Dlaczego warto jeździć na rowerze?

 

Jedni traktują go jak podstawowy środek transportu, inni jak sposób na spędzanie wolnego czasu. Niezależnie od motywacji, jazda na rowerze niesie za sobą wiele zalet. My przedstawimy kilka z nich.

Alternatywa dla samochodu

O prawdziwości tej zalety przekonują się szczególnie mieszkańcy dużych miast, gdzie jazda autem to prawdziwa udręka. Godziny spędzane w korkach oraz pieniądze wydawane na paliwo są zmorą dla tych, którzy dbają o swój czas i budżet. Rower jest nieporównywalnie tańszym oraz, w godzinach porannych i popołudniowych, szybszym środkiem transportu.

 

 

Adieus zbędne kilogramy

Regularna aktywność fizyczna to klucz do sukcesu dla osób, które chcą schudnąć. Rower jest idealnym środkiem do zrzucenia zbędnych kilogramów, ponieważ angażuje do pracy wiele partii mięśni. Co więcej, na rowerze możesz jeździć spokojnym tempem nawet przez kilka godzin, a co za tym idzie, wydłużasz czas, podczas którego spalany jest tłuszcz w twoim organizmie. Ta prosta matematyka przekłada się na ilość spalanych kalorii, których jest więcej niż podczas krótkiego joggingu czy męczących i intensywnych ćwiczeń na siłowni.

 

 

Jeździć każdy może

Nie oszukujmy się – jeśli chodzi o sport, każdy musi znaleźć niszę dla siebie. Jedni lubią biegać, inni z kolei wykupują dożywotnie pakiety na siłownię i chodzą tam codziennie. Z kolei jeśli idzie o jazdę na rowerze – któż z nas tego nie lubi? Wprawdzie minęły już czasy, gdy jednoślad był wymarzonym prezentem na komunię, ale wciąż mamy ochotę od czasu do czasu na niego wskoczyć. Co więcej, nie musisz mieć sylwetki modelki oraz kondycji maratończyka, by jeździć. Wystarczą sprzęt i dobre chęci.

 

 

Walory krajoznawcze

Rower ma podstawową przewagę nad każdą inną aktywnością fizyczną – łączy sport z turystyką. Owszem, biegając czy spacerując również możesz podziwiać widoki, ale nigdy na taką skalę, jak podczas jazdy rowerem. Ten środek transportu to idealny sposób na jednodniowe wypady za miasto czy wyprawy do lasu lub nad jezioro.

 

 

Nie tylko samotnie

Są tacy miłośnicy jednośladów, którzy preferują samotną jazdę. W większości jednak jeździmy w większych grupkach. Niezależnie od tego, czy zaprosisz do jazdy najlepszego przyjaciela czy całą grupę znajomych – jazda w towarzystwie jest bardzo przyjemna. Oprócz motywacji do wyjścia z domu, jazda z kimś może dostarczyć ci wielu pozytywnych emocji i wspomnień.

 

 

Zalety jazdy na rowerze można wymieniać w nieskończoność. Nawet jeśli nie jesteś fanem wysiłku fizycznego, a zamiast siodełka wolisz kanapę, wystarczy kilka przejażdżek, by zapałać miłością do tego sportu. Trzeba tylko spróbować!

 

 

 

korekta: Monika Mroczek

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska