Domowe sposoby na kaca

 

Cierpisz na syndrom dnia poprzedniego? Ból głowy, ciągłe pragnienie oraz przemożne zmęczenie nie pozwalają ci funkcjonować? Kilka prostych trików pomoże ci przezwyciężyć kaca i przyspieszyć powrót do pełnej dyspozycji.

Na początek kilka praktycznych wskazówek na temat picia. Okazuje się, że kaca można uniknąć lub po prostu sprawić, że nie będzie tak dokuczliwy. Jak? To proste. Nie mieszaj alkoholi, podczas imprezy zjedz coś treściwego, a przed pójściem spać wypij dużo wody. Następnego dnia z pewnością poczujesz się lepiej niż po piciu czego popadnie na pusty żołądek.

 

Wyśpij się

Sen jest najlepszym lekarstwem. Również na kaca. Jeśli masz taką możliwość, pozostań następnego dnia dłużej w łóżku. Nie ma nic gorszego niż nieprzespana noc. Regeneracja organizmu wpłynie pozytywnie na twoje samopoczucie oraz zniweluje ból głowy.

 

Na kwaśno

Alkohol wypłukuje z naszego organizmu cenne minerały i witaminy, pozostawiając w ich miejsce szkodliwe dla układu pokarmowego toksyny. Pomocne w uzupełnianiu witamin oraz usuwaniu toksyn są kwaśne potrawy i napoje: kiszona kapusta, woda z cytryną lub sok z ogórków. Te naturalne składniki przyspieszą powrót pracy jelit do pełnej sprawności.

 

Ruch to zdrowie

Mimo iż przy kacu ciężko myśleć o jakimkolwiek wysiłku, warto przemóc się i wyjść na świeże powietrze. Spacer nie tylko nas dotleni, ale również otrzeźwi organizm.

 

Cukier i woda

Te dwa elementy są niezbędne w diecie człowieka walczącego z kacem. Wypity alkohol zaburza produkcję cukrów w organizmie, warto więc zjeść coś słodkiego, by nie narazić się na spadek glukozy. Sięgnij po batonika, kawałek czekolady lub 2-3 łyżki miodu, a od razu poczujesz się lepiej. Drugim „paliwem” wspomagającym powrót do dyspozycji jest woda. W każdej postaci. By uniknąć odwodnienia pij wodę, kawę lub napoje izotoniczne, które są pomocne w uzupełnianiu elektrolitów.

 

Kaca najprościej uniknąć… nie pijąc wcale. Mnogość okazji w postaci spotkań towarzyskich sprawia jednak, że często przychodzi nam walczyć z syndromem dnia poprzedniego. Picie z umiarem, niemieszanie alkoholi oraz odpowiednie jedzenie sprawią, że następny poranek nie musi okazać się uciążliwy. W końcu lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska