5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim przygarniesz kota

13/02/2019

 

Koty to niezwykle intrygujące zwierzęta. Chociaż z wyglądu są słodkie i urocze, to ich charakter nie współgra z tym wizerunkiem. Potrafią nieźle dać w kość swoim właścicielom. A już na pewno potrafią zawładnąć ich światem.

To kot ma Ciebie, a nie Ty kota

Bierzesz uroczego mruczka pod swój dach i cieszysz się, że masz w końcu swoje upragnione zwierzątko. Z reguły tak to sobie wyobrażamy. Tak jest z psami, chomikami i wszystkimi innymi zwierzętami domowymi, ale na pewno nie z kotami. Kot ma swój świat. To jak będzie Cię traktować, zależy w dużej mierze od jego humoru. Jednego dnia nie odstąpi cię na krok, będzie traktował jak mobilne łóżko, a następnego w ogóle nie zwróci uwagi. W jednej chwili będzie traktować Cię jak najlepszego przyjaciela, a zaraz potem staniesz się dla niego tylko „dozownikiem” jedzenia i animatorem zabaw. Koty chwilami zachowują się, jakby to one były „panami” i „głowami rodziny”. Na pewno nie czują się czyjąś własnością, a ze swoich właścicieli robią prawdziwych niewolników.

 

Zobacz także: Kocie ruchy, czyli co mówi twój kot
 

Prywatny budzik

O ile psy przeważnie budzą swoich właścicieli o tej samej porze, i tylko po to, by wyjść na spacer, o tyle koty robią to bez konkretnego powodu i wtedy, kiedy one tego chcą. Zapomnij, że się wyśpisz. Twój kochany kotek może obudzić Cię nawet w środku nocy i zrobi to bardzo chętnie. Koty z natury prowadzą nocny tryb życia. Wtedy są najbardziej aktywne i chętne do zabawy. Każdy właściciel kota na pewno doskonale zna sytuacje, gdy kot nad ranem przychodzi do łóżka ze swoją ulubioną zabawką. Jednak są na to pewne sposoby, które niestety nie zawsze działają. Podobno, aby uniknąć porannych lub nocnych pobudek, trzeba kota „zmęczyć” zabawą przed snem. Na niektóre koty to działa.

 

Sierść, sierść wszędzie sierść

Dosłownie wszędzie. Koty chodzą po meblach pomimo zakazów, gdy nie widzimy lub nie ma nas w domu. Przez to dosłownie w całym mieszkaniu kłębi się sierść. Możesz mówić o wielkim szczęściu, jeśli Twój kot lubi się czesać i kąpać. Poniekąd można kota przyzwyczaić do szczotki i pielęgnacji futra, ale jeśli Twój zwierzak akurat w tej chwili nie będzie miał ochoty na czesanie, nie dasz rady go do tego zmusić.

 

Zobacz także: Koty długowłose. Jak prawidłowo dbać o sierść pupila?
 

Zniszczone meble

To chyba największa wada kotów. Urządzą sobie drapak z Twojej ulubionej sofy, fotela czy tapety na ścianie. Prawdopodobnie zniszczą też zasłony i firanki. Zdarza się, że po zakupie drapaka te problemy ustają i kot zadowala się swoją własnością, a Twoje meble przestają go interesować. Jednak zdarza się też tak, że kupisz trzy drapaki, a kot i tak będzie ostrzyć pazury o kanapę w salonie. Na to nie ma reguły i sprawdzonego sposobu. Wszystko zależy od charakteru kota i jego „uprzejmości”.

 

Staniesz się wielkim fanem kotów, nawet gdy wcześniej nim nie byłeś

Mimo wszystkich wad, Ty i tak będziesz kochał swojego kota ponad wszystko. Zaczniesz obserwować wszystkie „kocie” strony na Facebooku. Staniesz się aktywnym uczestnikiem „kocich” forów. Kot nie tylko „zawładnie” Twoim realnym życiem, ale również tym internetowym. Na swoje konto na Instagramie wrzucisz dwa razy więcej zdjęć swojego pupilka niż własnych. Co więcej, fotografie Twojego kota będą bardziej popularne niż Twoje.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska