Tajemnica kobiet. Dlaczego są niezwykłe?

Kiedyś wystarczył goździk i rajstopy, teraz prezenty się zmieniły, ale idea święta pozostała ta sama. Rozpowszechnione w PRL-u miało charakter nieco propagandowy i służyło podkreśleniu, że kobiety radzą sobie w każdej dziedzinie życia. Współcześnie, obchodzony 8 marca Dzień Kobiet, stał się doskonałą okazją do pokazania paniom, jak istotną rolę odgrywają w społeczeństwie. My odkrywamy, co sprawia, że kobiety są wyjątkowe.

 

Niezłomna siła

Choć czasem ma drobne ciało, to kobieta potrafi wiele. Oczywiście nie chodzi o siłę fizyczną, ale przyznajcie sami, że kobiety potrafią wykazać się ogromną siłą psychiczną, a ich charyzma sprawia, że często współpracownicy czy domownicy pozwalają im przejąć dowództwo. Poza tym kobiety dla swoich bliskich są w stanie zacisnąć zęby i wiele przetrwać, nawet kosztem własnego zdrowia. Jak wiadomo byle przeziębienie ich nie złamie, a comiesięczne zmagania z okresem na pewno uodparniają na ból.
 

Zorganizowanie

W kwestii zarządzania kobiety również dobrze sobie radzą za sprawą odpowiedniego planowania. Współczesna kobieta musi pogodzić prowadzenie domu z pracą zawodową, stąd też cecha ta jest pożądana i bardzo przydatna. Co więcej, nie do końca wiadomo jak to się dzieje, ale panie są w stanie wykonywać kilka czynności równocześnie. Zarządzanie sobą w czasie to jednak nie wszystko. Kobiety również odnajdują się w zarządzaniu ludźmi, czyli na stanowiskach kierowniczych, a to dlatego, że potrafią pokojowo rozwiązywać konflikty.

Zobacz także: Co kupić książkoholiczce na Dzień Kobiet? Oto najlepsze premiery marca 2018

 

Empatia

Potrafi słuchać i współczuć. Jej opiekuńczość sprawia, że staje się dobrą przyjaciółką i doradcą. Poza tym ma intuicję, może nie zawsze niezawodną, ale na pewno przydatną w życiu codziennym. Pozwala to na ocenę jak się w danej sytuacji zachować. Empatia sprawia, że panie potrafią wczuć się w sytuację innych i dzięki temu pomóc im szukać rozwiązania problemu.

 

Wrażliwość

Od wielu kobiet bije ciepło i delikatność, choć nie zawsze wrażliwość jest uzewnętrzniana, ze względu na fakt, że wiele osób traktuje ją jako słabość. Tak jakby bycie wrażliwą uniemożliwiało pełnienie roli silnej kobiety. Nic bardziej mylnego. To piękna cecha, która właśnie pozwala tę siłę zbudować. Kobiety wrażliwe nie przejdą obojętnie obok ludzi, którzy ich potrzebują. Przede wszystkim przez to, że same są emocjonalne zwracają uwagę na uczucia innych.

Zobacz także: 20 filmów na babski wieczór #1

 

Wytrwałość

Kobiety nie spoczywają na laurach, ale sukcesywnie dążą do dalszego rozwoju. Jeśli coś sobie założą i są bardzo zdeterminowane – osiągną to. W trudnych momentach i sytuacjach problemowych nie poddają się, ale starają się przetrwać i wyjść z tego jeszcze silniejsze. Choć nie zawsze mają świadomość tej siły, otoczenie na pewno ją dostrzega. Co więcej, są pracowite, a to bardzo ważne w drodze do sukcesu.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska