Tego nie róbcie swoim włosom! Oto 7 żelaznych zasad!

 

Chcecie mieć zdrowe i lśniące włosy? Bardzo trudno znaleźć złoty środek w pielęgnacji. Każda z nas ma inny rodzaj włosów, ale i inne oczekiwania. Dziś wybrałam i przedstawię Wam te zasady, które przydadzą się większości z nas.

1. Zrezygnujcie z gorącej wody

Często nie zwracamy na to większej uwagi. Odkręcamy z przyzwyczajenia ciepłą, ba, nawet gorącą wodę, bo przecież nikt nie lubi marznąć pod prysznicem (tym bardziej w sezonie jesienno-zimowym). Niestety, to powoduje, że nasze włosy są na drugi dzień szorstkie i matowe. Najlepiej używać letniej wody, ale zawsze kończyć płukanie zimnym strumieniem.

 

2. Nie myjcie włosów codziennie

To najgorsza rzecz, jaką możecie im zrobić. O ile ważne są dla Was zdrowe i lśniące włosy. Pamiętajcie, że szampon usuwa nie tylko brud, ale i tzw. warstwę lipidową, której zadaniem jest ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

 

 

3. Nie suszcie gorącym powietrzem z suszarki

Włączcie zimny strumień powietrza. Co prawda zajmuje to więcej czasu, ale zmniejszycie ryzyko zniszczenia włosów. Suszenie „na gorąco” jest tak samo szkodliwe, jak regularne używanie prostownicy lub lokówki.

 

4. Nie nakładajcie odżywek bezpośrednio na skórę głowy

O tym większość z Was nie wie! Na niektórych odżywkach jest informacja jak prawidłowo stosować różne maski. Mianowicie, produkt należy nakładać od wysokość uszu lub brody (oczywiście w zależności od długości włosów)! Stosowanie go bezpośrednio na skórę głowy powoduje wytworzenie warstwy, która staje się źródłem łupieżu, swędzenia i przetłuszczania! Nie, nie odżywiacie w ten sposób cebulek!

 

5. Nie prostujcie/nie kręćcie mokrych ani wilgotnych włosów

Chyba, że posiadacie urządzenie termoochronne. Ale mokry włos jest zdecydowanie bardziej podatny na przesuszenia i zniszczenia niż włos całkowicie suchy. Dlatego jeśli nie jest to konieczne, lepiej zrezygnujcie z tych zabiegów tuż po myciu. Poza tym, na drugi dzień włosy są bardziej podatne na stylizację.


6. Nie rozczesujcie mokrych włosów

Najpierw osuszycie je ręcznikiem. A jeśli często macie problem z rozczesywaniem, polecam użycie odżywki w sprayu. Ułatwi Wam to zadanie. Później możecie spokojnie działać ze szczotką. Używajcie tej z szeroko ułożonymi ząbkami. Polecam wypróbowanie tangle teezera.

 

7. Nie kładźcie się spać z mokrymi włosami

Powód jest prosty. Gdy rano się obudzicie macie zagwarantowany „bad hair day” – a chyba żadna z nas tego nie lubi. Włosy są napuszone, nie chcą się układać i żyją własnym życiem. Irytujące, prawda? Dlatego ja staram się umyć włosy wcześniej, żeby dobrze wyschły. Wiosną i latem polecam poranne mycie.

 

 

Kierujecie się podobnymi zasadami? Jeśli jeszcze nie, to mam nadzieję, że teraz skończycie ze złymi przyzwyczajeniami.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska