Dlaczego warto się uśmiechać?

 

Dzień od razu staje się lepszy, gdy tylko zobaczymy, że ktoś się do nas uśmiecha. Choć wcześniej nad naszymi głowami mogła unosić się chmura burzowa z piorunami, to ten jeden drobny gest może ją skutecznie przepędzić. Sprawi, że poczujemy się znacznie lepiej i może sami uniesiemy kąciki naszych ust.

Uśmiechanie się niesie ze sobą każdego dnia sporo korzyści dla nas, naszego zdrowia i naszego otoczenia. Może sprawić, że polepszy się nasz humor, zmartwienia przestaną nas tak bardzo przygniatać, a do tego poprawi się nasza kreatywność. Co jeszcze daje nam częste uśmiechanie się?

 

Poprawia samopoczucie i odpręża

Trudno jest się smucić ze szczerym uśmiechem na twarzy. A to dlatego, że wpływa on na nasz mózg i uwalnia endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, które odpowiadają za poprawę naszego nastroju. Dzięki temu czujemy się lepiej, zaczynamy myśleć pozytywnie i łatwiej się relaksujemy. Sprawia on też, że stajemy się bardziej kreatywni, w pracy będziemy produktywniejsi i znajdziemy skuteczne rozwiązania i ciekawe pomysły.

Wystarczy nawet na chwilę unieść kąciki ust, a przynajmniej trochę złagodzimy objawy zdenerwowania i lepiej będziemy radzić sobie w stresujących sytuacjach.

 

 Źródło: pixabay.com
 

Najlepsze lekarstwo

Częste uśmiechanie się pomaga nam w ćwiczeniu mięśni twarzy, a to sprawia, że nasza skóra stanie się bardziej jędrna, lepiej ukrwiona i dotleniona. Poza tym dzięki niemu możemy wyglądać młodziej, a nawet przedłużyć swoje życie o kilka lat.

Dbamy również o dobre natlenienie naszego mózgu, a także pobudzamy do pracy układ krążenia i wspomagamy serce. Spontaniczny uśmiech może również wzmacniać nasz układ odpornościowy, pomóc w problemach ze snem, a nawet chronić przed niektórymi rodzajami nowotworów.

Wystarczy tylko trochę radości, a cały nasz organizm będzie o wiele lepiej funkcjonował.

 

Piękno płynie z uśmiechu

Gdy pierwszy raz z kimś rozmawiamy, warto przywołać na usta uśmiech. W ten sposób pokazujemy, że jesteśmy otwarci i chętni do nawiązywania nowych znajomości. Będziemy też postrzegani jako bardziej atrakcyjni i pozytywnie nastawieni do życia. To sprawia, że ludzie chętniej z nami rozmawiają, więc o wiele łatwiej będzie nam znaleźć przyjaciół.

Do tego nasz uśmiech może pokazać, że jesteśmy pewni siebie i wierzymy w swoje umiejętności.

 

 Źródło: pixabay.com

 

Łatwiej zdobędziesz pracę

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej liczy się nie tylko nasze wykształcenie, ale również nasz charakter i sposób bycia. Nikt nie chciałby pracować z osobą, która nie jest komunikatywna, źle odnajduje się w grupie i promienieje smutkiem. Dlatego warto nie zapominać o naturalnym uśmiechu, dzięki któremu o wiele lepiej wypadniemy w oczach pracodawcy oraz osób, z którymi przyjdzie nam pracować.

 

Poprawisz dzień innym

Uśmiech jest zaraźliwy. Na pewno sami zauważyliście, że uśmiech na czyjejś twarzy wywołuje radość również u was. Dzięki temu możemy w łatwy sposób sprawić, że czyjś dzień stanie się lepszy. Wpłynie on pozytywnie na nastrój i samopoczucie innych osób, które może poślą dalej ten pozytywny akcent.

 

Źródło: pixabay.com

 

Uśmiech daje nam naprawdę wiele, a nic nas nie kosztuje. Jest świetnym lekarstwem na cały dzień i możemy go stosować bez recepty i konsultacji z lekarzem 😊 Dlatego zachęcamy Was, byście nawet w pochmurne dni przywoływali go na usta. Będziecie radośniejsi, zmniejszycie stres, a może nawet komuś innemu poprawicie humor.

 

Życzymy Wam sporo powodów do uśmiechu!

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska