Cykl „Kwiat paproci” – zapowiedź

 

Zaczynała w wieku piętnastu lat. Dziś ma czternaście lat więcej, a jej książki hulają po księgarniach. W tym miesiącu pojawiła się trzecia część serii „Kwiat paproci”. Mowa oczywiście o Katarzynie Berenice Miszczuk.

Z zawodu lekarka, nadal kształci się w tym kierunku. Jej największą pasją od dzieciństwa były książki. W wieku niespełna osiemnastu lat wydała swoją debiutancką książkę „Wilk”. Największą sławę przyniosła jej trylogia o studentce, która po śmierci trafia do piekła. Jak twierdzi autorka, nie chce zamykać się w jednym gatunku. W swojej twórczości miesza fantastykę z grozą, science-fiction z komedią.

 

„Szeptucha”, „Noc Kupały” i „Żerca” to ostatnia (jak na razie) trylogia, której zapowiedziane są kolejne części. Seria opowiada o Gosławie Brzózce, która po studiach medycznych przenosi się na wieś, by odbyć praktyki u znanej szeptuchy. Wychowanej i zakochanej w wielkim mieście dziewczynie ciężko się odnaleźć w swojskich klimatach. Do tego te wszystkie słowiańskie wierzenia! Jak to bywa, w jej życiu pojawia się mężczyzna – boski Mieszko. Nie byle jaki, bo najprzystojniejszy z okolicy. Niedługo potem jej życie zmienia się nie do poznania, a wiara w słowiańskich bogów nabiera realnych kształtów.

 

W „Nocy Kupały” nie zabraknie zawirowań losów – zdrady, zazdrości. Ogólnie dramat. Na dodatek zbliża się ta wyjątkowa noc, podczas której mają się spełnić tajemnicze przepowiednie. Młoda szeptucha ma złe przeczucia, mimo odpowiedniego przygotowania i opatrzenia jej w odpowiednie zaklęcia i amulety. Oprócz smutków i rozczarowań, autorka zafunduje nam sporo śmiechu i chwil uniesień.

 

Najnowsza cześć („Żerca”) to kolejna porcja śmiechu, ale i problemów trudnych do rozwiązania. Mieszko przepada bez śladu, a w wiosce pojawia się kolejny młodzieniec chcący skraść serce młodej Słowianki. Na dodatek jej najlepszej przyjaciółce grozi niebezpieczeństwo - bóg ognia upomina się o obiecaną przysługę, a w wiosce rozpoczęło się tajemnicze polowanie na boginki i demony. Że też wszystko musi się komplikować!

 

Na ten moment tylko tyle mogę powiedzieć o trylogii, ale zapowiada się ciekawie! Mam nadzieję, że razem wkroczymy w świat słowiańskich wierzeń i przesądów, a za jakiś czas wymienimy się spostrzeżeniami.

 

Recenzja cyklu wkrótce pojawi się na DailyVibes!

Dziękujemy Wydawnictwu W.A.B. za egzemplarze recenzenckie. :)

 

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska