Batwoman: nowy serial uniwersum DC

21/04/2020

 

Od historii o pochodzeniu tej bohaterki, do złoczyńców, z którymi będzie walczyć. Poznajcie nową, zamaskowaną wojowniczkę Gotham City, graną przez Ruby Rose: Batwoman.

W sieci telewizyjnej „The CW” pojawił się nowy serial telewizyjny, Batwoman. Dzięki niemu kuzynka Bruce'a Wayne'a, Kate Kane, trafiła do Arrowverse. Wydaje się, że postać Batwoman istnieje już od jakiegoś czasu w telewizji - pojawiła się w nagłówkach latem 2018 roku i wystąpiła w specjalnym, ubiegłorocznym crossoverze „Arrowverse: Elseworlds”. Jednak to serialowy debiut jest prawdziwym początkiem telewizyjnej podróży Kate Kane (Ruby Rose).

 

Zródło: www.pinterest.com

 

Bohaterka potrzebuje trochę czasu, aby rozwinąć własną tożsamość i naprawdę się wznieść. Mimo to pierwszy sezon Batwoman jest zabawny i stylowy, stanowi on krok we właściwym kierunku. Dotyczy to reprezentacji oraz ukazania superbohaterów. 

W komiksach Kate Kane została przedstawiona najpierw jako dziewczyna Batmana, później jako homoseksualistka. Serialowa Batwoman to jedyny żyjący krewny Bruce'a Wayne'a (aka Batman): utalentowana wojowniczka, walcząca z niesprawiedliwością i własnymi demonami, bardzo otwarta i dumna. Ale to tylko odrobina tego, kim jest, o co walczy oraz dlaczego w ogóle posiada własną serię. Zważywszy na relacje z całą gamą superbohaterów wytwórni CW, pomocne będzie uzyskanie jakiejś wiedzy na temat wątków, których możecie spodziewać się w serialu.

 

Zobacz także: Ciekawostki o Batmanie. Tych rzeczy możesz o superbohaterze nie wiedzieć

 

Przykładowo istotnym faktem jest to, że po raz pierwszy mamy tutaj homoseksualną główną bohaterkę, która występuje na ekranie. Większość z was zapewne zna bądź kojarzy aktorkę Ruby Rose z takich produkcji jak Orange Is The New Black, xXx: Reaktywacja, John Wick 2, Resident Evil: Ostatni Rozdział, The Meg czy Pitch Perfect 3. Nikt tak naprawdę z początku nie wiedział, jak przedstawi się światu Batwoman. Pewna myśl mogła jednak się nasunąć, gdy poznaliśmy postać Kate Kane. Kuzynka Bruce'a okazała się być lesbijką już w pierwszym odcinku. Serial jest świetnym przykładem tego, w jaki sposób myśli społeczeństwo. Całe Gotham City z góry ustaliło, że nowa bohaterka jest hetero. W odcinku zatytułowanym „How Queer Everything Is Today!” sama została zmuszona do ujawnienia swojej orientacji seksualnej, aby chronić rzeczywistą tożsamość jako Kate Kane. Po raz pierwszy w historii uniwersum DC superbohaterka publicznie przedstawiła się na okładce magazynu jako „gay”.

 

Zródło: www.pinterest.com

 

Zobacz także: LGBT w serialach. Te produkcje nie boją się poruszać tematów homoseksualnych

 

Obsadzenie Ruby Rose w „Batwoman” spotkało się z pewną dezaprobatą fanów i krytyką. Stwierdzono, że nie jest ona dostatecznie homoseksualna do tej roli. Decyzja ta zapisała się jednak na kartach historii. Australijska aktorka, identyfikująca się jako lesbijka i gender-fluid, zagrała pierwszą jawnie homoseksualną superbohaterkę, która stała się główną postacią serialu telewizyjnego.

 

Zródło: www.pinterest.com

 

Jak na ten moment serial ukazał się tylko na platformach HBO i HBO GO. Co do Netflixa, nie ma jeszcze 100% pewności, że tam również się pojawi, jednak takie szanse istnieją. My tymczasem zachęcamy was do zapoznania się z nową superbohaterką DC.

 

Zobacz także: Najlepsze seriale HBO, które warto obejrzeć

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska