5 powodów, dla których seriale są lepsze od filmów?

16/06/2017

 

Obecnie widzowie dzielą się na fanów filmów i fanów seriali. Te światy da się połączyć, jednak zawsze będziemy skłaniać się ku jednemu z wymienionych gatunków. Seriale znacznie różnią się od produkcji pełnometrażowych i mogą zaoferować nam znacznie więcej niż film.

 

Możemy się zżyć z postaciami i obserwować jak się zmieniają 

 

To największa zaleta seriali. W tym wyprzedzają filmy. Oczywiście, w produkcjach pełnometrażowych też można polubić bohatera i przejmować się jego losami. Jednak w serialu te relacja trwa dłużej, z każdym odcinkiem się umacnia. Z każdym kolejnym sezonem poznajemy lepiej naszego ukochanego bohatera, a gdy obejrzymy już kilka sezonów, to mamy wrażenie, że znamy go od zawsze. Później możemy powrócić do pierwszych odcinków i zobaczyć jak bardzo się zmienił. Osoby, które uwielbiają postacie w serialach, książkach czy filmach zrozumieją. Gdy już jakaś postać przypadnie nam do gustu, chcemy by nam towarzyszyła jak najdłużej to możliwe, a serial daje nam taką możliwość. W końcu kiedyś przyjdzie czas na ostatnią kartkę książki, czy ostatnią minutę filmu. I nadchodzi ten czas pożegnania. Serial też się kiedyś skończy, ale na szczęście dużo później.

 

Odcinki trwają krócej

 

To nietypowa zaleta, dużo osób powie „Jeśli krócej, to gorzej”. Otóż wcale nie. Lepiej obejrzeć jeden odcinek serialu niż film. Zajmuje o połowę mniej czasu. Na film trzeba się przygotować, wykonać wszystkie obowiązki, położyć dzieci spać, wyjść z psem na spacer. Przy serialu nie. W końcu każdy ma po południu wolne 45 minut. Możemy wykonać część obowiązków, włączyć serial i sprawdzić co słychać u naszych ukochany bohaterów. Wrócić do spraw dnia codziennego, a jak starczy czasu obejrzeć kolejny odcinek. Brzmi dużo lepiej, niż dwie godziny spędzone na kanapie. Poza tym jeśli mamy swój ulubiony serial, nie będzie problemów z wyborem. W końcu włączamy kontynuację tego, co widzieliśmy wcześniej. Nie trzeba przeczytać kilkunastu recenzji, żeby wybrać w końcu film, który będzie nam się podobał.

 

Obserwacja świata przedstawionego

 

Od filmu wymagamy aby cały czas trzymał w napięciu, skupiamy się na akcji, na bohaterach. W serialach możemy po prostu patrzeć. Akcja nie wymaga od nas 100% uwagi. Możemy spokojnie przeanalizować sytuację w jakiej znajdują się bohaterowie. Bliżej poznać reguły świata w jakim żyją. Podziwiać krajobrazy. Przy serialach dostrzegamy dużo więcej szczegółów i drobiazgów niż w przypadku filmu.

 

Oczekiwanie

 

O tak! To znają wszyscy miłośnicy seriali. Czekamy najpierw tydzień na następny odcinek, który zawsze skończy się tak, że chcemy natychmiast zobaczyć kolejny. Zaczynamy odliczenie do kolejnej środy, piątku czy soboty. W końcu nadchodzi, cały dzień myślimy, że dziś znów będziemy mogli przywitać naszych bohaterów. I tak tydzień za tygodniem. Aż do najtrudniejszego momentu. Nadchodzi koniec sezonu i trzeba czekać kilka miesięcy na kolejny. Czasami to irytuje. Ale jaka wielka jest radość, gdy po kilku miesiącach znów zobaczymy dobrze znane nam twarze.

 

Te same rzeczy przedstawione w różny sposób

 

W serialu możemy zobaczyć naszych bohaterów w różnych odsłonach, w różnym momentach ich życia. W filmach nie ma na to czas, zazwyczaj pokazany jest jeden schemat. W serialach bohater może być przez 3 sezony dobry a przez kolejne 3 zły. Te produkcje dotyczą zazwyczaj jednej tematyki, akcja kręci się wokół jednego grona osób. Z każdym odcinkiem dowiadujemy się czegoś nowego, poznajemy inny punkt widzenia. Nawet znane nam sytuacje w następnym odcinku mogą być przedstawione w zupełnie inny sposób.

 

 

 

Korekta: Justyna.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska