Jak zmieniały się polskie seriale: Barwy Szczęścia

10/03/2018

 

Barwy Szczęścia to jeden z najbardziej lubianych polskich seriali. Od jedenastu lat stale gości na antenie TVP2. Przez ten czas sama koncepcja serialu, jak i jego wykonanie znacznie się zmieniło.

Pierwsze odcinki

 

 

Pierwszy odcinek wyemitowano 27 września 2007 roku. Początkowo serial opowiadał historię kilku rodzin, które mieszkają blisko siebie i nie łączy ich ze sobą nic szczególnego. Bohaterowie pochodzili z różnych grup społecznych, mieli różny poziom wykształcenia i zatrudnieni byli w innych zawodach. Mieliśmy np. dziennikarzy, ratownika medycznego, emerytowanego strażaka, panią, która prowadziła miejscowy warzywniak, burmistrza, dyrektorkę szkoły i wielu innych. Różnorodność i mieszanka, jaką przygotowali producenci bardzo przypadła widzom do gustu. Przez kilka pierwszy lat mieliśmy do czynienia z tymi samymi aktorami. Nie wprowadzano nowych postaci, a jeśli już to robiono to bardzo sporadycznie. Ten serial był lekki, miły i przyjemny. Bez większych afer czy też tragedii. Można się było przy nim zrelaksować i odpocząć, a przy okazji dobrze bawić.

Powiązanie ze sobą bohaterów

 

 

Po pewnym czasie nasze serialowe rodziny zaczęły budować między sobą poważniejsze relacje. Tak narodziła się np. przyjaźń między Martą, Maria i Kasią. W późniejszych odcinkach wszyscy bohaterowie żyli niemal jak jedna wielka rodzina. Zaczęły się pojawiać zdrady, spiski, intrygi, przestępstwa, oszustwa – serial stał się nieco ostrzejszy. Wprowadzono parę homoseksualną, która początkowo budziła spore kontrowersje wśród widzów, a obecnie jest jednym z najbardziej lubianych związków w całym serialu.

Powrót do pierwotnego zamysłu

 

 

Aktualnie serial odchodzi od tak bliskich relacji między swoimi bohaterami. Wraca do pierwszego pomysłu i znów dzieli bohaterów na grupy. Przykładowo teraz, jeśli przedstawiana jest historia rodziny Huberta i Klary, to sporadycznie widzimy tam postaci niezwiązanych z tą rodziną. Opowieści zamykają się wewnątrz konkretnej grupy i nie wychodzą poza nią. Oczywiście po tych wszystkich latach i wcześniejszym połączeniu postaci, nie jest możliwe całkowite rozdzielenie na rodziny czy też grupy, jednak separacja” bohaterów jest zauważalna.

Nowi aktorzy Barw Szczęścia

 

 

Ten serial warto docenić za staranność i spokojne wprowadzanie nowych postaci. Mało kiedy przedstawianych jest kilku nowych bohaterów w tym samym czasie. Jeśli do obsady Barw Szczęścia dochodzi nowy aktor, początkowo widzimy go w kilku scenach, stosunkowo rzadko, po chwili dowiadujemy się o nim coraz więcej i więcej, aż w końcu mamy wrażenie, że ta postać jest w tym serialu od zawsze i niewyobrażany sobie kolejnych odcinków bez niej. Dzięki takiemu zastosowaniu, do serialu nie wprowadza się chaosu, a widzowie nie nudzą się, bo mają do czynienia z czymś nowym. Dobór bohaterów jak i samych aktorów jest bardzo dokładny. W tym serialu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. To produkcja bardzo „życiowa”  opowiada historię zwykłych ludzi i ich problemów.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska