Najlepsze książki wszech czasów do przeczytania w Święta

23/12/2019

 

Bajkowe i zaczarowane opowieści, fantastyczne ilustracje, grube magiczne okładki, ciepły i charakterystyczny dla papieru zapach: drobne detale, które mogą dodać magii i tak już porywającej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia.

Już od dzieciństwa, często słyszeliśmy o Ebenezerze Scrooge, głównym bohaterze opowieści Charlesa Dickensa „Opowieść Wigilijna” lub o "Królowej Śniegu" Hansa Christiana Andersena; podczas gdy przywoływaliśmy niemożliwe sceny w ciągu jednej z wielu podróży, które wykonywaliśmy naszą wyobraźnią w odległych i wymyślonych krainach...

I koniec końców to, co zawsze pozostawało w głębi naszych serc (do następnych Świąt Bożego Narodzenia) jako cenna lekcja, było odrobiną tego słodkiego uczucia zwanego Miłością.

 

Zobacz także: 3 książki o... miłości

 

Na szczęście, ten świąteczny rytuał, zawsze powtarza się co roku: opowiadając naszym kochanym maluchom o tych niezwykłych historiach, lub czytając je ponownie i powracając do naszego dzieciństwa. Gubiąc się, w ten sposób, bez ograniczeń i zasad w magii bożonarodzeniowej.

 

Zobacz także: Pierwsze święta z dzieckiem. Jak się do nich przygotować?

 

Zatem oto 5 książek, które towarzyszyły wielu pokoleniom (młodych i starszych) w ich fantastycznej podróży.  Umocnione poprzez lata, są uważane za jedne z najlepszych świątecznych książek!  Zobaczmy je razem!

 

1. Opowieść Wigilijna - Charles Dickens

Świetna opowieść o możliwości zmiany przeznaczenia. Refleksja na temat trudnej równowagi między teraźniejszością, przeszłością i przyszłością. Potępienie wykorzystywania dzieci i analfabetyzmu. Ale przede wszystkim bajka, jedna z najbardziej poruszających, jakie kiedykolwiek napisano.

 Źródło: www.pinterest.com

 

2. The Legend of the Christmas Rose - Selma Lagerlöf

Śnieżny las, który w Boże Narodzenie zamienia się w cudowny ogród; nieosiągalne góry, które odsłaniają kopalnie srebra; szeregi zagubionych dusz, które przeżywają męki w wiecznym lodzie, pod opieką opuszczonej starej kobiety, która nie poddaje się samotności: to Szwecja starodawnych bajek, która ożywa w tych opowieściach Selmy Lagerlöf; Szwecja mitów i legend, opowieści przekazywanych przy świecach podczas długich nordyckich nocy.

 Źródło: www.pinterest.com

 

3. Noc Wigilijna - Clement C. Moore

W najsłodszą noc, noc Wigilii Bożego Narodzenia, w stłumionej ciszy świata pobielonego śniegiem, ktoś zerka przez okno....

Mamy do czynienia z wierszem opublikowanym po raz pierwszy w 1823 roku anonimowo; oficjalnie przypisany Clementowi Clarke Moore. Jesteśmy winni wierszowi, współczesną amerykańską koncepcję Świętego Mikołaja: w tym wygląd fizyczny, przebieg nocnych wizyt, środki transportu, liczbę i nazwy reniferów, oraz dostarczanie prezentów.

 Źródło: www.pinterest.com

 

Zobacz także: 5 oryginalnych sposobów na życzenia świąteczne

 

4. Życie i przygody Świętego Mikołaja - L. Frank Baum

Napisana przez jednego z najbardziej znanych i najważniejszych dziecięcych autorów wszech czasów, ojca „Cudownego Czarnoksiężnika z krainy Oz”, jest opowieścią o tym, jak Święty Mikołaj stał się Świętym Mikołajem. 

Dlaczego wiesza się skarpetki? Jak wezwano renifery? Dlaczego Święty Mikołaj ześlizguje się przez komin? Jak powstała pierwsza choinka? W tej książce znajdziecie odpowiedzi na te, i inne pytania.

 Źródło: www.pinterest.com

 

5. Listy Świętego Mikołaja - John R. R. Tolkien

25 grudnia 1920 roku, Tolkien zaczął wysyłać swoim dzieciom podpisane listy od Świętego Mikołaja. Utkwione w śnieżnobiałych kopertach, ozdobione rysunkami, zaakompaniowane znaczkami pocztowymi od Polarnych Poczt, oraz zawierające ilustrowane narracje i wiersze, trafiały do domu Tolkiena przez ponad trzydzieści lat, dostarczone przez listonosza lub innych tajemniczych ambasadorów.

 Źródło: www.pinterest.com

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska