9 wyjątkowych faktów o „Pretty Woman”

 

Nie tak dawno przedstawiłam Wam ciekawostki o „Titanicu”. Dziś biorę pod lupę „Pretty Woman”! Niektórzy uważają, że to niemoralna, materialistyczna opowieść, inni zaś charakteryzują film jako historię czystej miłości. Kultowa produkcja wszechczasów skrywa tajemnice... Sprawdźcie jakie!

 

1. Ani Richard Gere, ani nawet piękna Julia Roberts, nie byli aktorami typowanymi do tych ról od samego początku. Rolę Edwarda Lewisa odrzuciło wiele gwiazd, w tym Al Pacino, Albert Brooks czy Sylvester Stallone. Natomiast Vivian nie chciały zagrać m.in.: Meg Ryan, Sharon Stone, Sandra Bullock, Sarah Jessica Parker.

 

 

2. Richard Gere przyznał oficjalnie, że rolę w „Pretty Woman” lubi najmniej. Przyjął ją, bo akurat potrzebował pieniędzy. Sam nazwał film „głupawką komedyjką romantyczną”.

 

3. Demi Moore odrzuciła rolę Kit. Angaż dostała Laura San Giacomo.

 

4. Piękne i zgrabne ciało, które znamy z plakatu promującego film, nie należy do Julii Roberts. Głowę aktorki doklejono do ciała dublerki, Shelley Michelle. Ale to nie jest jedyna ingerencja grafików – Richardowi Gere’owi odjęli kilka lat, „farbując” jego siwe włosy na ciemny brąz. 

 

 

5. Film miał nosić tytuł „3000$”, ponieważ tyle inkasowała Vivian (Julia Roberts) za wspólną noc.

 

 

6. Richard Gere w scenie muzycznej wcale nie udaje! Naprawdę potrafi grać na fortepianie, toteż w filmie wykorzystano jego talent. Co więcej, grał skomponowany przez siebie utwór.

 

7. Pamiętacie scenę, w której Edward wręcza naszyjnik Vivian i prawie przytrzaskuje jej palce? Tego nie było w scenariuszu. Żart Richarda Gere’a i wybuch śmiechu Julii Roberts tak się spodobał reżyserowi, że postanowił jednak umieścić to w filmie.

 

 

8. Julia Roberts obawiała się, że w scenie łóżkowej, podczas zbliżenia kamery na jej twarz, widzowie zobaczą żyłę na jej czole (poniżej dowód, że miała powody do obaw). Aby tego uniknąć, reżyser kładł się między nią a Gere’em i obaj masowali jej czoło, żeby żyła przestała być widoczna w ujęciu.

 

 

9. Kiedy Vivian je śniadanie, na początku podnosi croissanta, a kiedy siada na stole, w ręku ma nadgryzionego naleśnika. Zauważyliście?

 

 

Z pewnością reżyser zachował dla siebie jeszcze niejeden sekret czy błąd w filmie. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Ja i tak chętnie obejrzę „Pretty Woman” po raz... kolejny. ;) 

 

 

 

Korekta: Olga Miziuk

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska