Brytyjska rodzina królewska – ciekawostki. Miłosne ekscesy i wyrzeczenia w imię władzy

 

Wszyscy ich podziwiają, a niektórzy nawet kochają i śledzą wszystkie ich poczynania. To nie są zwykli celebryci. Na ich kroki patrzy cały świat, choć władzę mają zaledwie w jednym kraju.

Okazuje się, że wszystkie monarchie mają swoje mroczne tajemnice. Wiecie, co skrywa najsłynniejsza z nich, czyli brytyjska rodzina królewska? Królowa Elżbieta II, jej przodkowie oraz potomkowie nazbierali za czasów swojego panowania wiele smaczków, które do dziś są na ustach ludzi na całym świecie. Wśród nich jest pełno miłosnych uniesień i wyrzeczeń.

 

Jerzy V zabił Romanowa?

 

Uznawany za pierwszego z Windsorów, Jerzy V, był synem najbardziej znanej królowej na świecie, Wiktorii. Dziadek Elżbiety II rządził w okresie I wojny światowej. Okazuje się, że był kuzynem cara Rosji, Mikołaja II Romanowa, który za czasów zaborów sprawował również władzę w Królestwie Polskim. Po jego abdykacji Jerzy V udzielił mu azylu, jednak później odwołał zaproszenie. Zakończyło się to tym, że podczas rewolucji październikowej Romanow wraz z rodziną zginął z ręki bolszewików.

 

Edward VIII – miłość silniejsza od korony

 

Edward VIII, wuj królowej Elżbiety i brat jej ojca, Jerzego VI, w rzeczywistości miał na imię David. To on był pierworodnym synem Jerzego V i tym samym następcą tronu. Był też bardziej przebojowy niż jego nieśmiały brat. Wdawał się jednak w liczne romanse i prowadził nieco rozrywkowy tryb życia. W pewnym momencie zakochał się w rozwódce, Wallis Simpson. Kobieta była znana z nieco lekkich obyczajów i przede wszystkim miała już wcześniej męża, co było nie do przyjęcia przez Pałac Kensington. W związku z tym, Edward VIII abdykował w imię miłości, tym samym oddając władzę swojemu bratu. Właśnie dzięki temu do władzy kilkanaście lat później doszła Elżbieta.

 

Edward VIII po abdykacji, w okresie II wojny światowej, miał niepoprawne poglądy polityczne. Wyraźnie ustawiał się po stronie Hitlera, a jego i Wallis Simpson zamiłowanie do nazizmu było znane wszystkim i pozostawiało niesmak, a także rzucało się cieniem na honor rodziny królewskiej.

 

Idealna królowa, nieidealne małżeństwo

 

Choć wydaje się, że królowa Elżbieta II i książę Filip, są udanym małżeństwem, ponieważ do dziś trwają nieustannie przy sobie, w rzeczywistości ich małżeństwo to czysta biurokracja. Królowej Elżbiecie, jako głowie państwa i kościoła anglikańskiego, nie wolno było brać rozwodu. Poza tym potrzebowała u swego boku mężczyzny. Dlatego też wszelkie brudy, jakie się między nimi pojawiały, zamiatano pod dywan. A Filip również uwielbiał prowadzić rozrywkowy tryb życia. Przez lata spotykał się z przyjaciółmi, z którymi imprezował. Mieli swój elitarny klub, w którym pojawiało się wiele tajemniczych kobiet. Głośno było też o romansach księcia Filipa. Okazało się, że mąż królowej jest nieszczęśliwy na dworze i czuje się w nim jak w złotej klatce. Jego osobowość była natomiast dla Elżbiety nieposkromiona.

 Fotografia: Instagram/The Royal Family

 

Małgorzata Windsor – ta gorsza siostra

 

Siostra Elżbiety II, Małgorzata, znana jest z frywolnego stylu życia. Uwielbiała imprezować jeszcze zanim jej starsza siostra została królową, później natomiast przyprawiała ją niejednokrotnie o zawroty głowy. Na początku panowania Elżbiety II to właśnie ona hańbiła dobre imię rodziny królewskiej swoimi licznymi kochankami i suto zakrapianymi imprezami. Najgłośniej było o jej romansie z dużo starszym od niej Peterem Townsendem, który był rozwodnikiem, pilotem brytyjskiej floty oraz prawą ręką jej ojca. To nie spotkało się z przychylnością siostry i kościoła, przez co musiała zrezygnować z małżeństwa z nim.

 

Siostra królowej Elżbiety, Małgorzata, ostatecznie wzięła ślub z fotografem, Antonym Armstrongiem-Jonesem, z którym miała dwójkę dzieci. Mężczyzna zrobił księżniczce bardzo odważne zdjęcia, które zostały opublikowane w jednym z brytyjskich magazynów, co odbiło się głośnym echem i znów pozostało plamą na honorze rodziny królewskiej. To małżeństwo ostatecznie zakończyło się równie głośnym rozwodem, a Małgorzata w późniejszych latach popadła w alkoholizm, według doniesień mediów.

 

Karol i Diana – rywalizacja o serca poddanych 

 

Książę Karol obecnie jest bardzo niepozorny, zawsze był z resztą bardzo spokojnym człowiekiem. Wszyscy uwielbiali go przez pryzmat jego małżeństwa z ukochaną przez Brytyjczyków księżną Dianą. Ta natomiast zawsze była traktowana w rodzinie królewskiej jak outsider. Ich małżeństwo było jednak fikcją. Zanim jeszcze doszło do ślubu Diana dowiedziała się, że największą miłością Karola jest Camilla Parker Bowles, której nie dane mu było poślubić, ponieważ sama wówczas miała męża. Karol i Camilla byli przyjaciółmi jeszcze od dzieciństwa. Diana natomiast stała się piątym kołem u wozu i miała przede wszystkim dobrze prezentować się u boku następcy tronu.

 Fotografia: Instagram/The Royal Family

 

Diana, choć uwielbiana przez wszystkich, przez wiele lat cierpiała, przede wszystkim psychicznie. Kłopoty z mężem, stronniczość królowej, która zawsze stawała po stronie Karola, wrogość królowej matki i sztywne zasady panujące na dworze sprawiły, że księżna załamała się i przez wiele lat chorowała na bulimię, która wycieńczała jej organizm. Ataki miała nawet w ciąży z Williamem. Jedyną osobą, z którą dogadywała się w Pałacu Kensington, była siostra Elżbiety II, Małgorzata.

 

Zobacz także: Najbardziej kochana przez ludzi, nienawidzona przez rodzinę – Lady Di

 

Nie wszyscy wiedzą, że Diana i Karol wzięli rozwód, zwłaszcza młodsze pokolenia, które matkę Williama i Harry’ego znają jedynie z opowieści. Otóż tak, ich nieszczęśliwe małżeństwo ostatecznie zakończyło się fiaskiem. Stąd pseudonim Lady Di, którego używała Diana po rozstaniu z Karolem, gdy utraciła prawa do tytułu książęcego.

Fotografia: Instagram/Kensington Palace 

 

Zanim Harry poznał Meghan

 

Książę Harry, zanim spotkał Meghan Markle, swoją przyszłą żonę, również prowadził bardzo rozrywkowy tryb życia.  W przeciwieństwie do swojego brata, Williama, pozwalał sobie na ekscesy i nie raz podnosił ciśnienie swojej babci. Największymi z nich były nagie fotografie księcia, które pojawiły się w mediach oraz pogłoski, że będzie miał nieślubne dziecko.

 

Kate Middleton i Meghan Markle – jak zdobyć serce następcy tronu?

 

Księżna Kate, choć jest niemal tak kochana przez Brytyjczyków, jak swego czasu matka jej męża i szwagra, Lady Di, również nie pochodzi z dobrze urodzonej rodziny. Do niedawna było nie do pomyślenia, żeby następca tronu związał się z osobą bez szlacheckich korzeni.

 

Meghan Markle jest rozwódką! Jeszcze do niedawna obyczaje panujące na dworze królewskim nie pozwalały na to, żeby ktoś z rodziny królewskiej poślubił osobę, która zakończyła małżeństwo z kimś innym. Dlatego też wokół związku Harry’ego z nią jest tyle kontrowersji. Co prawda modę na małżeństwo członków rodziny królewskiej z rozwodnikami zapoczątkował Karol, biorąc ślub z Camillą Parker-Bowles. To jednak wydarzyło się po śmierci Lady Di, z którą książę miał dwóch synów, w tym jeden jest następcą tronu.

 Fotografia: Instagram/Kensington Palace

 

Oczywiście wszystkie te informacje są zebrane z różnych doniesień medialnych i biografii. Rodzina królewska nigdy nie przyzna się oficjalnie do wszelkich tych ekscesów, choć coraz więcej pojawia się materiałów dotyczących takich właśnie ciekawostek z rodu Windsorów.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska