Co zamiast welonu dla panny młodej? 5 najlepszych propozycji

 

Większość panien młodych, gdy myśli o swoim ślubie wyobraża sobie, że tren i welon ciągną się za nimi, kroczącymi do ołtarza. Jednak co kobieta - to inna wizja! Dlatego pokażemy wam kilka alternatywnych ozdób na głowę, które na pewno wyróżnią pannę młodą podczas tego najważniejszego dnia. 

Welon

Wciąż najczęściej spotykana dekoracja. Można powiedzieć, że jest ślubnym atrybutem panien młodych. Dawniej na welon mogły pozwolić sobie tylko kobiety, które nie współżyły przed ślubem. Był to symbol czystości i pokory. Dziś odchodzi się od tej tradycji i nawet ciężarne, mogą zdecydować się na tę ozdobę. Jednakże warto pamiętać, że trzeba ją dobrać odpowiednio do sukni, a nie na odwrót. Jeśli decydujecie się na długi welon pamiętajcie, że w Kościele będzie wyglądał imponująco, a na parkiecie niestety już nie (będzie się plątał i przeszkadzał w zabawie). Dlatego albo poszukajcie drugiego - krótkiego welonu, zamieńcie go na inną ozdobę lub na czas zabawy zrezygnujcie z jakiejkolwiek dekoracji.

 

Wianek

Wianek coraz częściej spotyka się na głowach panien młodych. W roku 2018 był jednym z największych trendów na weselach. Kwiaty zdecydowanie dodają wigoru i wprowadzają świeżość. Do wianka należy dobrać odpowiednią fryzurę, aby nie przyćmić nią pięknych kwiatów. Warto podkreślić, że jest to piękna ozdoba, jednakże nie pasuje do każdej sukni ślubnej. Na pewno doskonale skomponuje się z delikatnymi, zwiewnymi sukniami w stylu rustykalnym lub boho. Wbrew pozorom do sukni o kroju księżniczki również można dobrać pasujący wianek (wówczas delikatniejszy). To rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno w Kościele, jak i na sali tanecznej. Dobrze przymocowany do głowy wianek, nie będzie przeszkadzał w ślubnych szaleństwach! :) 

 

Kwiaty 

Kwiaty są kolejnym rozwiązaniem, które mogą zastosować panny młode. Wpięte we włosy w odpowiednim miejscu, mogą okazać się piękną i praktyczną dekoracją. Kwiaty łączą się z innymi ozdobami ślubnymi, np. z welonem. Wówczas panna młoda w Kościele zakłada Welon, a w sali weselnej eksponuje wyłącznie kwiaty wplecione odpowiednio we fryzurę. 

 

Fascynator

To chyba jedna z rzadziej spotykana ozdób. Decydują się na nią w większości odważne panny młode lub te, które swój ślub wymarzyły sobie w określonym stylu. Fascynator to forma opaski lub spinki z dekoracją po jednej stronie głowy. Rewelacyjnie sprawdzi się na weselach w stylu pin up, lub stylizowanych np. na lata 50'te, 80'te. Można spędzić w nim całe wesele i na pewno Młoda będzie wyróżniona spośród innych gości. 

 

Tiara/ korona

Po ślubach w brytyjskiej królewskiej familii w 2011 i 2018 r., do łask powracają tiary i korony. I nie jest to rozwiązanie tylko dla członków rodziny królewskiej. Może sobie na nie pozwolić każda, odważna panna młoda. Tiary były bardzo modne kilkanaście lat temu i wtedy wiele kobiet decydowało się na tę ozdobę. Po latach odeszły w zapomnienie, jednakże powracają ze zdwojoną siłą. Dziś piękne i niekiczowate korony/tiary są dostępne na wielu stronach internetowych lub u jubilerów. Jeśli zawsze marzyłaś, żeby być księżniczką na swoim ślubie, być może jest to rozwiązanie dla ciebie!

 

Woalka 

Woalka to bardzo kobieca ozdoba. Dodaje ona elegancji, szyku, a także szaleństwa. To prześwitujący materiał, który nakłada się na jedną część głowy (może byś połączony z fascynatorem i takie rozwiązanie jest najbardziej popularne), który nachodzi

delikatnie na twarz. Jeżeli chcesz być wyróżniona, oryginalna na swoim ślubie, to dekoracja zdecydowanie dla ciebie. Możesz wybierać spośród odcieni, modeli i stylów. Wierzcie, jest w czym przebierać. 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska