5 powodów dla których warto biegać

 

Nie możesz przekonać się do biegania albo po prostu nigdy tego nie robiłeś? A może wydaje ci się, że to sport nie dla ciebie? Istnieje wiele powodów, dla których warto biegać. My przedstawiamy część z nich.

1. Krok ku wymarzonej sylwetce

Bieganie to świetny sposób na zgubienie zbędnych kilogramów. Truchtanie przez 30-45 minut pomaga nie tylko spalić kalorie, ale również wyrzeźbić ciało. Warto pamiętać, że przy tej aktywności pracują nie tylko mięśnie nóg, ale również brzucha.

 

2. Niski koszt

By biegać nie potrzebujesz drogich karnetów na siłownię, trudnych do zdobycia sprzętów czy wysokiej jakości odzieży. Wystarczą porządne buty oraz zwykły strój sportowy, a już możesz cieszyć się joggingiem.

 

3. Poprawa samopoczucia

Ciężkie zajęcia na uczelni, długi dzień w pracy a może po prostu gorszy nastrój? Negatywne emocje możesz zniwelować za pomocą wysiłku fizycznego. Wszystko to za sprawą endorfin wytwarzanych przez organizm podczas biegania.

 

4. Niezależność od pory dnia czy roku

Nie możesz spać w nocy? A może jesteś rannym ptaszkiem i wstajesz kilka godzin przed otwarciem siłowni? Nic nie szkodzi. Przy bieganiu ogranicza cię tylko wyobraźnia. Możesz wybrać się na jogging zarówno o 5 rano jak i o 23 wieczorem. To samo tyczy się pory roku – najwytrwalsi biegają również zimą, choć warto pamiętać, że przy wyjątkowo niskich temperaturach wysiłek jest niewskazany.

 

5. Więcej tlenu

Bieganie ma podstawową przewagę nad zajęciami na siłowni – odbywa się na zewnątrz, z dala od ciasnych czy słabo wentylowanych sal do ćwiczeń. Co więcej, po przebywaniu przez kilka godzin w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak biuro czy szkoła, jogging pomoże ci dotlenić mózg oraz pooddychać świeżym powietrzem.

 

Opisane powyżej powody to tylko jedne z wielu zalet biegania. Dla przekonanych wkrótce przedstawimy wskazówki dotyczące tego co zrobić, żeby zacząć biegać i jakich błędów unikać.

 

 

 

 

Korekta: Olga Miziuk

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska