Artyści, którzy pochodzą z Łodzi. Największe gwiazdy z centralnej Polski

31/08/2018

 

Łódź leży w centralnej Polsce. Jest nie tylko skarbnicą talentów aktorskich, ale również muzycznych. To właśnie tutaj swoją karierę zapoczątkowało wiele osobistości znanych przez pokolenia i na cały kraj. Oto artyści, którzy pochodzą z Łodzi.

Anita Lipnicka

Piosenkarka pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. W wieku 15 lat, gdy zaczęła pracować jako modelka, opuściła Piotrków i wyjechała do Tokio. W 1993 roku została wokalistką łódzkiego zespołu Varius Manx, szybko stając się jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Po trzech latach odeszła z zespołu i zaczęła karierę solową. Od 2003 roku nagrywa utwory z Johnem Porterem, który jest jej życiowym partnerem.

 

Michał Wiśniewski 
Swego czasu jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich artystów. Choć mieszka w Warszawie, to z dumą podkreśla, że pochodzi z Łodzi. Razem z Jackiem Łągwą, również łodzianinem, stworzył zespół Ich Troje. 

 

Zobacz także: Artyści, którzy pochodzą ze Szczecina. Największe gwiazdy miasta znad Odry

 

Marta Wiśniewska

Znacie „Ev’ry night”? Znacie? Była żona Michała Wiśniewskiego, lidera zespołu Ich Troje, słynna Mandaryna jest osobą niezwykle barwną, ale też kontrowersyjną. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków interesuje się jej życiem.

 

Krzysztof Krawczyk 

Nie trzeba go specjalnie przedstawiać. Jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Ma na swym koncie setki przebojów. Co prawda urodził się w 1946 roku w Katowicach, ale już jako dziesięcioletni chłopiec przyjechał do Łodzi i z tym miastem związany jest do dziś.

 

Zobacz także: Artyści, którzy pochodzą z Trójmiasta. Największe gwiazdy z północy Polski

 

Big Cyc

Big Cyc powstał w Łodzi w roku 1988. Do muzyków grających w grupie Rokosz (w składzie: Jacek Jędrzejak, Jarek Lis, Roman Lechowicz) dołączył Krzysztof Skiba, ówczesny student kulturoznawstwa. Artysta ten, który stał się liderem zespołu, występował wcześniej w kabaretach oraz amatorskich teatrach, a także pisywał felietony do podziemnych pism – „Acappelli” i „Brulionu”.

 

O.S.T.R.

Raper, kompozytor, producent i realizator dźwięku, niezmiennie  – od ponad dekady – zaliczany do czołówki polskiego hip-hopu. W swojej dyskografii ma ponad 10 albumów długogrających, jest laureatem Fryderyka, kilku nagród Ślizger, a w rankingu pisma „Machina” znalazł się w czołówce zestawienia najlepszych polskich raperów.

 

Tatiana Okupnik

Kilkanaście lat temu była jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce. Jej charakterystyczny głos z przebojów Blue Café znali wówczas wszyscy. Kto nie nucił wówczas „Do nieba, do piekła”? U szczytu popularności, w 2004 roku, z zespołem Okupnik reprezentowała nawet Polskę na Eurowizji. Po rozstaniu z Blue Café wokalistka zaczęła solową karierę. Była jurorką w polskiej edycji „X Factora”, wystąpiła także w „Tańcu z gwiazdami”, w którym zajęła drugie miejsce.

 

Zobacz także: Artyści, którzy pochodzą z Lublina. Największe gwiazdy Lubelszczyzny

 

Piotr Rogucki

Urodził się w 1978 roku w Łodzi. Jest wokalistą polskiego zespołu rockowego Coma. Był także jurorem w talent show „Must Be The Music”.

 

Iza Lach

Iza Lach to polska piosenkarka popowa. Urodziła się w 1989 roku w Łodzi. Lach od najmłodszych lat interesowała się muzyką, a pierwszy sukces osiągnęła już w wieku pięciu lat, wygrywając popularny program „Od przedszkola do Opola”.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska