Depresja wiosenna nie daje spokoju? Zrób wiosenne porządki w głowie!

 

Gdy widzisz wszystko w ciemnych barwach, posępnie już od poniedziałku wypatrujesz weekendu i ogólnie masz już wszystkiego dość, wiedz, że tak wcale nie musi być. Monotonia to największy wróg kreatywności i dobrego samopoczucia. Dlatego my przygotowaliśmy dla Was listę rzeczy, które umożliwią czerpanie z życia pełnymi garściami i na pewno poprawią nastrój.

Każdemu zdarza się okres przemęczenia i zniechęcenia. Wtedy nic nie cieszy i nie ma się sił do działania. Co więc robić, by temu zapobiec? Recepta jest prosta, trzeba znaleźć w swoim życiu stałe punkty, które pozwolą zachować wewnętrzną równowagę i w trudnych momentach przyczynią się do mobilizacji. Poznajcie te, które każdy może wprowadzić do swojej codzienności.

  Fotografia: pixaby.com

 

Pozytywne nastawienie

Bez niego ani rusz. Jeśli mamy podejście do życia, że nic nam się nie chce i nic się nie udaje, to trudno, żebyśmy byli szczęśliwi. Widząc wszystko w szarościach, nie da się przestać być ponurakiem. Oczywiście, że kiedy nie dzieje się u nas za dobrze, ciężko nastroić się pozytywnie, ale mimo wszystko warto próbować. Każdego ranka trzeba powtarzać sobie, że czekają nas nowe doświadczenia i wyzwania, którym jesteśmy w stanie sprostać. Technika ta to afirmacja. Pozwala na utożsamianie się z powtarzanymi treściami, a co za tym idzie akceptację siebie. Dostrzeganie pozytywów na pewno wpłynie dobrze na nasze samopoczucie i postrzeganie świata. A jeśli zdarzy się nam gorszy moment, trzeba po prostu sobie z nim poradzić. Istnieje wiele skutecznych sposobów na poprawę humoru.

 Fotografia: pexels.com

 

Zobacz także: Optymistyczna playlista na dzień dobry

 

Akceptacja słabości

Nie da się żyć idealnie. Zawsze pojawiają się jakieś błędy i potknięcia. Co zatem zrobić żeby ich unikać? A może to źle zadane pytanie. Może zamiast wystrzegać się błędów, których i tak wszystkich nie uda nam się wyeliminować, może warto nauczyć się je akceptować. To trudne, ale jakże pożyteczne dla naszego zdrowia psychicznego. Przecież każdy ma prawo do gorszego dnia, każdemu może coś nie wyjść. Najlepiej zamiast się złościć i z tym męczyć, po prostu wyciągnąć wnioski na przyszłość. Brzmi pięknie, w rzeczywistości jest trudne, ale ogromnie ważne i pożyteczne. Poza tym, koniec z porównywaniem z innymi, bo ktoś ma lepiej, komuś coś się udało. Brawo dla nich, ale nam też może wyjść, jeśli przestaniemy być zazdrośnikami, a staniemy się bardziej pracowici.

 

Radość z małych rzeczy

Często jest tak, że nastawiamy się na odległe cele i sukcesy, których osiągniecie zajmuje sporo czasu. I dobrze, trzeba mierzyć wysoko, ale po drodze nie można zapominać o całej reszcie. Trzeba dostrzegać drobnostki, które na co dzień nas uszczęśliwiają. Małe przyjemności, chwile spędzone w miłym gronie, niewielkie osiągnięcia – to wszystko również składa się na radość obecną w naszym życiu. Trzeba doceniać takie momenty, bo to one są esencją naszego życia.

Zobacz także: Jak zmotywować się ćwiczeń?

 

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Nie od dziś wiadomo, że sport wpływa dobrze nie tylko na nasze ciało, ale również i na psychikę. Wysiłek fizyczny pozwala się odstresować i zdystansować od codziennych problemów. To spora dawka endorfin dla naszego organizmu, więc poprawia nam się humor. To nie jedyne super moce aktywności fizycznej. Dzięki niej możemy poprawić naszą wiarę w siebie i wyrobić w sobie takie cechy jak determinacja czy wytrwałość. Sport można potraktować również jako tarczę obronna przed depresją, ponieważ pozwala na zachowanie równowagi psychicznej. Warto również wspomnieć o innych nawykach, które powinniśmy wprowadzić do naszej codzienności. Na pewno należy do nich zdrowa dieta. Odpowiednie odżywianie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, dlatego tak ważne jest przy przestrzegać podstawowych zasad żywieniowych.

 

Wyciszenie

Każdy czasem potrzebuje oddechu i odpoczynku, żeby móc naładować akumulatory. Wyciszenie pozwala na spokojne podsumowanie wszystkiego, co nas spotkało, a także na nabranie dystansu do jeszcze świeżych spraw. Każdy ma swoje metody jak osiągnąć taki stan, ale na pewno sprawdzi się tu joga czy spacer. Warto w codziennym zabieganiu znaleźć chwilę, by się po prostu odstresować. Poświęcić ten czas tylko dla siebie. Zrobić coś, co sprawi nam przyjemność. Na chwilę zapomnieć o kłopotach i po prostu przestać się martwić, bo życie jest piękne, trzeba tylko umieć to dostrzec.

 

Zobacz także: Codzienne nawyki, które warto w sobie wyrobić

 Fotografia: pixaby.com

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska