Dobrej baletnicy nie przeszkadza nawet rąbek u spódnicy

 

Nie musisz lubić baletu, żeby przeczytać tę książkę. Nie musisz interesować się tańcem, żeby cię zachwyciła. 24 maja na rynek wchodzi „Bogini tańca” Ewy Stachniak.

Autorka nieraz zachwyciła czytelników swoimi książkami. Za każdym razem opisuje kobiety, o których nie słyszy się często, a ich historie naprawdę inspirują i warto je poznać. Tym razem o tancerce, która przez swój upór, wbrew wszystkim opiniom, została tytułową „boginią tańca”.

 

Bronisława Niżyńska urodziła się w Rosji w 1891 roku. Wychowała się w rodzinie tancerzy, która prowadziła typowe życie „na walizkach”. Bronia żyła w cieniu brata – tak można w dużym uproszczeniu opisać jej geniusz. W czasach, gdy była małą dziewczynką, to chłopcy mieli szansę wybić się w tańcu, dziewczynkom pozostały marzenia. Jej brat, okrzyknięty „bogiem tańca”, od małego był przygotowywany do roli poważnego tancerza, który będzie występował na całym świecie. Mała Bronia marzyła, żeby pójść w ślady swoich rodziców, ale nie pokładano w niej wielkich nadziei.

 

Nigdy nie interesowałam się baletem, ale – szczerze – ta książka porusza. Pokazuje silną osobę, która nie bała się wystąpić przed szereg i mimo stereotypów pokazała, że kobiety rządzą! Ponadto biografię dobrze się czyta, strony mijają nie wiadomo kiedy. Świetny pomysł na prezent z okazji Dnia Matki gotowy! :)

 

Dziękujemy wydawnictwu Znak za egzemplarz recenzencki. :)

 

 

 

korekta: Monika Mroczek

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska