Aplikacje dla studenta, które ułatwiają życie

 

Studenckie życie niesie za sobą potrzebę bycia wszędzie jednocześnie oraz posiadania wiedzy, nie tylko uczelnianej, ale także tej powszechnej, potrzebnej na co dzień. W wielu przypadkach student idąc na studia, zaczyna prowadzić gospodarstwo domowe.

Żyjemy w czasach, w których za pomocą urządzenia, noszonego praktycznie przez każdego bez przerwy w kieszeni, możemy być w kilku miejscach jednocześnie. Swojego smartfona czy tabletu nie trzeba używać wyłącznie do celów komunikacyjnych. Myśląc szerzej, trzeba zauważyć, że telefon może odciążać człowieka w wielu aspektach życia, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Szczególnie student powinien zainteresować się niniejszym artykułem, bo to właśnie z myślą o nim jest stworzony. Jakie aplikacje wydają się przydatne dla studiującej osoby, a także co zrobić, żeby przeżyć przysłowiowe „do dziesiątego”?

 

 Students – Plan lekcji

Jeśli Wasza uczelnia nie gwarantuje aplikacji z planem zajęć na każdy dzień czy tydzień, aktualizowanym na bieżąco, odpowiedzią na to jest „Students – Plan lekcji”. Jest to dzienniczek, plan zajęć i organizer w jednym. Osoba studiująca wprowadza do aplikacji swój plan lekcji, informacje o zaliczeniach oraz egzaminach, a później, gdy zbliża się dane wydarzenie, dostaje powiadomienie o owym. Dzięki aplikacji istnieje możliwość wpisywania ocen i wyliczania średniej na ich podstawie. Wśród wielu innych opcji należy zwrócić uwagę na podział tygodni na parzyste i nieparzyste, co jest powszechnym podziałem na studiach. Warty uwagi jest także budzik, który apka ma w swoim wyposażeniu i ustawia go każdego dnia przed pierwszymi zajęciami. Przydatne jest również automatyczne wyciszanie telefonu w czasie zajęć.

 

Ćwiczenia w domu – bez sprzętu

Dla aktywniejszych studentów (albo chcących być aktywnymi) stworzono aplikację „Ćwiczenia w domu – bez sprzętu”. Przy okazji jest to możliwość zaoszczędzenia paru groszy w ciągu miesiąca, nie płacąc za siłownię. Znajdują się tam ćwiczenia poprawiające stan i wygląd mięśni studenta biernie spędzającego większość czasu na zajęciach. Dodatkowym atutem są filmiki pokazujące, jak dokładnie dane ćwiczenia powinny być wykonywane. Idealne dla zapracowanych, a chcących pozostać zdrowymi, studentów.

 

 

Messenger

Coś, co zapewne każdy zna, ale warto umieścić to na tej liście. Dzięki aplikacji łatwo skontaktować się można ze znajomymi, lecz także prowadzić darmowe rozmowy. Warunkiem jest tylko dostęp do Internetu.

 

Jakdojade

Tę apkę również zna każdy szanujący się student. Ułatwia ona poruszanie się po większych miastach Polski, dzięki zbiorowi aktualnych rozkładów jazdy, zarówno komunikacji miejskiej, jak i kolei regionalnych. Należy wpisać punkt startowy oraz cel podróży, a ukażą nam się dokładne wskazówki z obliczonym czasem na dotarcie do poszczególnych punktów. Jeśli jednak wybieramy się w podróż swoim autem, przydatna okazuje się nawigacja Google.

 

Uber           

Idealna aplikacja dla studenta wracającego z imprezy, a tych w tym okresie trochę bywa…  Wystarczy założyć konto

i zarejestrować w systemie swoją kartę płatniczą i już można zamawiać kierowcę. Opcja dostępna w większych miastach konurbacji śląskiej oraz w Poznaniu, Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Łodzi i we Wrocławiu.

 

BlaBlaCar

Dzięki BlaBlaCar student może zaoszczędzić, a także poznać nowych ludzi. Aplikacja pozwala na zarezerwowanie sobie miejsca w aucie, które akurat danego dnia, o danej godzinie będzie jechało trasą zainteresowanego. Jest to również sposób na zaoszczędzenie pieniędzy oraz ochronę środowiska. Co rusz słyszy się o smogu i zanieczyszczeniach, a to głównie za sprawą dużej ilości samochodów, w których często jeździ jedna osoba – kierowca. BlaBlaCar daje możliwość zapewnienia temu samotnemu kierowcy towarzystwa, lecz także gwarantuje komfort jazdy, który w autobusach i pociągach nie zawsze jest należyty.

 

Netflix     

Znany wszystkim portal ma również swoją aplikację. I tak – można oglądać z łatwością swoje ulubione seriale w każdym miejscu i o każdej porze. W tramwaju czy w pociągu. Na smartfonie, który przecież zawsze na posterunku w kieszeni.         

 

Qpony

Apka zawiera zniżki, kupony i informacje o promocjach w takich sklepach i punktach usługowych, jak np. McDonalds, KFC, IKEA, North Fish, Biedronka czy Lidl.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

RSS Feed

Skontaktuj się z nami

Znajdziesz nas:

  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • snapchat dailyvibes
  • YouTube Social  Icon

DailyVibes - kulturalny, lifestylowy portal.
Znajdziesz tu: recenzje filmów, książek i spektakli, zdrowe przepisy, artykuły o zwierzętach, publicystykę, ciekawostki o zdrowiu, urodzie i sporcie.
Codzienna dawka pozytywnych wibracji!

Warszawa, Polska