Fakty i mity o tatuażach – sprawdź, co jest prawdą, a co nie

 

O tatuażach można mówić wiele. Że bolą, że możemy zapomnieć o oddawaniu krwi, czy nawet o pracy. Ile jest w tym prawdy a ile mitów? Przekonajmy się!

Tatuaż boli, a Ty jesteś masochistą, jeśli go chcesz

Niekoniecznie. Każdy z nas ma inny próg bólu i w każdym miejscu inaczej go czuje. Najbardziej wrażliwe miejsca na tatuaż to: żebra, mostek, głowa, twarz, szyja, stopy czy dłonie. Ale tak jak pisałam, każdy inaczej odczuwa ból i może się spodziewać syczenia przy każdym ukłuciu, a może (jak ja) momentami się nudzić. Masochizm nie ma tu nic wspólnego. ;)

 

Po zrobieniu tatuażu nie można oddawać już krwi

Bzdura! Prawdą jest, że trzeba trochę poczekać (ok. 6 miesięcy), ale dziara w żadnym wypadku nie dyskwalifikuje Cię jako dawcy krwi.

 

Tatuaż zmienia się wraz z ciałem

To zależy. Tyjemy, chudniemy – to jest normalne. Czy nasz tatuaż rośnie/maleje razem z nami? Zależy, czy to długo czy krótkotrwały proces. Po nagłych wzrostach czy spadkach wagi możemy spodziewać się zniekształcenia wzoru, ale gdy trwa to dłużej – raczej nie ma się czego bać. Jednak nie polecamy kobietom, planującym ciążę, robić tatuaży na brzuchu.

Źródło: pixabay.com/pl

 

Opalać się czy nie?

Przez pierwsze 4 tygodnie kategorycznie NIE. Potem delikatnie można, ale zawsze używaj kremu SPF 50. Zawsze. Nie przez pierwszy rok czy dwa.

 

Zobacz także: Jak dbać o tatuaż? Czego unikać przed i po zrobieniu tatuażu?

 

Alkohol „na odwagę”

Zapomnij. Co najmniej 24 godziny przed i ze 3 dni po daruj sobie napoje wyskokowe. Tak, piwo też. Alkohol rozrzedza krew, możesz więc albo bardziej cierpieć podczas robienia, albo Twoja dziara będzie się długo i/lub źle goić. Nie warto ryzykować.

 

Z tatuażem nie znajdziesz pracy

Żyjemy w czasach, kiedy tatuaż nie jest już niczym nadzwyczajnym i coraz więcej osób się na niego decyduje. Nie słuchaj więc teorii o pracodawcach, którzy za jedną dziarkę zdyskwalifikują Cię i nie przyjmą do pracy. Przy całym ciele może być ciężej, ale tylko w niektórych zawodach, szczególnie mundurowych czy medycznych.

 

I ślubuję, że Cię nie opuszczę aż do śmierci…

„Tatuaż jest na całe życie!” – powtarzały nie raz stroskane mamy. Nie, już nie. Tatuaż można usunąć laserowo. Jedni mówią, że strasznie boli, inni, że jest to ból porównywany do robienia tatuażu. Koszty są już dużo wyższe. Ale ważne, że nie jest to już nieodwracalny proces. A jeśli wzór Ci się znudzi, albo kochany/-a odejdzie, możesz zawsze przerobić i ukryć stary wzór.

Źródło: pixabay.com/pl

Tagi

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska