4 filmy animowane, które musisz obejrzeć na Halloween

 

Halloweenowe  filmy animowane idealnie oddają klimat tego święta. Są mroczne, budzą grozę, dlatego oglądamy je z dreszczykiem. Oto 4 najlepsze propozycje bajek na Halloween. 

The Nightmare Before Christmas (1993)


W tej produkcji Tim Burton przedstawia upiorną historię miasteczka Halloween. Mieszkają w nim potwory i umarlaki, które przez cały rok przygotowują się do straszenia ludzi. Dyniowy król, czyli Jack Skellington znudzony jest codziennością, więc postanawia wyruszyć w las. Natrafia tam na szereg różnych drzwi. Zaintrygowany Jack, pomimo ostrzeżeń otwiera drzwi do Gwiazdkowego Miasteczka. Bohater zafascynowany jest świętem Bożego Narodzenia i postanawia wraz z mieszkańcami porwać Świętego Mikołaja, by zorganizować Gwiazdkę w halloweenowym stylu. Nie wie, że przysporzy mu to wiele kłopotów, którym będzie musiał sprostać. W tym samym czasie Jack podejmuje próbę uratowania swojej dziewczyny Sally, która została porwana. 
 

www.pinterest.com

 

Koralina i tajemnicze drzwi (2009)


Ten genialny film w nieco strasznym klimacie powstał na podstawie powieści Neila Gaimana. Opowiada on o jedenastoletniej dziewczynie, która wraz z rodzicami przeprowadza się do starego wiktoriańskiego domu. Koralina, bo tak właśnie ma na imię nastolatka, ciągle narzeka rodzicom na otaczającą ją nudę. Zwiedzając mroczny dom, znajduje ona tajemnicze drzwi prowadzące do alternatywnej rzeczywistości. Świat, który odkryła Koralina jest idealny i kolorowy. "Nowi" rodzice próbują za wszelką cenę zatrzymać ją u siebie. Kiedy Koralina dowiaduję się jaką straszną prawdę skrywa to miejsce, natychmiast próbuje uciec. Czy nie jest jednak za późno na ucieczkę?
 

www.pinterest.com

 

Gnijąca panna młoda (2005)


Kolejna świetna produkcja Tima Burtona utrzymana w mrocznym stylu. Historia zaczyna się, kiedy Victor Van Dort wraz z rodzicami przybywa do małego, wiktoriańskiego miasteczka, gdzie mieszka jego przyszła żona. Z początku nie jest on zachwycony wizją ślubu, który zaaranżowany jest przez rodziców. Victoria Everglot (przyszła żona) za wszelką cenę próbuję go pocieszyć. Podczas próbnej ceremonii pan młody myli słowa przysięgi. Spanikowany ucieka do lasu i tam w samotności ćwiczy. W pewnym momencie, kiedy Victor wczuł się w swoją rolę, nałożył obrączkę na jednej z gałęzi. Okazało się, że była to ręka umarłej panny młodej, którą wybudził. Od tego momentu Emily uważa go za swojego męża i zaciąga do Krainy Umarłych.
 

www.pinterest.com

 

Frankenweenie (2012)


Tim Burton przedstawia opowieść o młodym Victorze i jego wiernym psie Sparkym. Pewnego dnia Sparky biegnąc za piłką, wpadł pod samochód. Tym właśnie sposobem ginie, a jego właściciel strasznie to przeżywa. Wykorzystując nauki fizyki, Victor próbuje przywrócić swojego pupila do życia. Eksperyment się udaję, jednak przynosi konsekwencje, którym główny bohater będzie musiał sprostać.

 

www.pinterest.com


 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska