz w ducha (1990): pozostając przy zjawiskach nadprzyrodzonych, zastrzelony Sam (Patrick Swayze) wraca do swojej ukochanej Molly (Demi Moore), żeby ostrzec ją przed złem.

 

 

Mr. & Mrs. Smith (2005): kultowy już film, od którego rozpoczęła się wspaniała hollywoodzka love story pomiędzy Angeliną Jolie i Bradem Pittem, historia o miłości z sensacją w tle.

Szkoła uczuć (2002): wyciskacz łez z Mandy Moore w roli głównej, popularny w szkole chłopak zaczyna spotykać się z córką pastora, na ich drodze czyhają jednak przeciwności losu.

P.S. Kocham Cię (2007): Holly (Hilary Swank) nie może dojść do siebie po utracie męża, wszystko zmienia się, gdy znajduje od niego listy.

Listy do Julii (2010): młoda dziewczyna czyta list i próbuje odnaleźć jego nadawczynię, żeby namówić ją do odzyskania miłości jej życia.

Romeo i Julia (1996): jak o miłości to tylko z najsławniejszą parą kochanków z Werony i Leonardo DiCaprio w roli głównej.

Zakochani w Rzymie (2012): Woody Allen szyje piękne historie o miłości z nutką dobrego humoru, jeśli Walentynki to tylko z nim.

Francuski pocałunek (1995): Kate (Meg Ryan) podąża za ukochanym, żeby uratować swój związek, w ten sposób znajduje się w stolicy miłości.

Pretty Woman (1990): najsłynniejsza historia inspirowana Kopciuszkiem na świecie, prostytutka Vivian (Julia Roberts) ma spędzić tydzień jako dama do towarzystwa bisnesmena Edwarda (Richard Gere), między nimi narodzi się uczucie.

Miłość niejedno ma imię

 

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona (2008): historia Benjamina (Brad Pitt), który zamiast się starzeć młodnieje, i towarzyszącej mu ukochanej Daisy (Cate Blanchett).

Życie jest piękne (1997): wielka miłość ojca do syna, którzy uwięzieni w obozie koncentracyjnym toczą grę o tym, że okrutna rzeczywistość jest jedynie formą zabawy.

 

Teoria wszystkiego (2014): historia Stephena Hawkinga (Eddie Redmayne) i jego uczucia do Jane (Felicity Jones).

 

Dziewczyna z portretu (2015): czyli o miłości z zupełnie innej strony, małżeństwo malarzy – Einara (Eddie Redmayne) i Gerdy (Alicia Vikander)  zostaje poddane próbie, gdy mężczyzna odkrywa swoją drugą tożsamość.

Uczucie a ciało

 

Dirty Dancing (1987): jak ciało to taniec, a jak taniec to „wirujący seks”, najsłynniejszy film taneczny na świecie z Patrickiem Swayze oraz Jennifer Grey w rolach głównych.

To tylko seks (2011): czyli popularne obecnie hasło „friends with benefits”, seks bez zobowiązań i cudowni Justin Timberlake oraz Mila Kunis.

 

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (2017): ślepy o kolorach nie opowie, film oparty na doświadczeniu najsłynniejszej seksuolog PRL, który nadal możecie podziwiać na dużym ekranie. Sprawdźcie naszą recenzję: KLIK.

Seks, miłość i terapia (2014): francuska komedia o seksoholiku, który próbuje zerwać z nałogiem, ale do pomocy zatrudnia (o paradoksie) nimfomankę.

Kochaj i tańcz (2009): pierwszy i jak do tej pory jedyny polski film taneczny na całkiem przyzwoitym poziomie, w rolach głównych Iza Miko oraz Mateusz Damięcki.

W starym kinie

Casablanca (1942): Ingrid Bergman i Humphrey Bogart w najpiękniejszym filmie o miłości wszechczasów.

 

Przeminęło z wiatrem (1939): nieugięta Scarlett O’Hara (Vivien Leigh), jej ślepa miłość do Ashleya (Leslie Howard) i nieświadome uczucie do cynicznego Rhetta Butlera (Clark Gable) – amanta i łobuza, który zdobędzie serce każdej kobiety.

 

Zapomniana melodia (1938): „już nie zapomnisz mnie, piosenka Ci nie da zapomnieć…” – nie sposób zapomnieć tej melodii, wspaniała śmietanka aktorska polskiego kina międzywojennego, m.in. Helena Grossówna czy Aleksander Żabczyński.

Miłość po polsku

 

Różyczka (2010): zaślepiona uczuciem młoda dziewczyna wciągnięta w działalność tajnych służb, ze wspaniałą rolą Magdaleny Boczarskiej.

 

Uprowadzenie Agaty (1993): Cygan (Sławomir Federowicz) poznaje szesnastoletnią Agatę (Karolina Rosińska), ich związku przeciwstawia się oczywiście ojciec dziewczyny (Jerzy Stuhr). Ten film to przede wszystkim piosenka przewodnia   „Wielka Miłość” Seweryna Krajewskiego.

 

Nigdy w życiu (2004): film ten, oparty na powieści Katarzyny Grocholi, zapoczątkował modę na polskie komedie romantyczne, choć w przeciwieństwie do następnych jako jedyny był udany, być może przede wszystkim przez aktorów – Artura Żmijewskiego i Danutę Stenkę.

Mała wielka miłość (2008): moja ulubiona polska komedia romantyczna, nigdy się tak nie ubawiłam na tego typu filmach jak na niej, a wszystko dzięki m.in.: Agnieszce Grochowskiej, Agnieszce Pilaszewskiej oraz Marcinowi Bosakowi.

Och, Karol (1985): historia wielkiego kobieciarza, który wpada w pułapkę przygotowaną przez jego kochanki, doczekał się również drugiej części z Piotrem Adamczykiem (2011).

Sara (1997): córka gangstera wdaje się romans ze swoim ochroniarzem, w rolach głównych Bogusław Linda i, debiutująca na ekranie, Agnieszka Włodarczyk.

Planeta singli (2016): jedna z ostatnich udanych komedii romantycznych z Agnieszką Więdłochą i Maciejem Stuhrem.

Miłość w wersji dla dzieci

 

Zakochany kundel (1955): och, cóż to za noc… Lady i Tramp – najpiękniejsza, a zarazem najsłodsza para na świecie.

 

 

 

Piękna i bestia (1991): wspaniała historia o miłości mimo wszystko, bo liczy się wnętrze.

 

Gnomeo i Julia (2011): no bo jak bez historii o Romeo i Julii obyć się nie może, to warto zobaczyć ją też w wersji animowanej.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska