Beton i złoto, czyli nowa płyta Foo Fighters

Zespół Dave’a Grohla przynosi nową energię. Amerykański, rockowy Rammstein zapowiedział nową płytę - Concrete and Gold”  z premierą w sierpniu. Pierwszy singiel już jest na necie!

Dziewiąty album studyjny grupy Foo Fighters będzie miał w sobie dużo z poprzednich prac pod względem charakteru, co widać już po ich najnowszych kawałku. Pamiętacie „Walk”? Tym razem pobiegniemy. Nowy singiel zatytułowany „Run” to z pozoru zwykły rockowy kawałek. Teledysk już po chwili przeradza się w bijatykę w domu starców, a Dave Grohl wraz z zespołem, ucharakteryzowani na pensjonariuszy, grają w samym środku akcji, tworząc z nią składną całość. Czy nie tak właśnie zapamiętaliśmy ich filmy?

„Concrete and Gold” wyjdzie ze stajni RCA, a producentem zostanie Greg Kurstin, członek grupy indie The Bird and the Bee. Artyści poznali się, gdy Grohl zapoznał się z twórczością Kurstina. Zainteresowany współpracą, skontaktował się z nim. Okazało się, że The Bird and the Bee zawiesili działalność, a sam artysta zamierzał skupić się na karierze producenta. Tak więc wszystko układało się po myśli Grohla. Wynik wyzwania, jakim była współpraca rockmana i artysty indie ujrzymy już niebawem - 15 sierpnia tego roku.

Gdzie kryje się powiem świeżości? Właśnie w różnicach stylu, które prezentują zarówno zespół, jak i producent. Greg Kurstin, który pracował do tej pory nad takimi produkcjami jak „Hello(Adele) , „The Greatest(Sia) czy „Strangers(Halsey), wniesie do twórczości Foo Fighters trochę ogłady. Potwierdza to także zespół, który mówi o mieszance ostrych gitarowych riffów i tego, co spodobało się Grohlowi w twórczości The Bird and the Bee - złożoność, wyrafinowanie i harmonia.

Pozostaje nam tylko czekać, co wyniknie z tego burzliwego połączenia. „Run” zostało jak dotąd przyjęte bardzo ciepło przez fanów, ściągając z powrotem osoby, które muzykę rockową odstawiły już na strych.

 

Korekta: Aleksandra Borkowska

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska