Jak disco polo wchodzi do mainstreamu

26/11/2017

 

Jesteśmy świadkami „odrodzenia” disco polo tak śmiało promowanego w mainstreamowych mediach. W show-biznesie zaś często pojawiają się nowe twarze, które pragną spróbować swoich sił w tym nurcie muzycznym. Dążą do zdobycia licznego grona odbiorców, co staje się kluczem do zarobienia pieniędzy oraz zdobycia sławy.

To, co kiedyś było żenadą – obecnie wydaje się być na topie, a mowa tu o popularyzacji i słuchaniu discopolowych utworów. Ta niewymagająca, prosta twórczość staje się przepustką do sławy osób aspirujących do miana gwiazdy. Często mają już one na swoim koncie występy w telewizji. Są też jednak nikomu wcześniej nieznani wykonawcy, którzy pragną zaistnieć na wielkich scenach.

Znanym przykładem zespołu, który w 2014 roku zaczął być rozpoznawalny dzięki udziałowi w muzycznym programie nadawanym przez stację Polsat jest grupa Piękni i Młodzi. Trzyosobowy skład pochodzący z Łomży, ku zaskoczeniu jury „Must be the music. Tylko muzyka”, jako pierwszy z formacji disco polo dostał się do finału tego talent show. Mimo iż rok wcześniej dzięki swoim teledyskom grupa została zauważona na serwisie YouTube, punktem zwrotnym w ich karierze był występ w tak popularnym telewizyjnym formacie.

 


Jedyna wokalistka w tym discopolowym trio, Magdalena Narożna (w zespole śpiewa także jej mąż Dawid Narożny oraz przyjaciel pary – Daniel Wilczewski), utrzymuje zainteresowanie mediów dzięki swojemu wizerunkowi atrakcyjnej i żywiołowej wokalistki.

Wyraźnym dowodem uznania Magdy był jej udział w rozbieranej sesji zdjęciowej dla magazynu „CKM”. Co ciekawe gwiazda „Pięknych i Młodych” jest drugą w historii artystką disco polo (zaraz po Shazzie), która odważyła się pokazać swoje wdzięki na łamach gazety dla panów. Było to więc dla niej nie lada wyróżnienie.


Inna discopolowa kariera zaczęła się od niezapomnianego występu w programie „Mam talent”, stacji TVN. Pochodzący z Grajewa, dwudziestoośmioletni wtedy, Tomasz Niecik nie pokazał wówczas talentu. Udało mu się jednak przyciągnąć uwagę odbiorców swoją naturalnością, poczuciem humoru oraz zacięciem do robienia show, którego nadal nie sposób mu odmówić.

Piosenkarz na dobre odnalazł się w środowisku mediów tym bardziej, że wciąż zapraszany jest do telewizji i z chęcią w niej promowany. Dodatkową sławę przysporzył mu program rozrywkowy emitowany przez stację Viva Polska „Łowy Króla Disco”. Widzowie byli świadkami poszukiwań, podczas których Tomek miał wyłonić swoją wybrankę serca. Wśród wielu dziewczyn rozsianych po całej Polsce show mogła wygrać tylko jedna.

 


Autor „Czterech osiemnastek” wciąż nie daje o sobie zapomnieć. 2017 rok będzie nam się kojarzył m.in. z drugą edycją programu „Agent Gwiazdy”. Tam Niecik dał się poznać jako szczery, zdystansowany człowiek, jednak nie zdobył akceptacji niektórych uczestników. Dlatego też podczas reality show doszło do konfliktów pomiędzy nim a innymi gwiazdami. Mimo iż Tomek opuścił Agenta w atmosferze kontrowersji, to dzięki wizerunkowi przedstawionemu w telewizji zyskał jeszcze więcej fanów.

 

źródło: http://agent.tvn.pl

 

Kiedy brakuje pomysłów na kontynuowanie kariery w show-biznesie, celebryci, którzy już wcześniej poczuli smak sławy, próbują swoich sił w branży discopolowej. Tak było, w przypadku Adama Kraśko – uczestnika programu „Rolnik szuka żony”. W telenoweli dokumentalnej TVP1, gdzie rolnicy i rolniczki z różnych regionów Polski szukają kandydatów na współmałżonków, Adam zdobył dużą popularność. Choć nie znalazł partnerki to ówczesne występy w telewizji, w 2014 roku dziś traktuje z dystansem.

Sympatycznemu gospodarzowi wspólnie z formacją XFORT udało się nagrać własne utwory disco polo. Sposobem na przedłużenie jego obecności, w mediach są skoczne melodie oraz żartobliwe teksty nawiązujące do życia rolnika na wsi, dalszego szukania żony i nie tylko. Co ciekawe jeden z utworów – „Oj Aniu, Aniu”  nawiązuje do relacji z kobietą poznaną przez program Jedynki. Relacja pomiędzy Adamem a Anią zakończyła się jednak jeszcze podczas trwania programu.

 

 
Kolejną osobą, której zaproponowano stworzenie własnych discopolowych kawałków, jest uczestniczka pierwszej edycji „Warsaw Shore” pojawiającego się w MTV. Eliza Wesołowska, jedna z najbardziej wyróżniających się bohaterek tego reality show, opuściła program wraz z innym uczestnikiem, równie rozpoznawalnym Trybsonem. Celebryci zostali parą, a w późniejszym czasie także rodzicami i małżeństwem.

Przerwa w show-biznesie spowodowana macierzyństwem nie przeszkodziła w tym, by po jakimś czasie wznowić zainteresowanie odbiorców. Medialnych predyspozycji Elizy (według jej menadżerów) nie można było zmarnować i tak w krótkim czasie powstały dwa utwory disco polo – „Jesteś dla mnie kokainą” oraz „Tajemnica”. Obydwie piosenki, zadedykowane partnerowi celebrytki, nawiązują do jej związku.

 

 
Dziewczynę z Warsaw Shore zaproszono do studia „Dzień Dobry TVN” by promować pierwszy numer. Mimo zapomnianej choreografii zaplanowany show odbył się zgodnie z planem, a wieść o jej występie szybko dotarła do masowej publiczności. Reakcje nie były pozytywne, jednak Eliza utrzymywała, że bawi się muzyką i tak naprawdę sama nigdy nie pchała się do śpiewania.

 

źródło: http://dziendobry.tvn.pl, Kamil Piklikiewicz / East News/Dzień Dobry TVN


W „odczarowywaniu” disco polo wykonawcom pomagają osoby znane z innych profesji takich jak aktorstwo czy modeling. Jak się okazuje – samo wsparcie znanej osoby jest gwarancją popularności utworu oraz daje piosence swego rodzaju prestiż. Tak dzieje się w klipie zespołu Classic „Miłego dnia”, w którym występują aż dwaj sławni aktorzy tacy jak: Robert Gonera, Krzysztof Kiersznowski oraz aktorka Joanna Koroniewska. Dzięki konkretnej historii przedstawionej przez ludzi znanych ze szklanego ekranu, można uwierzyć w to, że nawet disco polo może nieść w sobie jakiś przekaz.

 

 

Z pewnością fanki przystojnego modela oraz byłego mistera Polski, Rafała Maślaka, chętnie wypatrują produkcji z jego udziałem. Celebryta już na początku swojej kariery zagrał w klipie disco polo. W tamtym czasie występ w teledysku zespołu Soleo „Zaczepka” był dla niego samego szansą na pokazanie się widzom.

Od kiedy Rafał stał się osobą znaną to on promuje innych. W 2015 roku gwiazdor wystąpił w wideoklipie discopolowego zespołu MIG. Za jego sprawą popularność utworu rosła w szybkim tempie, a obecna liczba wyświetleń wideo to około 35 milionów.

 

 

Wśród świeżych twarzy polskiej muzyki popularnej nie można zapomnieć, także o osobach, które w historii disco polo osiągnęły już bardzo wiele, jeśli nie wszystko.

Marcin Miller z grupy Boys to postać, o której w show-biznesie wciąż jest głośno. Nie sposób było przegapić jego udziału w słynnym programie „Taniec z gwiazdami”, w którym pojawił się 3 lata temu. Artysta miał okazję zaprezentować się wtedy z innej strony, nie tylko jako discopolowiec, który mocno ugruntował swoją pozycję na rynku muzycznym. Postanowił wówczas utrzeć nosa osobom powielającym stereotyp, że wokalista disco polo to człowiek pozbawiony klasy.

 

 
W innej produkcji telewizyjnej, tym razem stacji Polo TV, lider zespołu Boys był jednym z jurorów talent show „Disco Star”. To właśnie on (obok innych gwiazd muzyki tego samego nurtu) wybierał uczestników, którzy podczas castingów mieli szansę stać się nowymi twarzami disco polo.

 

źródło: www.polotv.pl

 

Mainstreamowe media wciąż pamiętają o istnieniu formacji Boys, która po 27 latach grania nadal istnieje i nie przestaje tworzyć. Miller pokazuje, że wciąż jest na topie. Angażuje się w duety z innymi discopolowymi grupami, takimi jak: Classic, Jorgus czy Basta. Gwiazdor nie odmawia także występów na specjalnych wydarzeniach np. „Disco Hit Festival Kobylnica”. Ten event transmitowany jest rokrocznie na żywo przez stację Polsat.

Jak widać wykonawcy disco polo odnaleźli się ponownie w show-biznesie i nie mają zamiaru tak prędko z niego znikać. Nowi, młodzi wykonawcy szybko zawładniają gustami odbiorców, „starzy wyjadacze” zaś miewają się bardzo dobrze udowadniając fanom, że bycie discopolowcem to duma, nie wstyd.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska