Beyond Skyrim: Bruma – już dostępne

Mody. To właśnie one wydłużają życie gier, poszerzając ich grywalność. Beyond Skyrim: Bruma to zaledwie zalążek projektu, który pokaże światu, jak wielka jest moc społeczności graczy.

Jak zaznaczają sami twórcy, ich projekt określany był różnie – jako mod, dodatek, społeczność, struktura lub rodzina równorzędnie prowadzonych projektów, które na celu mają jedno – rozwijać znaną im grę. Skoro deweloper udostępnił narzędzia, dając im błogosławieństwo w kształtowaniu świata serii The Elder Scrolls na własną rękę, dlaczego by z tego nie skorzystać? Dlaczego by nie poszerzyć znanej im gry o kolejną krainę?

 

Ta prosta myśl ewoluowała, w końcu przybierając znany nam dziś kształt – Beyond Skyrim. Grupę, która postawiła sobie za cel przeniesienie całego Tamriel do najnowszej części gry – Skyrim – w postaci wielu modów tworzonych przez ludzi z pasją. Pracując w grupach lub solo, tworzą projekty, które w założeniu mają bezproblemowo połączyć się w jeden olbrzymi projekt pozwalający ich odbiorcom na zwiedzanie olbrzymiego świata serii gier Bethesdy. Poniżej zamieściliśmy część grafik ze wszystkich projektów Beyond Skyrim.

 

W tym momencie fani The Elder Scrolls zdawkowo przytakują, kiwając głowami. Wielu z was zapewne myśli sobie – przecież takie projekty już były, a TESRenewal wciąż jest w produkcji. Czym ten projekt różni się od pozostałych?

 

Nie chodzi tu o rywalizację, lecz o osiągnięcie celu. Zespół TESRenewal pracuje obecnie nad odtworzeniem starszych gier serii na nowych silnikach, w różnych wariantach, z czego jednym z najbardziej znanych medialnie projektów jest Skywind, czyli przeniesienie znanego weteranom Morrowind na silnik Skyrim. W przypadku Beyond Skyrim mamy do czynienia z dodaniem nowych regionów do już istniejącej gry, a co za tym idzie – odtworzenie ich w czasach aktualnych dla danej produkcji. Nie jest to więc próba powrotu do „dawnych czasów”, lecz otwarcie drzwi, które pierwotni twórcy umyślnie zostawili niedomknięte.

 

1 lipca projekt Bruma został oficjalnie zakończony. Mod jest dostępny do pobrania na Nexusie, ze wsparciem dla Legendary Edition. Aby zagrać w Beyond Skyrim potrzebujemy wszystkich trzech oficjalnych dodatków, które Bethesda wypuściła na rynek: Hearthfire, Dawnguard i Dragonborn. Jak w przypadku większości poważnych projektów, zaleca się także instalację nieoficjalnych paczek poprawiających rozgrywkę, w tym także SKSE lub SSME.

 

Korekta: Olga Miziuk

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska