Świąteczne ciężarówki Coca-Cola. Bez nich nie ma świąt?

 

Święta już powoli dobijają się do naszych drzwi. To odpowiednia pora, abyśmy zastanowili się nad naszymi dobrymi i złymi uczynkami, żeby z czystym sumieniem przeżyć nadchodzące święta i koniec roku. Jednak w okresie przedświątecznym nie powinniśmy zapomnieć o kultowych ciężarówkach Coca-Cola, które od 20 lat są razem z nami. Coca-cola stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon XX wieku. Nadal nas zaskakuje i wprawia w świetny nastrój.

Skąd wzięły się ciężarówki?

 

Źródło: Archiwum prywatne Klaudii Stępień

 

W 1995 roku na potrzeby świątecznej kampanii reklamowej Agencja WB Doner postanowiła stworzyć czerwone ciężarówki Coca-Cola, które miały uatrakcyjnić ofertę popularnej firmy produkującej jedyne w swoim rodzaju napoje gazowane. Dodatkowo stwierdzono, że należy w wyjątkowy sposób uczcić nadchodzące święta, podczas których konsumenci wydają dużo pieniędzy na zaspokojenie swoich i innych potrzeb. Do współpracy zaproszono firmę Industrial Light & Magic zajmującą się tworzeniem efektów specjalnych w filmowej serii Gwiezdne Wojny. To właśnie temu przedsiębiorstwu zawdzięczamy robiące niesamowite wrażenie oświetlone ciężarówki, nazywane „świąteczną karawaną”, ponieważ w reklamie telewizyjnej przedstawiono ich prawie kilkanaście. Ciężarówki zdobi wizerunek Świętego Mikołaja, który trzyma lub wypija butelkę pysznego napoju. Co ciekawe, to Haddon Sundblom – amerykański artysta, jest autorem tej dobrze nam znanej postaci.

 

Ciężarówki Coca-Cola to nieodłączny element świąt

 

Źródło: Archiwum prywatne Klaudii Stępień

 

Sukces czerwonych ciężarówek umożliwił organizację obszernej kampanii promocyjnej Coca-Coli. Już rok później „Paczki Mikołaja” z grafikami amerykańskiego artysty były dostępne na kilku kontynentach, m.in. w Europie, Azji oraz Afryce. Reklamę emitowano w ponad 100 krajach, gdzie oglądało ją milion telewidzów. Postanowiono jednak odświeżyć jej formułę i treść. Co jakiś czas zmianie ulega plan zdjęciowy oraz wybór aktorów. I tak w jednej reklamie głównym bohaterem był chłopczyk i jego dziadek, a w następnej znani youtuberzy. Co roku kampanię świąteczną wspiera także słynna piosenka „Coraz bliżej święta”, którą w tym roku śpiewa Katarzyna Nosowska – wokalistka zespołu rockowego Hey. Miejmy również w sercu wersje Margaret i Anny Szarmach, równie klimatyczne i wyjątkowe. W końcu czym byłyby święta bez nastrojowej nuty?

 

Gdzie można zobaczyć ciężarówkę Coca-Cola?

 

Źródło: Archiwum prywatne Klaudii Stępień

 

W tym roku świąteczny konwój ma odwiedzić 15 miast w Polsce. Podróż ciężarówek trwa nieprzerwanie przez cały grudzień, zaraz po zakończeniu mikołajek. Pojazdy odwiedzą m.in. Konin, Warszawę, Piłę, Słupsk, a także Łódź, Poznań czy Rzeszów. Na to wydarzenie zaplanowano klimatyczne atrakcje i konkursy, dzięki którym można np. otrzymać darmowe puszki z napojem Coca-Cola. W samych ciężarówkach znajduje się pokój Świętego Mikołaja, gdzie wita on przybyłych gości oraz pozuje z nimi do zdjęć. Jeśli ktoś dobrze się zachowywał przez cały rok, otrzyma pyszny napój i zdjęcie. Na zainteresowanych czeka również wirtualna przejażdżka saniami, dzięki której jest okazja, by przeżyć wspaniałą podróż po niebie. Natomiast artystyczne dusze mogą przygotować spersonalizowaną, świąteczną puszkę napoju. Dla aktywnych przewidziano gry, konkursy i zabawy z nagrodami. Na szczęście słodycz nie uderzy nam do głowy, ponieważ Święty Mikołaj rozdaje tylko Coca-Colę Zero.

 

Źródło: Archiwum prywatne Klaudii Stępień

 

Jeśli pragniecie przeżyć w nietuzinkowy sposób czas z najbliższymi osobami, koniecznie wybierzcie się na to wydarzenie. Jest świetną okazją do spędzenia wolnego czasu, co pozwoli zapomnieć o przykrych doświadczeniach minionych dni. Święta to magiczny okres, podczas którego powinniśmy obdarować drugą osobę miłością i radością. Pamiętajcie, że Coca-Cola łączy wszystkich bez względu na poglądy, pochodzenie czy płeć. W końcu sam Święty Mikołaj był wspaniałym człowiekiem, który postanowił obdarzać innych dobrocią. Bierzmy z niego przykład i bądźmy dobrymi ludźmi.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska