Dlaczego warto jeść śniadanie. Powody, które Cię przekonają

 

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia – to utarte stwierdzenie ma w sobie sporo prawdy. Jedzenie pierwszego posiłku na dzień dobry niesie za sobą wiele korzyści.

Jedzenie otacza nas zewsząd, ale nie zawsze mamy na nie czas. Tak często jest ze śniadaniem, które w codziennym pośpiechu jest pomijane. A pierwszy posiłek po przebudzeniu odgrywa kluczową rolę w organizmie.

Zobacz także: Pomysł na pyszne śniadanie: szakszuka

 

Śniadanie – dlaczego warto jeść

Śniadanie napędza organizm do pracy. To dzięki niemu mamy energię na resztę dnia. Co więcej, w południe aktywuje się mózg, który aby pracować wydajnie potrzebuje odpowiedniej dawki glukozy. Dlatego zarówno pierwsze, jak i drugie śniadanie mają wpływ na to jak czujemy się w ciągu dnia i jak efektywnie funkcjonujemy. Jest to bardzo ważne, bo w nocy gdy śpimy oprócz tego, że organizm odpoczywa, to zużywa paliwo dla komórek, które zaraz po wstaniu muszą na nowo napędzać nas do pracy. Dodatkowo, jedząc śniadanie w zdrowym i pożywnym wydaniu nasycimy organizm i nie będziemy podjadać. I to jest właśnie klucz do sukcesu nad kontrolą apetytu. Poza tym, jedząc regularnie pierwszy posiłek nasz metabolizm również sprawniej pracuje. Osoby, które od lat pomijają pierwszy posiłek, w większym stopniu narażone są na choroby serca. Rano pobudzony organizm produkuje też dla żołądka soki trawienne i jeśli rano zapomnimy o śniadaniu możemy mieć problem ze stanem zapalnym żołądka i w konsekwencji z wrzodami.

Zdjęcie: www.pexels.com


Zobacz także: Zdrowe śniadania przez cały tydzień!

 

Śniadanie – co jeść

Standardowe śniadanie na szybko kojarzy się z kanapką z wędliną czy serkiem. Wystarczy zmienić myślenie. W dobie Internetu i szybkiego dostępu do łatwych przepisów znajdziemy masę pomysłów na pożywne śniadania. Warto pamiętać, że poranny posiłek powinien obfitować w węglowodany złożone dzięki czemu zapewnimy uczucie sytości na długo. Oprócz tego białko, warzywa i owoce w odpowiednich dawkach również pomogą organizmowi przygotować się na cały dzień. Dobrym rozwiązaniem na śniadanie są owsianki, jaglanki, jajecznica, kolorowe kanapki, czy kasze w oryginalnym wydaniu. Regularnie posiłki to klucz do zdrowia i prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Śniadanie jest bardzo ważnym elementem życia każdego z nas i zapominanie o nim może mieć poważne konsekwencje.

Zdjęcie: www.pexels.com

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska