7. artystów, którzy kiedyś byli sławni, a dziś wszyscy o nich zapomnieli

21/05/2019

 

Rynek muzyczny bywa okrutny. Jednego dnia jesteś na szczycie i każdy zna twoje przeboje. Następnego twoja popularność gwałtownie spada, a fani powoli o tobie zapominają. Wielu artystów przekonało się o tym na własnej skórze. Oto 7 gwiazd, które kiedyś królowały na listach przebojów, a dziś nikt już o nich nie pamięta.

1. "Ivan i Delfin"

Zespół został założony w 2002 roku przez Wojciecha Olszewskiego i Łukasza Lazera. Gwiazdą zespołu został jednak rosyjski wokalista, Ivan Komarenko. Najpopularniejszym hitem zespołu jest piosenka "Jej piękne czarne oczy" bez której w tamtych czasach nie mogła odbyć się żadna impreza. Piosenka ta została nawet okrzyknięta przebojem lata 2004 roku. Zespół nie działał zbyt długo, bo z powodu konfliktu między wokalistą a resztą zespołu, został rozwiązany już w 2007 roku.

 

 

 

Zobacz takżeZapomniane polskie zespoły muzyczne

 

2. Danzel

Kariera Danzela nabrała rozpędu po udziale w pierwszej edycji belgijskiej wersji programu "Idol", w którym dotarł aż do półfinału. Rozgłos zdobył w 2004 roku dzięki piosence "Pump it up!", która szybko stała się hitem europejskich dyskotek i przez długi czas zajmowała wysokie pozycje na światowych listach przebojów. W 2006 roku wziął udział w 51. edycji "Eurowizji", w której zajął 9. miejsce. Obecnie Danzel wciąż podejmuje próby reaktywacji swojej kariery. Niestety bezskutecznie.

 

 

 

 

3. Mandaryna

Swoją karierę zaczynała jako tancerka i choreografka zespołu "Ich Troje". W 2004 roku, coverem piosenki  "Here I go again" zadebiutowała jako piosenkarka. Największą popularność przyniosła jej piosenka "Every nigdy", jednak po wykonaniu jej podczas festiwalu sopockiego w 2005 roku w mediach wybuchła burza. Wszyscy zarzucali jej brak jakichkolwiek zdolności wokalnych. W 2009 wydała swój trzeci album, a już w 2013 roku ogłosiła koniec kariery muzycznej.

 

Zobacz także: Hity, które w rzeczywistości są coverami (część 1)

 

 

 

 

4. Michel Telo

8 lat temu ten brazylijski piosenkarz podbijał listy przebojów na całym świecie. Wszystko to dzięki piosenki "Ai Se Eu Te Pego", którą znał każdy. Jak na razie nie udało mu się powtórzyć tego sukcesu. Choć Europa zdołała już dawno o nim zapomnieć, to w Brazylii jego kariera ma się dobrze. Artysta wciąż koncertuje i występuje w programach rozrywkowych.

 

 

 

Zobacz także: Optymistyczna playlista na dzień dobry

 

5. "O-zone"

To mołdawski boysband wykonujący muzykę dance. Grupa zyskała sławę na całym świecie dzięki przebojowi "Dragostea Din Tei". Piosenka ta podbijała listy przebojów w całej Europie, a nawet w USA. Tam została jednak wydana pod nazwą "Numa Numa" i nikt nie znał jej prawdziwego tytułu ani wykonawców. Fragmenty z tej piosenki do swoich utworów wykorzystała m.in. Rihanna. Zespół już nigdy nie powtórzy sukcesu tej piosenki, a w 2005 z powodu prywatnych problemów, artyści "O-zone" zdecydowali się rozwiązać zespół. 

 

6. Gusttavo Lima

Gusttavo to brazylijski piosenkarz, o którym głośno zrobiło się w 2011 roku. Wszystko to za sprawą piosenki “Balada”, która w błyskawicznym tempie podbijała świat. O popularność piosenki zadbał brazylijski piłkarz Neymar, który razem z wokalistą pojawił się w wielu telewizyjnych programach rozrywkowych. Mimo że artysta wciąż tworzy muzykę, to świat już dawno zdołał o nim zapomnieć.

 

7. "Rotary"

Zespół zadebiutował w 1996 roku piosenką “Satelita”. Klip do tej piosenki jest uznawany za najdroższy polski teledysk tamtych czasów. Największą popularność zespołowi przyniosła piosenka “Na jednej z dzikich plaż”. Zakończenie działalności ogłosili już w 1998 roku, aby 10 lat później się reaktywować. W 2012 roku zespół ostatecznie się rozpadł, a dwóch jego członków stworzyło nowy zespół “Loka”.

 

Zobacz takze: One-hit wonders, czyli artyści jednego przeboju

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska