„Coś do ukrycia” – Iwona Kowalska

 

Każdy z nas ma coś do ukrycia. Każdy ma jakąś historię, którą nie chce się dzielić i najchętniej wymazałby ją ze swojej historii. Jednak przeszłość wraca wcześniej czy później i nie daje o sobie zapomnieć. Szczególnie, jeśli ktoś bardzo chce ją nam przypomnieć.

Tak właśnie mniej więcej wygląda wstęp do książki „Coś do ukrycia” Iwony Kowalskiej. Autorka z zawodu jest prawnikiem, na co dzień jest radcą, a po godzinach oddaje się pisaniu. „Coś do ukrycia” to jej prozaiczny debiut.

 

Julia ma życie jak z bajki. Jest wziętą aktorką w teatrze, ma parę oddanych przyjaciół i idealnego narzeczonego, który już niedługo zostanie jej mężem. W tej idyllicznej historii musi być jakiś haczyk i poznajemy go na przyjęciu świątecznym u rodziców Filipa, kiedy to rodzina poznaje wstydliwy sekret dziewczyny. Filip urywa kontakt z narzeczoną i nie chce jej znać. Ta nie poddaje się tak łatwo. Bo co może być lepszą motywacją jak chęć zemsty na kimś, kto popsuł jej idealną wizję przyszłości i obdarł z godności? Julia wraz ze swoją zwariowaną przyjaciółką Beatą i przyjacielem Mietkiem obmyślają plan, który ma upokorzyć tych, którzy najpierw upokorzyli ją.

 

Plan jest prosty – odkryć i ujawnić sekrety członków rodziny Filipa. Okazuje się to prostsze, niż mogłoby się wydawać, a co najlepsze – okazuje się, że każdy ma coś za uszami. Nie ma ludzi idealnych i ta książka skutecznie o tym przypomina. Wytykając komuś błędy, spójrzmy na swoją przeszłość i belki w oku.

 

Książka jest przezabawna, choć momentami chaotyczna. Głównej bohaterki nie da się nie lubić i chętnie by się jej pomogło w zemście. Przynajmniej ja miałam taką ochotę, ale to może wynika z mojej nieco wrednej natury. W każdym razie, jeśli szukasz przyjemnej, zabawnej, ale i dającej do myślenia książki, to nie zastanawiaj się, sięgnij po „Coś do ukrycia”, a zobaczysz, że nie pożałujesz. Pani Iwono, bardzo udany debiut!

 

Dziękujemy Wydawnictwu Novae Res za egzemplarz recenzencki.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska