Czego pragną kobiety? 5 rzeczy, o których facet musi pamiętać

 

Jak często mężczyźni zadają sobie pytanie: „czego te kobiety właściwie chcą? Nic im nie pasuje”. Drodzy Panowie, nie „nic”. Jest lista pewnych rzeczy, których zwyczajnie pragniemy, a Wy, mimo tego że nierzadko mówimy Wam wprost, to bagatelizujecie. Poznajcie tę listę.

Żebyście nas słuchali

Wam się wydaje, że my nie orientujemy się, kiedy mamy Waszą uwagę, a kiedy nie. Kiwacie głową i odwracacie ją w kierunku komputera czy smartfona. Poświęćcie nam tę chwilę, dajcie się wygadać, bo to, że „paplamy” Wam o z pozoru błahych sprawach, nie znaczy, że nie mamy z kim o tym pogadać i, o zgrozo, trafiło na Was. To oznacza, że mamy do Was zaufanie i to właśnie Wam chcemy się wyżalić. A wtedy potrzebujemy po prostu uwagi.

 

Nie oczekujemy, że nas zrozumiecie, że przyjmiecie nasz punkt widzenia. Czasem wystarczy po prostu przytulić i pogłaskać po głowie. Darujcie sobie swoje krytyczne komentarze. Szczerość przede wszystkim, ale „na zimno”. Nie potrzebujemy krytyki, gdy jest nam źle.

 

Żebyście nas chwalili

Oj, to sobie weźcie do serca. Znam mnóstwo kobiet, które mają tak obniżoną samoocenę przez swoich mężczyzn, że to się w głowie nie mieści. Dla Was pewne uwagi mogą być żartem, ale nas mogą naprawdę zaboleć. Świat wymaga od kobiet perfekcjonizmu w każdym calu, przez co coraz wyżej podnosimy sobie poprzeczkę, a co za tym idzie – jesteśmy non stop sfrustrowane, bo jak tu wrócić z pracy, posprzątać w domu, ugotować obiad, iść na siłownię i jeszcze nie wiadomo co zrobić, żeby nie daj Boże nikt nie powiedział, że nic nie robimy.

 

„Ślicznie wyglądasz” albo „ale pyszny obiad” nie parzy w język, uwierzcie mi. Czasami takie słowa poprawiają humor do końca dnia. Nigdy nie zapomnę jak szłam któregoś dnia chodnikiem, miałam okropny dzień i czekałam tylko, żeby dotrzeć do domu i schować się pod kołdrę. Wtedy podszedł do mnie nieznajomy i powiedział mi po prostu: „pięknie dziś wyglądasz”. Zły humor odszedł w zapomnienie. Nie masz pojęcia, jakie to uczucie, gdy powie Ci to Twój chłopak/narzeczony/mąż/przyjaciel. Także, mężczyzno, do dzieła! Mów swojej kobiecie chociaż jedną miłą rzecz dziennie. To nic nie kosztuje.

 

Zobacz także: Toksyczny związek – jak rozpoznać jego symptomy?

 

Żebyście kupowali nam kwiatki

Może się to wydać płytkie. Albo śmieszne, bo przecież to zwykły „badyl”. Nie zgodzę się. To symbol miłości, wdzięczności, a także przyjaźni czy szczerości uczuć. Każdy kwiat i jego kolor oznacza co innego, warto zatem poznać symbolikę kwiatów, ale to też nie jest niezbędne. Dostając kwiatka, nie będziemy raczej sprawdzać, co oznacza, a po prostu cieszyć się z samego faktu jego otrzymania.

 

Teraz nawet w supermarketach znajdziecie bukieciki, które nie kosztują majątku, a będą miłym dodatkiem do zakupów. A propos zakupów…

 

Żebyście pomagali nam w domu

Minęły te czasy, kiedy kobiety 24 h na dobę siedziały w kuchni, a dodatkowo sprzątały cały dom, zajmowały się dziećmi, w czasie gdy ich ukochany samiec alfa siedział przed telewizorem i pochłaniał nasze specjały. Teraz panuje w domach model partnerski, gdzie pary dzielą się między sobą obowiązkami. To wcale nie znaczy, że jeśli mieszkacie osobno, Was to nie dotyczy. Znam pary, które gotują na zmianę, albo jedno gotuje, a drugie zmywa. I to jest sprawiedliwe. I nie chcemy Wam tego codziennie przypominać.

 

Żebyście byli opiekuńczy

Szczególnie, gdy mamy gorsze dni. Przytul, zapytaj, czy czegoś potrzebuję, zrób mi herbatę i nie wypuszczaj z ramion. Nic więcej. A może aż tyle.

 

Tyle mi przychodzi do głowy. Dziewczyny, może o czymś zapomniałam?

 

Zobacz także: Związek na odległość – zalety, wady, jak go przetrwać

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska