Domowe sposoby na ból głowy

 

Towarzyszy nam w różnych sytuacjach, często pojawia się nagle i długo nie opuszcza. Ból głowy utrudnia wykonywanie codziennych czynności, uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie. Czy da się temu zaradzić domowymi sposobami?

Kłuje, uciska, a nawet rwie – ból głowy, jak każdy inny, nie należy do przyjemności. Gdy dopada nagle, warto skorzystać z prostych, domowych metod, które mogą okazać się skuteczne.

Skąd się bierze ból głowy?
Często ból głowy pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Zdarza się tak mocny, że uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie i zaburza rytm dnia. Przyczyn bólu głowy istnieje bardzo dużo. W przypadku np. migreny, zatok czy nadciśnienia leczenie jest długotrwałe, wymaga konsekwencji w podjęciu leczenia. Gdy mamy do czynienia ze sporadycznym bólem głowy, warto zastanowić się, co mogło mieć na to wpływ. Do najczęstszych przyczyn należą: stres, używki, zmiany pogody i wahania ciśnienia atmosferycznego, przebywanie w zatłoczonych, hałaśliwych, zadymionych lub dusznych pomieszczeniach. Ale także przepracowanie, brak odpowiedniej ilości snu, pomijanie posiłków i nieodpowiednia dieta, jak również dym papierosowy, który bardzo często uczula organizm.

 Zdjęcie: www.pexels.com


Domowe sposoby na ból głowy
W wielu sytuacjach wystarczą banalne sposoby na to, by ból głowy zniknął. Najprostszym rozwiązaniem jest zaczerpnięcie świeżego powietrza. Wyjście na spacer i odprężenie całego ciała to stara dobra metoda. Dotlenienie organizmu jest ogromnie ważne i ma wpływ na to, jak on funkcjonuje. Oprócz spaceru warto spróbować medytacji lub po prostu głęboko oddychać. Głowa również potrzebuje wytchnienia, dlatego wyciszenie się może okazać się niezwykle pomocne w niwelowaniu bólu. Kolejnym sposobem jest gimnastyka twarzy, która przywróci prawidłowe krążenie. Wystarczy przez chwilę poruszać brwiami, zmarszczyć nos czy zaciskać i otwierać powieki. Do tego typu technik relaksacyjnych należy też masaż. Pocieranie skroni, masowanie pleców oraz karku także może okazać się zbawienne w walce z bólem głowy. Oprócz tego chwila odpoczynku w cichym, zacienionym miejscu będzie równie skuteczna. Na ból głowy pomaga też zimny okład na czoło, kąpiele w ziołach, olejki eteryczne, a także herbatki ziołowe. Znana powszechnie melisa skutecznie koi bóle napięciowe. Pamiętaj o tym, że zamiast sięgać po tabletkę, możesz pomóc sobie w naturalny sposób. Wiele dolegliwości bierze się ze stresu, dlatego pozytywne myślenie uspokoi głowę i cały organizm. W przypadku nawracającego bólu głowy zawsze warto udać się do lekarza.

 Zdjęcie: www.pexels.com


Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska