Artyści, którzy pochodzą ze Szczecina. Największe gwiazdy miasta znad Odry

17/08/2018

 

Szczecin leży w północno-zachodniej Polsce. Choć nie ma dostępu do morza, to może poszczycić się tym, że to właśnie tutaj swoją karierę zapoczątkowało wielu artystów znanych przez pokolenia i na cały kraj. Oto mniej i bardziej znani artyści, którzy pochodzą ze Szczecina.

Katarzyna Nosowska

Autorka tekstów, wokalistka nagrywająca z zespołem oraz solo, jedna z najbardziej wyrazistych i najpopularniejszych osobowości polskiej sceny rockowej ostatnich kilkunastu lat. Od jakiegoś czasu Kasia Nosowska podbija również Instagram swoimi filmikami. Serię „A ja żem jej powiedziała, Kaśka” zna już chyba każdy.

 

Zobacz także: Artyści, którzy pochodzą z Lublina. Największe gwiazdy Lubelszczyzny

 

Hey
Rockowy zespół, w którym od samego początku wokalistką była Kasia Nosowska, został założony w 1992 roku w Szczecinie. Zawieszenie zespołu ogłoszono w 2017 roku. My jednak nie mamy dosyć i już nie możemy się doczekać nowych hitów takich jak „Pstryknij na raz. Potrzyj palce dwa” i słuchaj!

 

Pogodno
Nazwa zespołu zainspirowana jedną z dzielnic Szczecina. Zespół zaczynał karierę w Niemczech, po kilku przerwach wrócili i świetnie grają. Zasłuchajcie się w ich najlepszym kawałku:

 

Zobacz także: Premiery płyt – przegląd sierpniowych zapowiedzi muzycznych

 

Tulia
Polski, żeński zespół wokalny wykonujący muzykę folkową, założony w Szczecinie w 2017 roku. Podbił serca świetnie wykonanym coverem do utworu Dawida Podsiadło, który docenił sam artysta. Trzeba dodać, że team tworzą tylko cztery kobiety świetnie czujące się w folkowym klimacie.

Cleo
Po zajęciu wysokiego miejsca na Eurowizji 2014 nikomu nie trzeba przedstawiać tej Pani, która zaczęła karierę solową po współpracy z Donatanem. Mało kto wie, że urodziła się właśnie w Szczecinie. Jej energiczne, skoczne utwory porywają na parkiet. Przekonaj się sam.

 

Zobacz także: Odkryć ABBĘ na nowo z musicalem „Mamma Mia: Here we go again” [RECENZJA]

 

Quo Vadis
Zespół istnieje już na metalowym rynku muzycznym od 22 lat. Fani wiedzą, że są legendą!

 

Alicja Węgorzewska
Polska śpiewaczka operowa, jak sama mówi „diwą operową jestem tylko na scenie”. Akurat masz okazję się przekonać. Posłuchaj!

 

The Analogs
Wywodzą się z subkultury skinheadów i są przeciwko polityce. Grają ostro i mają ogrom fanów. Zapytajcie znajomych, na pewno znają, albo najpierw odsłuchajcie.

 

Zobacz także: Najlepsze seriale na wakacje. Co oglądać latem?

 

Sobota
Szczeciński raper znany w całym kraju. Będąc w Szczecinie jest duża szansa na spotkanie go w centrum miasta. 

 

Damian Ukeje
Szczeciński wokalista, laureat programu „The Voice of Poland”, bardzo zdolny muzyk, który wciąż ma szansę na wielką karierę.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska