10 ciekawostek o Snoopy

25/03/2020

Miał się nazywać Sniffy: Snoopy, najsłynniejszy "wyimaginowany" pies na świecie, po tysiącach odcinków komiksowych, wylądował także w kinie. Oto dziesięć ciekawostek, których być może nie znacie.

Czy można stać się jednym z najbardziej znanych postaci wszech czasów, nawet będąc tylko psem?

Oczywiście, jeśli twój status jako psa nie stoi na przeszkodzie, abyś był jednocześnie asem lotnictwa z I Wojny Światowej, słynnym pisarzem lub niesamowicie modną postacią, jak Joe Falchetto. Krótko mówiąc, jeśli masz na imię Snoopy.

 

Słynny piesek z długimi czarnymi uszami i przebiegłym spojrzeniem jest - wraz ze swoim przyjacielem Charliem Brownem - niekwestionowanym bohaterem tego, co zostało określone jako "najdłuższa historia opowiedziana przez człowieka", Fistaszki (z ang. Peanuts): 17.897 pasków opublikowanych przez Schulza od 2 października 1950 r. do 13 lutego 2000 r.

 

Jeśli uważacie, że wiecie wszystko o psie, któremu udało się stać jedną z najbardziej znanych postaci w świecie komiksów, prawie zawsze pozostając na dachu swojej budy, to poddajcie się próbie.

 

1) Pierwsza ilustracja autorstwa Schulza:

 

Została ona opublikowana w słynnym Ripley's Believe it or Not, gdy Schulz miał zaledwie 15 lat! Wizerunek przedstawiał psa, a raczej rodzinnego beagla, z którym autor dorastał. Pies nazywał się Spike, a wkrótce potem miał być inspiracją do narodzin najsłynniejszego komiksowego psa wszechczasów, Snoopy. Z "prawdziwego" Spike'a Schulz pamiętał jako "dziwnego psa, który lubił jeść szpilki, pinezki i żyletki...".

 

 Źródło: www.pinterest.com

2) Miał nazywać się Sniffy:

 

W intencjach autora miał to być "Sniffy". Podobno jednak ta sama nazwa została użyta dla innego komiksu. W tej sytuacji zgodnie z rekonstrukcją zaproponowaną przez amerykańską firmę ABC, Schulz przypomniał sobie, że jego matka powiedziała kiedyś, że jeśli będą mieli kolejnego psa, nazwą go Snoopy.

 

 Źródło: www.pinterest.com

3) Odnośnie braci i sióstr:

 

Snoopy należy do dużej rodziny: siedmiu braci i sióstr, z których pięć prędzej czy później pojawia się w Peanuts. Jeden z braci ma na imię Spike i mieszka w Needles, w Kalifornii. Inni "znani" nazywają się Andy, Olaf, Marbles, a siostra, jak powiedziano, Belle.

 

Zobacz także: Czego nauczył nas Disney, o posiadaniu siostry

 

4) Snoopy to beagle:

 

Jak wskazuje autor od pierwszego odcinka, gdzie jest napisane "beagle na sprzedaż".

 

5) W pierwotnym pomyśle Schulza, Snoopy miał być niemą postacią:

 

Dopiero dwa lata po debiucie komiksu, w 1952 roku, Snoopy zaczął wyrażać swoje myśli w formie chmurek (dymki).

 

 Źródło: www.pinterest.com

6) Hołd dla autora:

 

Liceum, do którego uczęszczał wówczas Schulz, Central High School di St. Paul, w Minnesocie, wzniósł pomnik "ucznia Snoopy" na cześć słynnego autora.

 

7) Snoopy i świat mody:

 

W 1984 roku w Fashion Institute of Technology (Fit) w Nowym Jorku zorganizowano wystawę zatytułowaną "Snoopy: put it to the dog!". Znani międzynarodowi projektanci, tacy jak L.L. Bean, Betsy Johnson, Oscar de la Renta i Givenchy, zostali poproszeni o przygotowanie ubrań dla Snoopy i jego siostry Belle. Wykonano 140 różnych strojów. Oscar de la Renta, na przykład, ubrał Snoopy w czarny aksamitny strój i biały kołnierzyk, podczas gdy Belle dostała sukienkę z czarnych piór od tego samego projektanta.

 

Zobacz także: Gdzie szukać informacji o modzie męskiej?
 

8) Imię "Snoopy":

 

Imię, które wszyscy znamy, pochodzi od wyrazu uczuciowego stosowanego w języku norweskim, "snuppa".

 

9) Najlepszy przyjaciel Snoopy'ego, Woodstock:

 

Żółty ptaszek po raz pierwszy ukazał się w komiksach w 1967 roku. Imię Woodstock zostało mu nadane zaledwie trzy lata później, w 1970 roku, w hołdzie słynnemu festiwalowi muzycznemu.

 

 Źródło: www.pinterest.com

 

Zobacz także: Jak spakować się na Pol'and'Rock Festival?

 

10) Na stronie internetowej Fistaszków, biografia Snoopy'ego przedstawia go w następujący sposób:

 

"Wizjonerski, niezwykle pewny siebie, ten światowej sławy beagle jest psim mistrzem przebierania. Jako Joe Falchetto, jest trwały, niewzruszony, modny pies, którym wszyscy chcemy być. Jako Latający As pierwszej wojny światowej wyrusza w powietrzną walkę przeciwko słynnemu Czerwonemu Baronowi. Kiedy zadręcza się nad życiem z góry swojej budy, pisze wielką amerykańską powieść, podróżuje na księżyc i medytuje nad zemstą na kocie z sąsiedztwa".

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska